Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 534 от 677 ПърваПърва ... 34434484524532533534535536544584634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,331 до 5,340 от общо 6761
  1. #5331
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Когато се сблъскаш с подобен проблем,чак тогава ще разбереш....Лично съм ликвидирал хиляди оси,още толкова из шишетата,ноооо...Вече съм на минус 14 семейства.Долните прелки са плътно затворени,а горните колкото да мине една пчела....Тук не става въпрос за оса 2,3..10......
    Това се случва в южен централен.И само да вметна,че осите се държат организирано,като глутница и атакуват заедно един кошер...А,и гена на пчелите не ги спасява...Като крайна мярка съм затворил 5 кошера с мрежести дъна и ще ги държа поне 2 седмици.Ако няма проблем,затварям всички...

  2. #5332
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Атанасов, какво ще кажеш? Май наистина осите са повече от пчелите? Та затова ви казвам, молете се да не идва при вас, когато ви казваме, че са при нас. Болестите, осите...и т.н. де.

  3. #5333
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Това се случва в южен централен.И само да вметна,че осите се държат организирано,като глутница и атакуват заедно един кошер...А,и гена на пчелите не ги спасява...Като крайна мярка съм затворил 5 кошера с мрежести дъна и ще ги държа поне 2 седмици.Ако няма проблем,затварям всички...
    Ангеле, септември слагайки мишипредпазителя на единия кошер съм го завъртял обратно и съм затворил входа нацяло. Семейството беше много силно оставяно да си произведе майка. Дъното ми е изцяло отворено и почти всичката пчела се беше направо забила в отворите на дъното, запушвайки ги. Измрелите пчели запълваха целия долен магазин, но след 10 дена като го видях имаше две шепи пчели и новоизлюпена млада майка. Мисля, че е добре да имат още един отвор от.горе със мрежа. Меда и той беше изяден почти всичкия.

  4. #5334
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ангеле, септември слагайки мишипредпазителя на единия кошер съм го завъртял обратно и съм затворил входа нацяло. Семейството беше много силно оставяно да си произведе майка. Дъното ми е изцяло отворено и почти всичката пчела се беше направо забила в отворите на дъното, запушвайки ги. Измрелите пчели запълваха целия долен магазин, но след 10 дена като го видях имаше две шепи пчели и новоизлюпена млада майка. Мисля, че е добре да имат още един отвор от.горе със мрежа.
    Грешката знаеш ли каква ти е, освен това, че си ги затворил? Мога и да ти кажа, хилядарки няма да ти искам.

  5. #5335
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Сам избираш дали да кажеш или не. Аз съм си извадил изводите за мен лично.

  6. #5336
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Атанасов, какво ще кажеш? Май наистина осите са повече от пчелите? Та затова ви казвам, молете се да не идва при вас, когато ви казваме, че са при нас. Болестите, осите...и т.н. де.
    Направо не е истина. Вярно много са, но дали не са усетили, че семейството е слабо и да се съсредоточават на него. Ако е така по всички кошери, май край с пчелите или трябва някакви специални мерки.

  7. #5337
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сам избираш дали да кажеш или не. Аз съм си извадил изводите за мен лично.
    Що бе? Кажи, не знам - как казва твоя ученик Друмев - не е срамно, ако незнаеш. Та избирам да ти кажа. Мрежата ти е неподходяща. Вземи си по - ситна. Да не им се набиват главите. Надявам се сети за какво говоря, че да не развивам теории.

  8. #5338
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Що бе? Кажи, не знам - как казва твоя ученик Друмев - не е срамно, ако незнаеш. Та избирам да ти кажа. Мрежата ти е неподходяща. Вземи си по - ситна. Да не им се набиват главите. Надявам се сети за какво говоря, че да не развивам теории.
    Знам, че отговора щеше да е това, та съвета ти е неприложим при мен. Дъното фабрично е така направено, ако искате да нямате много оси си завъдете повечко стършили.

  9. #5339
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Направо не е истина. Вярно много са, но дали не са усетили, че семейството е слабо и да се съсредоточават на него. Ако е така по всички кошери, май край с пчелите или трябва някакви специални мерки.
    Май наистина не си виждал инвазия, Ангел Йосифов показа и каза това де видях миналата година организират се и нападат заедно при мен два крайни кошера единия си бе слабичък ама другия си бе нормален/е според мойте разбирания де/, не че няма и по другите кошери но има организация на ОЧЗ/Организация на чудовищата и злодеите/.

  10. #5340
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пишат ама и те станаха демократи та много вяра им нямай друго си е по декрет на Ленин държавата да те спонсорира.
    Точно на старите не вярвам, защото под дулото на пищова, кой знае какви са си нагласяли. Известно е как изпълняваха петилетките за три години.

 

 
Страница 534 от 677 ПърваПърва ... 34434484524532533534535536544584634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •