Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 606 от 676 ПърваПърва ... 106506556596604605606607608616656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,051 до 6,060 от общо 6760
  1. #6051
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Снимката е от днес.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20200130_084702.jpg‎  
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  2. #6052
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Погледнах един кошер вчера, за 15 дена около 2.5кг. питка я няма. Работите не са добре, кошерите са прекалено силни а няма да има паша скоро време. Прашеца е в изобилие последните дни, такова работно настроение има, че ти радва окото, но да е края на март не края на януари. Ще видим какво ще стане, но много добре, не е на добре.

  3. #6053
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Това си е голямо количество изядена храна, явно заради топлото време и отглеждането на пило.

  4. #6054
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Това си е голямо количество изядена храна, явно заради топлото време и отглеждането на пило.
    Е, па кой ви каза, че са я изяли.

  5. #6055
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Това си е голямо количество изядена храна, явно заради топлото време и отглеждането на пило.
    Няма как да е изядена за толкова кратко време, по скоро пренесена заради топлото време, пчелите са много подвижни.

  6. #6056
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Вчера отидох на пчелина. Отворих кошерите. Пчелите бяха спокойни. Разказах им по един виц. Те весело зажужаха и с радост приеха найлоновото пликче с новата питка. По пътя за в къщи се усетих, че съм забравил да разпечатя храната. Обърнах колата и отидох пак на пчелина. Отворих първия кошер и ахнах! Пчелите прибираха последните трохички от питката. После надлежно сгънаха найлончето и го понесоха към контейнера за пластмасови отпадъци...
    А сега сериозно! Питките, по около 500 гр., приготвени по рецептата на колегата Желев, които бях им дал за Коледа, бяха преполовени. Махнах старите и сложих нови пак по около 500 гр. (да си оправдая пътуването и за мое спокойствие ) Термометъра на пчелина показваше 16 С, облачно, лек ветрец! Не съм гледал за пило, носеха по малко прашец. Следващо посещение - началото на март, в зависимост от климатичните условия на района.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  7. #6057
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    ...приготвени по рецептата на колегата Желев...
    погледнах рецептата, захарта се вари... казват че това е вредно за пчелите, забелязвал ли си някакви негативни последици след като я изконсумират?

  8. #6058
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ...забелязвал ли си някакви негативни последици след като я изконсумират?
    Веднага ми минаха през главата няколко отговора, но виждам че питаш сериозно... Не, не съм забелязал!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  9. #6059
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    погледнах рецептата, захарта се вари... казват че това е вредно за пчелите...
    Ще има вреда ако оставиш захарта да загори.По гъстите разтвори са склонни към загаряне при разсейване на приготвящия ги."Загори тенджера".Продуктите от загарянето са нездравословните за пчелите.То пък за кого ли са полезни ? Ама карамел си обичаме!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #6060
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ще има вреда ако оставиш захарта да загори.По гъстите разтвори са склонни към загаряне при разсейване на приготвящия ги."Загори тенджера".Продуктите от загарянето са нездравословните за пчелите.То пък за кого ли са полезни ? Ама карамел си обичаме!
    така съм чел/слушал и затова като им правя сироп първо кипвам водата , махам от котлона и тогава слагам захарта, а това си е доста по-гъст разтвор (4:1 ако не се лъжа), та затова ми беше интересно какво се случва по-нататък

 

 
Страница 606 от 676 ПърваПърва ... 106506556596604605606607608616656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •