Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 577 от 677 ПърваПърва ... 77477527567575576577578579587627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,761 до 5,770 от общо 6761
  1. #5761
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Оправих кошерите от 50 само 20 в роево.
    Ами то това "само" са си цели 40%

  2. #5762
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Ами то това "само" са си цели 40%
    По добре от 100%! Лошото е че може и да се повтори роевото, а вече няма инвентар. Вчера вечерта гледам висят на бради от скука, няма градеж няма принос. За сега няма маточници, но до кога!

  3. #5763
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За 3-4 дена изядоха по една питка и няма и следа от нея по рамките, купих още 300кг. захар за последно и се отказвам, вече не издържам финансово. На 6ти юни ще направи 1 година без дъжд.
    Това е стряскащо! За коя община става дума, ако не е тайна? Да не те отчайвам, но обилните дъждове, които прогнозираха за северозапада в края на седмицата и които до онзи ден достигаха до над 30л/m2, синоптичните модели вече прогнозират под 8л, което за едно денонощие са нищо. Дано те заоблачи трайно
    При мен вали регулярно, земята е перфектна, всичко е избуяло, но нектар няма. Хайде, акацията е тото, но сега и аморфата не пуска, само прашец. Днес, проверих магазините - сухо на барут. Липата до дни ще тръгне, но при мен не е особен фактор.
    Онзи ден бях на разходка в южните поли на Ст. Планина, над Локорско. Там се срещат акациеви масиви на около 800м надморска. Масово цъфнали, препълнени с цвят, а от миризмата на медонос направо свят да ти се завие, но пчели на акациите почти нямаше, повечето събираха от ливадните растения - глушина, босилек. Засмуках няколко цвята, никакъв нектар нямаше в тях, само дето миришат неустоимо Ако някой помни такава странна година, да каже

  4. #5764
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Акацията за да пуска, иска дневни температури над 22-25 С. На моята работа точно до прозореца ми има акация, която така си миришеше, но пчели няма, и в момента, в който (миналата седмица сряда-четвъртък) температурите скочиха, започна да гъмжи от пчели.

  5. #5765
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Започнаха да гонят търтеите, никога не съм виждал толкова много убити търтей пред кошерите.

  6. #5766
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А валя ли?

  7. #5767
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А валя ли?
    Отново ни заобиколи. Остава една градушка да ни изпердаши да ни довърши, поне да не се мъчим

  8. #5768
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Отново ни заобиколи. Остава една градушка да ни изпердаши да ни довърши, поне да не се мъчим
    Във видинско земята изгни от дъжд. До преди седмица положението беше плачевно. Бях се уплашил, че ще измрат от глад, така бяха им свършили запасите а съм хранил. Сега вече има принос, температурите се качиха и вече има приличен принос и на двата пчелина.

  9. #5769
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При мене приноса все още или е мираж или е много слаб. На единия пчелин цяла пролет храних два пъти седмично, развих супер силни семейства с цел да ги разделя и когато го направих преди една седмица видях че нямат грам мед и са на ръба на отцеляването, от тогава до сега започнах да ги храня като овцете, сутрин и вечер по една хранилка сироп, но като гледам ефекта е нулев като изключим това че са още живи....

  10. #5770
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Онзи ден видях и хванах първия рояк за 5-годишната ми "кариера" на пчелар. Най-вероятно е от моите, но добре се получи, че остана мой. Таман пристигнах на село и те се хващаха на ябълката на съседите, покриха 3-4 рамки и видях поне 3 майки докато ги прехвърлях в кошер.
    Обаче друго ме притеснява, вече почти на всички кошери сложих и втория магазин (ДБ10), в магазините има и мед и пило. Миналата година на два-три пак беше така - качвах по 2-3 магазина, че майките се качваха и в началото на юли като поглеждах в плодника - ни пило ни мед. Едвам до септември ги свалях в плодника.
    Тази година пробвах с ханеманови, не съм доволен и ги махнах...
    Ако някой може да ме посъветва нещо по този въпрос, ще съм благодарен.

 

 
Страница 577 от 677 ПърваПърва ... 77477527567575576577578579587627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •