Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 624 от 676 ПърваПърва ... 124524574614622623624625626634674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,231 до 6,240 от общо 6760
  1. #6231
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    https://www.youtube.com/watch?v=HtaaRTj66-c
    Хората са го изпяли преди толкова време и няма какво повече да се каже.
    Ситуацията е пред критична и не виждам какво може да се направи. Оставям ги на самотек.
    В края на април сецнах 10 кошера и 9 са си произвели майки и тръгват. Това е единственствената положителна новина + една потенциално добра, защото са засели доста слънчогледец.
    Ааа, забравих да добавя, че след седмица мисля да се изложа тотално като препипам кошерите за 2-3 тенекии мед, защото народа напира за новата реколта. Дъно, даже прокопавам.
    Медец

  2. #6232
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Колеги, възможно най скоро време обърнете внимание на пчелините си семейства, сериозно са застрашени от гладна смърт през последните дни!

  3. #6233
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колеги, възможно най скоро време обърнете внимание на пчелините си семейства, сериозно са застрашени от гладна смърт през последните дни!
    Около мен има смъртност, няколко пчеларя от София който идват предимно събота и неделя при тях 50 % са загинали. Аз въпреки че храня постоянно нямам капка мед в някой семейства, не зная как са още живи.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 05.06.2020 в 22:04.

  4. #6234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Около мен има смъртност, няколко пчеларя от София който идват предимно събота и неделя при тях 50 % са загинали. Аз въпреки че храня постоянно нямам капка мед в някой семейства, не зная как са още живи.
    Ники, на тия с умрелите кошери от глад ли са се метнали?
    Медец

  5. #6235
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Не съм от вашия регион, но съм пак на север...

    Брифли за 2020:

    - Захарен сироп - 0
    - Медено подхранване - 0
    - Захарни или медени питки - 0
    - Свиване - 0
    - Разширяване - 0
    - Подсилване - 0
    - Пчеларски гимнастики и чалъми - 0
    - Химия - само оксалова киселина - две третирания. От 2012 не съм използвал друго освен Оксалова киселина.

    - Затоплени пчелни гнезда от http://www.nicotplast.fr/presentatio...fpagecadre.htm - А+++
    - Ефективни микроорганизми (собствено производство от http://world.saion-em.co.jp/) - А+++

    Живот и здраве да е на 12ти този месец се глася да вадя за трети път мед...е рапицата и акацията дадоха слабо, но все е вадене, а не даване...

    Тази година реших (поради очаванията ми за ниски изкупни цени на пчелния мед) да инвестирам само мерак и обратнта на Мечо Пух сентенция - колкото по-мало, толкова повече,...но само времето ще покаже дали усещанията ми не ме подвеждат...

    Пожелавам успешен сезон на всички.

  6. #6236
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Не съм от вашия регион, но съм пак на север...

    Брифли за 2020:

    - Захарен сироп - 0
    - Медено подхранване - 0
    - Захарни или медени питки - 0
    - Свиване - 0
    - Разширяване - 0
    - Подсилване - 0
    - Пчеларски гимнастики и чалъми - 0
    - Химия - само оксалова киселина - две третирания. От 2012 не съм използвал друго освен Оксалова киселина.

    - Затоплени пчелни гнезда от http://www.nicotplast.fr/presentatio...fpagecadre.htm - А+++
    - Ефективни микроорганизми (собствено производство от http://world.saion-em.co.jp/) - А+++

    Живот и здраве да е на 12ти този месец се глася да вадя за трети път мед...е рапицата и акацията дадоха слабо, но все е вадене, а не даване...

    Тази година реших (поради очаванията ми за ниски изкупни цени на пчелния мед) да инвестирам само мерак и обратнта на Мечо Пух сентенция - колкото по-мало, толкова повече,...но само времето ще покаже дали усещанията ми не ме подвеждат...

    Пожелавам успешен сезон на всички.
    Предполагам че на 12-ти като отидеш да вадиш меда и ще останеш разочарован ( дано да не съм прав), но все пак от регион до регион има разлика дори и само няколко километра и при мен едните умират от глад, а другите само на 15 км от тях са си добре, но всичко си зависи пак казвам от региона, колко по населен е от пчели и колко по повече е пашата, толкова е по добре...

  7. #6237
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Твърде е възможно, но само от преди 6 часа нямаше признаци на безпашие или празни магазини.

    В момента цъфти айланта и трънката, та от него събират, а в моя регион има декари от тях.

    През последните 8 години, от както съм в този регион, в навечерието на липата вадя от тези два медодая (май само веднъж не успях да изкарам нищо).

  8. #6238
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Твърде е възможно, но само от преди 6 часа нямаше признаци на безпашие или празни магазини.

    В момента цъфти айланта и трънката, та от него събират, а в моя регион има декари от тях.

    През последните 8 години, от както съм в този регион, в навечерието на липата вадя от тези два медодая (май само веднъж не успях да изкарам нищо).
    Трънката не цъфти ли в края на март, поне при нас е така.

  9. #6239
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Трънката не цъфти ли в края на март, поне при нас е така.
    Предполагам, че има изпредвид драката...

  10. #6240
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Вижте му пчеларския район на колегата.

 

 
Страница 624 от 676 ПърваПърва ... 124524574614622623624625626634674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 29 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 29 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •