Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 223 от 677 ПърваПърва ... 123173213221222223224225233273323 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,221 до 2,230 от общо 6763
  1. #2221
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Ники, проблемът едва ли е в теб. Ако не валеше по време на акацията, нямаше да е толкова зле. Играем на ръба на засадата, за да са готови за акацията и като се нареди 7-8 дена кофти време горим.
    Времето е непредвидимо, но един добър пчелар трябва да умее да се справя, което очевидно аз не съм.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ник, щом са силни семействата ти, защо си ги оставил на два корпуса?
    Не си ме разбрал, майката работи на 2 корпуса иначе едни са на 3 корпуса и магазин, други на 2корпуса и 2 магазина а трети на 2 корпуса и 1 магазин, като последните който бяха по слаби пролетта за сега не са изпаднали в роево.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник ако имаш паша в момента,не ги "разфасовай".Изкарай майките(само един корпус) с по една-две рамки пило(без маточници), допъни само с ВО,сложи ХР и отгоре магазини,като поставиш на същото място. Ако нямаш паша,изкарай майката в отводка,а кошера го остави с един маточник и пак магазини отгоре.
    Ачо, едни ги разформировам, други го охлабвам и слагам основи, трети ги въртя. По едно време разнасях пити насам на там по енерция и аз не знаех какво правя.
    За сега са на ниво снесени яйце в маточника, след 8 дена ще видя какво съм успял да укротя.

  2. #2222
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А прокламират, че подхранването с мед, разнасяло болести.
    П.П. И аз разменям пити м-у кошерите. С пило, с мед.... Това само за любителите на докладите.

  3. #2223
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Lenovo_A1000_IMG_20160507_142632.jpg
    2 дена ветър, 3 дена дъжд..... А честито.

  4. #2224
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Времето е непредвидимо, но един добър пчелар трябва да умее да се справя, което очевидно аз не съм.

    Не си ме разбрал, майката работи на 2 корпуса иначе едни са на 3 корпуса и магазин, други на 2корпуса и 2 магазина а трети на 2 корпуса и 1 магазин, като последните който бяха по слаби пролетта за сега не са изпаднали в роево.

    Ачо, едни ги разформировам, други го охлабвам и слагам основи, трети ги въртя. По едно време разнасях пити насам на там по енерция и аз не знаех какво правя.
    За сега са на ниво снесени яйце в маточника, след 8 дена ще видя какво съм успял да укротя.
    Ник, единия вариант при толкова корпуса е да не си усетил, че са се задръстили в плодниците а другия е самите майки да са с по-ройлив ген.

  5. #2225
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ник, единия вариант при толкова корпуса е да не си усетил, че са се задръстили в плодниците а другия е самите майки да са с по-ройлив ген.
    Майките са от 3 места като и тези на Дони са изпаднали всички в роево. Тези хора от който купувах кошерите преди години нямат проблеми с роенето.
    А при положение, че сега са снесени яйцата кога са изпаднали в роево? Защото в момента няма и след от задръстване.
    Аз няколко пъти слагам основи и строителна да работят вадих и мед от плодника да има място майката да работи и нищо.
    А комшията не е правил нищо от началото на пролетта и казва че няма нито един в роево.

  6. #2226
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Майките са от 3 места като и тези на Дони са изпаднали всички в роево. Тези хора от който купувах кошерите преди години нямат проблеми с роенето.
    А при положение, че сега са снесени яйцата кога са изпаднали в роево? Защото в момента няма и след от задръстване.
    Аз няколко пъти слагам основи и строителна да работят вадих и мед от плодника да има място майката да работи и нищо.
    А комшията не е правил нищо от началото на пролетта и казва че няма нито един в роево.
    Незнам какво да ти кажа. На комшията може да са слаби. Аз когато разбрах, че времето се разваля, свалих майката най-долу на основи/каде в магазин,каде в корпус ЛР,ДБ/някаде я свалих с рамката на която я намерих, други направо ги стръсках с пчелите и отгоре ХР. Не съм ходил да ги гледам, но не вярвам да има в роево.

  7. #2227
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ник не се притеснявай. И аз съм в роево както и всички колеги с които разговарях последните дни. Тактиката да изкараш акация изисква да си на ръба и времето ни прецака. Ако не държах на акацията щях да ги оправя предварително, но сега вече е късно. Не се главоболи толкова то станало вече, запрятай ръкави и ги оправяй.
    Във фейса всеки пише за маточници, чашки има снимки на излезли рояци в дъжда, по два на един клон и т.н. Тук никой не споделя заради многото големи майстори на роенето които много ме размиваха през зимата. Сега мълчат ...... Мълчат и останалите от страх да не се изложат, но годината си е супер ройлива и много ми напомня 2014.

  8. #2228
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Не всички са в роево.Отводки,временни,се правят и по време на паша,а и дори в дъжда.Условието е да се знае състоянието им.

  9. #2229
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мммм, не мълчим. От 17 бройки на ремаркето, 1 беше заложил да роева точно когато започна притока на акацията. Него го разделих щото тя майката му тънка, объсана, абе направо за рекордите на гинес.............. Другите 2 ги оправих светкавично и готово. У нас на стационара останаха 5 бройки (от тях искам да си правя майчила) пълни плодници, без магазини, стеснени входове, затворени прозорчета на дъното, ЕМИ НЕЩАТ ДА ЗАЛАГАТ ДА РОЕВАТ И ТВА СИ Е. Ааааа и да не забравя, да не съм луд, че да пропусна да си направя майки от кошери дето не искат да роеват. Рояците не са проблем. Мед нема. И цена нема.

  10. #2230
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ам капаните ми нещо стоят празни....... Да видш ти, годината била ройлива. Лани 3 от 3= 100%, сега..... като калпав пчелар ще трябва да карам доктора да ми пише фиктивни бройки че да си увелича стопанството.

 

 
Страница 223 от 677 ПърваПърва ... 123173213221222223224225233273323 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •