Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 677 ПърваПърва ... 3846474849505898148548 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 6763
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    dimi, много добре ! Уцели верния начин за стартиране при нормална година за нашите ширини. Има опасност обаче да кривнеш от правия път, затова си напиши някъде с големи букви - "Силни кошери !" . Това да го виждаш всеки път като си помислиш за пчели. Наблюдаваш си района и пчелите и гледаш много да не им се пречкаш. При това положение от десет години, осем или девет ще бъдат като настоящата. Разбира се ако не обърнат слънчогледа на царевица, тогава ще му мислим.

  2. #472
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В момента няма почти никаква паша, до обяд носят прашец и след това работата замира а след 17.00 почти не се виждат пчели да излизат.
    Днес стесних малко входовете, макар че нямам слаби семейства (последната ми отводка е на 10 рамки с пчели), но за всеки случай.

  3. #473
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Същата работа!Вдигнах и дъната.Осите стават все по нахални!Нямам време много често да ходя до пчелина и да ги подхранвам всеки ден или през ден,и затова им сложих сръбска подхранка която би трябвало да свърши работа за 10-15 дена.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Нощите започнаха да стават много студени, сутрин като отида на пчелина всичко си е в кошерите, днес чак към 9.00 започна масов летеж.

  5. #475
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Моите кошери са почти зазимени, идва колега пчелар помогна ми да наредим гнездата, каза че съм развил добре отовдките, забележката му беше че съм и оставил повече мед за зимуване, но има по 5-6 празни пити да се хване кълбото.
    Свалих хранилките в дълбокото дъно и ми остана само да сложа фибрана на подкапачната.

  6. #476
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Моите кошери са почти зазимени, идва колега пчелар помогна ми да наредим гнездата, каза че съм развил добре отовдките, забележката му беше че съм и оставил повече мед за зимуване, но има по 5-6 празни пити да се хване кълбото.
    Свалих хранилките в дълбокото дъно и ми остана само да сложа фибрана на подкапачната.
    Не разбрах израза ,,Свалих хранилките в дълбокото дъно.,, - Би ли пояснил. Благодаря предварително.

  7. #477
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от pa4o Виж публикацията
    Не разбрах израза ,,Свалих хранилките в дълбокото дъно.,, - Би ли пояснил. Благодаря предварително.
    Сугурно там си ги държи за догодина, а и да има място за фибрана.

  8. #478
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да там мисля да ги съхранявам за догодина, като първите подхранвания ще са направо в дъната докато не махна фибрана.
    Има един филм за работа с ЛР кошери, там ги подхранват като сипват сиропа в паница в дълбокото дъно от там го видях.
    Аз само махнах предната пластмаса и пролетта ще ги храна направо там.

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Започнаха ли нападенията при вас? Вчера изгубих първото си семейство за сезон 2013/2014 г. добре че поне питите успях да спася.

  10. #480
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да там мисля да ги съхранявам за догодина, като първите подхранвания ще са направо в дъната докато не махна фибрана.
    Има един филм за работа с ЛР кошери, там ги подхранват като сипват сиропа в паница в дълбокото дъно от там го видях.
    Аз само махнах предната пластмаса и пролетта ще ги храна направо там.
    Според мен не е най- добрия вариант да се подхранва рано напролет направо в дъната. 1. Достъпа на пчели ще е затруднен от по- ниските температури под кълбото. Ако хранилката е отгоре сиропа се задържа за по- дълго време топъл и пчелите имат постоянен достъп до него , дори и при по- ниски Т. Топлината на сем. подържа хранилката сравнително топла. 2. Когато хранилката е долу семейството е много по- уязвимо от кражби. Осите летят и са подвижни при по- ниски Т и ще използват слабата охрана в студеното. А при по- топлото през деня силните сем. ще атакуват слабите. С хранилка над гнездото тоя проблем го няма. 3. Освен това, когато е отгоре хранилката играе положителна роля за по- добрата вентилация и отвеждане на влагата извън гнездото. Баща ми на времето ми казваше - ,,Сине, кошер от студ не мре , а от глад и влага.,,

 

 
Страница 48 от 677 ПърваПърва ... 3846474849505898148548 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 10 гост (и))

  1. morriddin

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •