Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 611 от 676 ПърваПърва ... 111511561601609610611612613621661 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,101 до 6,110 от общо 6760
  1. #6101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник,казах ти го не,за да те убеждавам да не третираш или да се хваля,а за да обърнеш внимание на това с което третираш.Казваш,че си много доволен от семействата таз пролет.И аз казвам същото,при това без третиране.
    Кое те кара да мислиш, че не обръщам внимание на това с което третирам? Точно обратното, основно на това обръщам внимание. За мен са важни 3 неща.
    1. Най важно - млада майка.
    2. Добра хигиена и ударна подмяна на рамки (1/3 всяка година)
    3. Профилактика
    Друго не ме интересува, не правя прегледи, стеснявания сложни подредби по книга и ротации. И последното но също важно спокойствие!

  2. #6102
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Кое те кара да мислиш, че не обръщам внимание на това с което третирам? Точно обратното, основно на това обръщам внимание. За мен са важни 3 неща.
    1. Най важно - млада майка.
    2. Добра хигиена и ударна подмяна на рамки (1/3 всяка година)
    3. Профилактика
    Друго не ме интересува, не правя прегледи, стеснявания сложни подредби по книга и ротации. И последното но също важно спокойствие!
    Профилактиката е сбор от всички мероприятия изключващи химията.
    -млада майка
    -нови пити
    -ср
    -чисти дрехи и инвентар.
    -др.
    Третиранията,за мен не са профилактика,а лекуване.

  3. #6103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Профилактиката е сбор от всички мероприятия изключващи химията.
    -млада майка
    -нови пити
    -ср
    -чисти дрехи и инвентар.
    -др.
    Третиранията,за мен не са профилактика,а лекуване.
    Добре де под профилактика имах предвид третиранията за нозематоза и вароатоза !

  4. #6104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Чета и се чудя в България ли съм или някъде в страната на чудесата,някои разширяват 4 или 5 восъчни основи март месец,други нямат една умряло пчела 7 години.Отказвам се от пчеларството.
    Съжалявам, изтрих го! Знам че това дразни хората а също е много малко вероятно да стане за това умишлено от години не съм казвал как съм изимувал.

  5. #6105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    С най голямо удоволствие,но няма да е след 10дена.Ако беше да ходя след 2 седмици,нямаше да си давам зор.И все пак,ако настояваш за снимки,може да разгледаш от миналите години,някъде из форумите.
    п.п.Всъщност,познавам те,макар и само виртуално.Теб би те удовлетворила,снимка на во изядена от всякъде,амааааа,ще те разочаровам.

    Смятам повече да не пиша в този форум,ще прогоня някои капацитет.Снимката е красота от кои месец е и коя година.Винаги хващам противоречията и затова съм Тома неверни,след колко време ще режеш строителната рамка,снимаи ги тогава тези прословути восъчни основи с един вестник от същия ден.Успех.

  6. #6106
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Смятам повече да не пиша в този форум,ще прогоня някои капацитет.Снимката е красота от кои месец е и коя година.Винаги хващам противоречията и затова съм Тома неверни,след колко време ще режеш строителната рамка,снимаи ги тогава тези прословути восъчни основи с един вестник от същия ден.Успех.
    И какво ще те "стопли" снимката,която също ще се окаже лятна през твоите очи,ако да е и с вестник.Успех и на теб!
    П.П. Таз снимка и горната са правени по едно и също време от един кошер.
    Хвани растителността на заден план.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20190323_134055.jpg‎  

  7. #6107
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Февруари сложих една медова ЛР пита на едно слабо ДБ семейство (хванат рояк от миналата година). Вчера, на прегледа, установих, че са изградили далак, а няколко пити бяха напръскани с нектар. Не съм хранил със сироп, но имат питки, а нектара откъде са събрали, нямам идея.
    От миналата година давам Хайв Алайв, тази също ще им дам, каквото е останало, но повече няма да купувам. И аз съм меко казано скептичен към тази добавка, но е възможно и да бъркам.
    Нямам много опит, а и не ми остава много време за пчелите, но каквото съм прочел от Ангел, все вярно е било

  8. #6108
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Хайде, да ви споделя, нещо интересно. Есента зазимих две силни отводки пълни с пило през септември - октомври. Февруари ги заварвам на 2-3 междурамия. От друга страна, миналата година реших да направя отводка от последната ми словенска карника, тя пък взе че изпадна в роево, разфомировах, магерих, нищо не стана и в крайна сметка зазимих карниката в много слабо състояние - я имаше 4-5 междурамия, я не. Сега пращи от пило, от 9 ДБ рамки на 7 има пило. Тригодишна майка. Дума да няма, много рано се вдигат словенките, ама после забавят развитие, то и при мен пашата е оскъдна, та може и това да е.
    И още едно рояче от миналата година, дето го зазимих буквално на една шепа пчели, сега е фул. Толкова беше слабо, че мислех да го разформировам и да не го мъча.
    Та се чудя, как така се получава, че последните стават първи и вайс верса, ммм, как мислите?

  9. #6109
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Хайде, да ви споделя, нещо интересно. Есента зазимих две силни отводки пълни с пило през септември - октомври. Февруари ги заварвам на 2-3 междурамия. От друга страна, миналата година реших да направя отводка от последната ми словенска карника, тя пък взе че изпадна в роево, разфомировах, магерих, нищо не стана и в крайна сметка зазимих карниката в много слабо състояние - я имаше 4-5 междурамия, я не. Сега пращи от пило, от 9 ДБ рамки на 7 има пило. Тригодишна майка. Дума да няма, много рано се вдигат словенките, ама после забавят развитие, то и при мен пашата е оскъдна, та може и това да е.
    И още едно рояче от миналата година, дето го зазимих буквално на една шепа пчели, сега е фул. Толкова беше слабо, че мислех да го разформировам и да не го мъча.
    Та се чудя, как така се получава, че последните стават първи и вайс верса, ммм, как мислите?

    Тази със 7 рамки пило според мен е миналогодишна майка , направили са самосмяна. И аз така мислех за един,който трябваше да има майка от 2017г, но ми направи впечатление че е видимо много силен.В хубавото време го отварях, имаше на 6 рамки пило, доста добре усвоени и пращеше от пчела.Намерих майката в средата и сложих една празна за осеменяване, но майката беше едра, светла и мъхеста,.т.е. не е дъртата.Така, че случайни неща няма в природата.За да има такава крайна промяна, причината няма как да не е в майката.
    Успех!

  10. #6110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Вчера, на прегледа, установих, че са изградили далак,
    Вчера, на прегледа?!?!

    Хора, при какви температури ги правите тези прегледи? Аз успях най-сетне да се добера до село и да си видя пчелите и тук още има сняг.
    Аз докато не стане поне 16-18°С кошер не преглеждам. А вие?

 

 
Страница 611 от 676 ПърваПърва ... 111511561601609610611612613621661 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •