Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 326 от 677 ПърваПърва ... 226276316324325326327328336376426 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,251 до 3,260 от общо 6763
  1. #3251
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    С две думи - на прав път си. Последното могат да го оспорят тукашните специалисти, но да не ти пука!
    Нека го оспорват, всеки си има право на мнение. Те и пчеларите в моя район оспорваха мойте методи ама след като 2 години имам най високи добиви започнаха да ме питат кое как правя.

  2. #3252
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    „Скубането“ е един от най добрите противороеви методи, но какво правим когато дойде момента в който няма как и къде да пласираме новосъздадените семейства (т.е. те вече не ни трябват и никой не ги иска)? Може би трябва да се молим за една балансирана зимна смъртност ???

  3. #3253
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    „Скубането“ е един от най добрите противороеви методи, но какво правим когато дойде момента в който няма как и къде да пласираме новосъздадените семейства (т.е. те вече не ни трябват и никой не ги иска)? Може би трябва да се молим за една балансирана зимна смъртност ???
    Да, прав си!
    Има и още нещо - отводките, могат да се ползват за помощни семейства (донори). Въпрос на избор и мисъл от страна на пчеларя.

  4. #3254
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нека го оспорват, всеки си има право на мнение. Те и пчеларите в моя район оспорваха мойте методи ама след като 2 години имам най високи добиви започнаха да ме питат кое как правя.
    Как не те досрамя да напишеш подобно нещо? Новобранец да учи старите кучета? Само напиши точните кг и ще има, разпни го. Успех с подобни постове :-):-):-)

  5. #3255
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как не те досрамя да напишеш подобно нещо? Новобранец да учи старите кучета? Само напиши точните кг и ще има, разпни го. Успех с подобни постове :-):-):-)
    От какво трябва да ме е срам. Нито съм откраднал нито съм измамил, всичко съм постигнал с работа. И не уча никой, само казвам какво правя когато ме попита някой. А колко добив имам не е важно нали ти казах че съм калпав ама пчелите ми са ройливи и работливи и въпреки моята некомпетентност събират много мед.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 23.02.2017 в 11:21.

  6. #3256
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, прав си!
    Има и още нещо - отводките, могат да се ползват за помощни семейства (донори). Въпрос на избор и мисъл от страна на пчеларя.
    Така сторих миналата година, направих над 40 отводки от 40 кошера. Половината заминаха по направление а другата ги ползвах за помощни и ефекта беше много добър.

  7. #3257
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес сутринта навестих пчелина. Прегледах набързо всички семейства за храна, влага и това дали са спокойни или не. Не открих проблеми освен още една жертва, която бе отписана още при предното отваряне. До сега 3 от 80 зазимени. От тук нататък не очаквам да има други. На по-яшните им дадох по половин питка. При мен към момента активно внасят жълт и бежов прашец. Три средни по сила семейства ги прегледах по-основно, но и в трите не намерих запечатано пило освен по 20-50 килийки. Майките обикаляха чевръсто и снасяха яйца, но и захранените ларви не бяха кои знае колко.

    photofacefun_com_1487874116.jpg

    photofacefun_com_1487874219.jpg
    Keep Walking...

  8. #3258
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    При мен 4 без маики

  9. #3259
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от licho76 Виж публикацията
    При мен 4 без маики
    Е, то това при мен е само на първ прочит. Впоследствие при пролетния преглед може да има майки спрели да снасят, снасящи само търтиеви яйца или такива от късна самосмяна или спасителни които не са успели да се оплодят есента. Практиката е виждала различни случаи.
    Keep Walking...

  10. #3260
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз пролетен преглед не правя, направо април със ротацията. И следя поведението на пчелите, ако има прблем с майката се познава лесно. Ще отворя някой кошер само да не ме забравят

 

 
Страница 326 от 677 ПърваПърва ... 226276316324325326327328336376426 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 17 гост (и))

  1. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •