Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 677 ПърваПърва ... 1624252627283676126526 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 6763
  1. #251
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес вкарваха прашец като за световно.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #252
    Цитат Първоначално публикувано от jonny
    Колега при мен на 300 метра надморска височина дряна още не е цъфнал,?
    Бързия е още малко по-високо от Берковица и днес видях цъфнал дрян,но не го снимах,трябваше да газя вода .Температурите ! 20 градуса + по-това време е много! Какво ни очаква още...

  3. #253
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Eй най после това време да се оправи че аман да живнат малко милите :D

  4. #254
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Колега при мен на 300 метра надморска височина дряна още не е цъфнал, а Берковица е по-високо. Как става така, че дряна цъфти?
    Иване, при мен е 115 метра над морска височина и положението е същото. От 15 години обаче, забелязвам, че в Берковица, Враца и Искърското дефиле, овошките зацъфтяват десетина дена по-рано. Предполага, че е защото са по на юг, нищо, че е по-високо.

  5. #255
    хахаха....къде Враца и Берковица са на юг,Юрка.....в Берковица е заветно и предполагам че затова рано цъфтят дръвчетата,но Враца е един ветрилник.....в сравнение със София и двете цитирани места са на север,а не на юг...

  6. #256
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Цитат Първоначално публикувано от jonny
    Днес направих прегледа и на моите два кошера.Мисля че състоянието на семействата е много добро, пчелите са на 6-7 междурамия, пилото е разположено на 2-3 пити /като има яйца, личинки, открито и запечатано пило/в по към южната част на кошера в единия и в средата на другия. Меда в плодниците е към 5-8 кг.От питките бяха взели повече от половината на 1 кг питка. Кошерите са сухи. Сложих и ленти против акара апихелт по 2 бр. на кошер /незнам правилно ли е/. Пчелите бяха активни вкарваха доста прашец от леската и дряна.Това е при мен.
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Колега при мен на 300 метра надморска височина дряна още не е цъфнал, а Берковица е по-високо. Как става така, че дряна цъфти?
    При нас в Берковица цъфти дряна и леската по рано защото сме в котловина и не духа студен вятър, а при вас духа северен вятър и се получава и течение от дунава, затова има закъснение на цъфтежа.

  7. #257
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61
    Цитат Първоначално публикувано от jonny
    Колега при мен на 300 метра надморска височина дряна още не е цъфнал,?
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Бързия е още малко по-високо от Берковица и днес видях цъфнал дрян,но не го снимах,трябваше да газя вода .Температурите ! 20 градуса + по-това време е много! Какво ни очаква още...
    Вчера по обяд снимах цъфнал дрян с телефона и снимката е малко по размазана но мисля че другата седмица вече ще е в пълен цъфтеж.
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  8. #258
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    При нас дряна цъфна масово.Днес погледнах и елшите до реката при нас, при тръсване на клона падаше страшно много прашец в момента са на пълна фаза на прашецоотделяне.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #259
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Браво на Берковица, явно има аномалии, радвам се за вас искрено!

  10. #260
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    И в Свищов дряна е цъфнал от няколко дни, но ми прави впечатление,че пчелите не го посещават много. Прави ми впечатление,че масово внасят в кошера някакъв бял прашец/както е видно от клипа който бях качил по горе/,и който си нямам и идея от къде събират.Свищов не е известен като наркоцентър и не бих предположил,че е кока, каквито съмнения имаше един колега преди време от дугия форум.

 

 
Страница 26 от 677 ПърваПърва ... 1624252627283676126526 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •