Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 522 от 676 ПърваПърва ... 22422472512520521522523524532572622 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,211 до 5,220 от общо 6760
  1. #5211
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тук малко си противоречиш, но ти е простено все пак си модератор
    Иначе се предавам, няма смисъл да водим този спор, всеки е прав за себе си
    Напълно си прав - абсолютно няма никакъв смисъл да водим този спор, но в крайна сметка, аз не спорих с никой.

    Ха, ха ….модератор. Няма прошка бате. Какво като съм? В спора се ражда истината. Няма да се плашиш.

  2. #5212
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ник, искал да кажеш, че аз съм длъжен да губя по 4-5 часа в денонощието, за да ти обяснявам какво мисля, какво съм открил, какво съм направил? Да не мислиш, че си само ти с писането, наложи се да си купя хенсфрий( струваше ми 100 лв, а си бръкнах в джоба за удоволствието на някой си) , защото деня ми минава да обяснявам на кой ли не, дето имал проблем с пчелите или се чудил какво да ги прави или тарикати разпитващи ме как работя, какво да правят с тези пусти пчели, а аз ако не изкарам 100 лв надник, значи съм станал напразно от леглото и вие вместо да си напънете зрението, защото тази тема е дъфкана отдавна искате да ви дам веднага отговор какво съм имал в предвид? Аз не съм любител пчелар и всички вие сте ми конкуренция на пазара за продукция, трябва да кажете едно благодаря, че ва носочвам къде може да има бъдещи проблеми, а не да ме карате да се чуствам виновен защо съм споделил с вас това което знам.
    Не знам някой да го карат пише на сила или да е длъжен нещо. Аз мисля че всеки пише за удоволствие и споделя толкова колкото сърце му дава. За другото напълно те разбирам и на мен по цял ден ми звънят да ме питат какво да ги правят тези пчели при положение че аз не разбирам много от пчеларство, но си решавам проблема като оставя телефона в къщата иначе няма да свърша инаква работа.

  3. #5213
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега се сетих един бисер. Преди години си водя помощник да вадим мед и таман пристигнахме на пчелина и той ви казва "Ехе кошерите се пръскат от мед" Аз се зачудих как установи това като още не сме ги отворили а той вика "Ела да видиш как меда тече през дървото на някой кошери" Като отидох да видя, ами то смола е потекла от жегите. Така съм се смял като го гледах колко е въодушевен

  4. #5214
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Бряях, този форум станал само за непризнати светила в пчеларството.

    пп. Шапка ти свалям щом от снимка на пилото, познаваш какво ще се случи след година -две.

  5. #5215
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    В повечето от моите кошери майката не снася в редовете по които минават теловете, независимо дали са вертикално или хоризонтално обтелвани.
    Това признак на какво заболяване е?
    В случая заболяването е "Незнание" - непознаване физиката на процеса на лепене. Няколко пъти вече съм писал за него и от колко много фактора зависи доброто залепване. Има много добра тема по въпроса във форума, която горещо ти препоръчвам да прочетеш цялата - бавно, пост по пост и с опит да вникнеш в написаното.


    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    @Nik_m Телта е иноксова и мисля да е добре опъната. И аз лепя с адаптер.
    Гледах наскоро клипче как се лепи цялата основа наведнъж, слагат нещо като стъкло върху цялата основа. Хареса ми, но нито знам как се казва това устройство, нито съм го виждала по магазините. Някой има ли инфо, виждали ли сте такава машинка?
    Това, което решава всички проблеми на пчеларя при лепенето е това: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2006&page=3 Останалото е добре опънати телове и правилно конструиран стенд за лепене с подложка отдолу и притискач от стъкло отгоре така, че телта да се позиционира по време на процеса на лепене точно в средата на основата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #5216
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    @Nik_m Телта е иноксова и мисля да е добре опъната. И аз лепя с адаптер.
    Гледах наскоро клипче как се лепи цялата основа наведнъж, слагат нещо като стъкло върху цялата основа. Хареса ми, но нито знам как се казва това устройство, нито съм го виждала по магазините. Някой има ли инфо, виждали ли сте такава машинка?
    Иди при най близкия джамджия с една рамка и го накарай да ти отреже от най дебелото стъкло така че да влиза свободно в рамката. По средата му залепи със силикон едно дървено трупче за дръжка, слагаш рамката на масата ВО върху телта,стъклото най отгоре и почваш да лепиш. Може да пробваш два начина за лепене да видиш кой ще ти допадне - допираш кабелите в началото и края на телта на рамката и държиш докато телта леко започне да се показва през ВО (става по бавно) или допираш кабалите в края на всеки ред тел пак по същия начин (става по бързо).

  7. #5217
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Лепя по същия начин. Става бързо и удобно. Ползвам компютърно захранване някъде между 3.5 и 5 А ще трябва да го погледна. Стъклото е 3 мм.Цялата основа става за около 4 сек.
    Keep Walking...

  8. #5218
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес успях и завърших с ваденето на меда и зазимявянето на семействата. Като цяло сезона бе доста шарен от към медосбор, а семействата минаха няколко криви на развитие. Като цяло съм доволен от медодобива, който е малко по-добър от предходния сезон. Не че предния бе лош. Повечето от колегите в региона са също са доволни. Доволен съм най-вече от видяното и наученото, което ще е в голям + за следващите сезони. Успех на всички при новия пчеларски сезон и догодина по-добри резултати!
    Keep Walking...

  9. #5219
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    При повечето сем.венците са тънки или липсват.От утре ги почвам с по 5 кг.захар на сироп 2/1.Не ми се вярва да се запасят сами...

  10. #5220
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Започнах подреждането на семействата за зимата с голямо закъснение, но така се получиха нещата. Лошото е че чак септември ще третирам а гледам че има акари. Имам само 6 резервни млади майки за подмяна, но пък пчелите са ми помогнали със самосмени. От първите 15 оправени 14 майки 2018 и 1 от 2016 но е на 6 рамки пило и реших да я оставя.. Онзи кошер със синята майка, наистина са били 2 майки вчера видях и новата та вече има синя и червена майка и кошера е готов за футбол.

 

 
Страница 522 от 676 ПърваПърва ... 22422472512520521522523524532572622 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •