Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 610 от 677 ПърваПърва ... 110510560600608609610611612620660 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,091 до 6,100 от общо 6761
  1. #6091
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    За да е това което казваш, накрая трябваше да позиционира някакъв продукт, който да ни разреши проблемите, което той не прави
    Не е нужно да обвиняваме човек, затова че споделя изследвания и наблюдения. Дай Боже да има повече такива хора.
    Маркетинга не е само това, при конкурентен продукт няма нужда да позиционираш нищо. Отдавна не вярвам на реклами и тестове, взимам и пробвам. След третиране с него 50% от кошерите иззимуваха на цял корпус от дъска да дъска. Всички колеги които познавам и го ползват е същото положение а в същото време много пчелари в нашия район се оплакват от нозематоза и слаби семейства. Знам че всичко е комплексно и може истината да е някъде другаде, но аз съм много доволен от семействата тази пролет и за това ще го ползвам пак!
    Успех на всички!

  2. #6092
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    може истината да е някъде другаде, но аз съм много доволен от семействата тази пролет и за това ще го ползвам пак!
    Успех на всички!
    Ник,ето ти нещо за размисъл.И аз таз пролет,съм много доволен от пчелите,въпреки,че 8-9 година не са третирани.Дори миналата седмица ги разширих с по 4-5 во и една ср.Освен това и магазините поставих над найлон с отвор.

  3. #6093
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник,ето ти нещо за размисъл.И аз таз пролет,съм много доволен от пчелите,въпреки,че 8-9 година не са третирани.Дори миналата седмица ги разширих с по 4-5 во и една ср.Освен това и магазините поставих над найлон с отвор.
    Ти си майстор, аз не мога да се сравнявам с теб
    Аз съм направил много голяма инвестиция, която вече знам че няма да я върна. Беше грешка, но тогава времената бяха други. Все пак няма връщане на зад, но няма как да рискувам без третиране, това са 70 семейства.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 23.03.2020 в 17:46.

  4. #6094
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Чета и се чудя в България ли съм или някъде в страната на чудесата,някои разширяват 4 или 5 восъчни основи март месец,други нямат една умряло пчела 7 години.Отказвам се от пчеларството.

  5. #6095
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Все пак няма връщане на зад, но няма как да рискувам без третиране, това са 70 семейства. Радвам се поне, че до сега съм късметлия и за 7 години нямам нито една жертва.
    Ник,казах ти го не,за да те убеждавам да не третираш или да се хваля,а за да обърнеш внимание на това с което третираш.Казваш,че си много доволен от семействата таз пролет.И аз казвам същото,при това без третиране.

  6. #6096
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Чета и се чудя в България ли съм или някъде в страната на чудесата,някои разширяват 4 или 5 восъчни основи март месец,други нямат една умряло пчела 7 години.Отказвам се от пчеларството.
    Сакън!Откажи се от пчеларството,но не се дави!

  7. #6097
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Чета и се чудя в България ли съм или някъде в страната на чудесата,някои разширяват 4 или 5 восъчни основи март месец,други нямат една умряло пчела 7 години.Отказвам се от пчеларството.
    Не си в Страната на чудесата, че аз съм от тази страна. Та тук третираме и имаме загуби, но и тук имаме търчилъжи - пчелари. Все, всичко им е бир таман.

  8. #6098
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Колега спаси ми живота снимаи ги тези основи след 10 дена да ги видим осеменене ли са ,изядени ли са как са.хранилките какви са,хвалипръцковчините ти могат да объркат някои млад колега и да почнат да стягат центрофугите.

  9. #6099
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега спаси ми живота снимаи ги тези основи след 10 дена да ги видим осеменене ли са ,изядени ли са как са.хранилките какви са,хвалипръцковчините ти могат да объркат някои млад колега и да почнат да стягат центрофугите.
    Валко, бачо ти Ангел Йосифов е друга работа. При него нещата колкото и невероятно да звучи се получават. Майстора си е майстор. Има и други такива, но от общия шум не им се чува думата, а това с нищо не помага на останалите. Ако се вникне в думите им, си мисля, че ще има успехи в работата с пчелите. Всеки обаче си мисли, че си си е башка-майстор и всичко му е ясно и друго мнение не взема. Започваме с едни подигравки и накрая гоним най - свестните и разбиращи този занаят, а след това си бием главите У дувара. Но това си е българска черта - да пребиваме и най - доброто което някъде се появило вместо да го съхраняваме.

  10. #6100
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега спаси ми живота снимаи ги тези основи след 10 дена да ги видим осеменене ли са ,изядени ли са как са.хранилките какви са,хвалипръцковчините ти могат да объркат някои млад колега и да почнат да стягат центрофугите.
    С най голямо удоволствие,но няма да е след 10дена.Ако беше да ходя след 2 седмици,нямаше да си давам зор.И все пак,ако настояваш за снимки,може да разгледаш от миналите години,някъде из форумите.
    п.п.Всъщност,познавам те,макар и само виртуално.Теб би те удовлетворила,снимка на во изядена от всякъде,амааааа,ще те разочаровам.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20190323_134322.jpg‎  

 

 
Страница 610 от 677 ПърваПърва ... 110510560600608609610611612620660 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •