Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 228 от 677 ПърваПърва ... 128178218226227228229230238278328 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,271 до 2,280 от общо 6763
  1. #2271
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Гоше, спира защото няма къде да снася. Като усетиш, че я изтърваш, слагай 2 изградени празни рамки по средата за да има къде да снася майката и на 90 процента си се оправил , ако не си закъснял фатално (2 изградени ,а не основи, защото семейство в роево настроение не гради )

  2. #2272
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    За жалост не съм чел целия форум следя го само от 2 години ако го натоварвам с повтаряща се информация моля за извинение :

  3. #2273
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен имаше шокиращо сиране на нектара и голям глад, може би това обърна каруцата. А нали съм глупав и не храня да е чист меда и ония да се ебават с мен за 3.50.
    При дупка в пашата ако им даваш по 300 грама на 2 дни примерно, според теб колко от това количество ще иде в меда ще го обърнат само на пило и ще се хранят от него.

  4. #2274
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Спира яйцеснасянето, защото и намаляват храненето..,а оттам да отслаби малко дупе и да литне с първия рой.
    Това е моята версия..

    Ако няма пространство и ако има изобилие от храна, това само ще форсира роенето. вземе ли драстично да пада до минимум притока на прашец в кошера трябва да ви светне лампичката веднага.

  5. #2275
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Гоше, спира защото няма къде да снася. Като усетиш, че я изтърваш, слагай 2 изградени празни рамки по средата за да има къде да снася майката и на 90 процента си се оправил , ако не си закъснял фатално (2 изградени ,а не основи, защото семейство в роево настроение не гради )
    Борка не мога да се съглася с теб.Ако ги напълнят с мед или прашец какво ще стане?

  6. #2276
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Ако няма къде да пълнят, може и тях да напълнят .

  7. #2277
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Ако няма къде да пълнят, може и тях да напълнят .

    И какво ще стане ми е мисълта ако ги напълнят?

  8. #2278
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Гоше, спира защото няма къде да снася. Като усетиш, че я изтърваш, слагай 2 изградени празни рамки по средата за да има къде да снася майката и на 90 процента си се оправил , ако не си закъснял фатално (2 изградени ,а не основи, защото семейство в роево настроение не гради )
    За двете изградени рамки бих препоръчал да се напръскат със сиропче и да се слагат над вечер,за да има майката време да снася на тях.Ако се сложи през деня,пчелите ще я заредят с нектар и майката пак валат.

  9. #2279
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ще дам практиката на един руски пчелар при която казва че спира роенето но то не е че няма място онзи ден от 30 бр. изпуснах един и хванах 2 бр готови да се роят и 3 са с 2 магазина и плодникови рамки в магазините място има между другото това бяха най силните семейства 10 рамков плодник + 2 магазина бъка от пчели и има място няма мед .

    Не знам дали е вярно не съм го практикувал.Професор Г.Ф. Таранов (1961) в своите опити също е установил, че в условията на Рязанска област във всички готвейки се за рояване семейства, максимума за хранене на пилото настъпва примерно за 15 – 25 дни до началото на медосбора, след което снасянето на яйца рязко се намалява или прекратява въобще.
    Методът с ранната пролетна замяна на майките-
    За 25 – 30 дни до настъпчане на главния медосбор и примерно за 5 – 10 дни до настъпването на най – ранното съкращаване на снасянето на яйца от майката във всички семейства, заменям всички майки на излюпени през тази година с плодни. Те увеличават снасянето на яйца, осигуряват работа по храненето на пилото на всички излюпващи се млади пчели, и роевото настроение не възниква, при това значително нараства силата на семействата за главния медосбор. Излюпените през тези година майки съхраняват достатъчно висок темп на снасяне на яйца през лятото по време на медосбора (разбира се при правилна организация на работата), значително повече нарастват броя на пчелите през есента.
    Методът с ранната пролетна замяна на майките, използвам от 60 – те години на миналия век и винаги с отличен резултат – рояване не възниква.


  10. #2280
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И какво ще стане ми е мисълта ако ги напълнят?
    Ми пчеларя де е дремал та не си е извъртял магазина ами е оставил да му тъпчат плодника с нектар и прашец.

 

 
Страница 228 от 677 ПърваПърва ... 128178218226227228229230238278328 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •