Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 646 от 676 ПърваПърва ... 146546596636644645646647648656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,451 до 6,460 от общо 6760
  1. #6451
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако сега ги форсираш, до слънчогледа са си сила и зимната пчела няма да е амортизирана. Правил съм го преди години, но вече не храня ако няма нужда, много работа и пари. Като ги направя сега не ги пипам, оправят се сами. Вярно не хващат слънчоглед, но за зимата нямат проблем, а пролетта са пушка.
    Нещо позитивно, цената на меда се нормализира леко. Започнаха да ме търсят, а аз продавам над 5лв. на едро.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 18.05.2021 в 18:04.

  2. #6452
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    5 дена не съм излизал от пчелина, лудница. Рискувах за акация с много силни семейства, но от 1вия до 10тия ден лошо врме и нито капка акация. Направих над 100 отводки и кошерите не го осетиха, жалко че нямаше късмет с времето. Работя, излиза рояк, хващам го и поргължавам да работя, но излиза друг и него го хващам и така. Като цяло 15-20% бяха в роево, но ги бях изпуснал. Другите са на ръба, дръпнах и по 3-4 рамки пило, да видим какво ще стане след седмица.

  3. #6453
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    5 дена не съм излизал от пчелина, лудница. Рискувах за акация с много силни семейства, но от 1вия до 10тия ден лошо врме и нито капка акация. Направих над 100 отводки и кошерите не го осетиха, жалко че нямаше късмет с времето. Работя, излиза рояк, хващам го и поргължавам да работя, но излиза друг и него го хващам и така. Като цяло 15-20% бяха в роево, но ги бях изпуснал. Другите са на ръба, дръпнах и по 3-4 рамки пило, да видим какво ще стане след седмица.
    Е, какво да е след седмица? Пак същото. Не че ти го пожелавам, но мерките, които си предприел са закъснели.

  4. #6454
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, какво да е след седмица? Пак същото. Не че ти го пожелавам, но мерките, които си предприел са закъснели.
    Знам, но го направих умишлено, прогнозата беше за 10 една хубаво време а акацията беше хвърлила много цват Нямаще как да не пробвам, даже стесних корпуса да напълнят с пчели и двата магазина, все пак рискувах с половината пчелин, другите ги охлабих на време. Но гледам има доста глушина, може да тръгне паша а и времто се стабилизира след края на акацията.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 25.05.2021 в 06:11.

  5. #6455
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Прегледах 1вите отводки направени в началото на месеца. Още има неоплодени майки 1 месец лошо време и не могат да се оплодят, може би 50% са се оплодили само. Ако не вали духа силен вятър.

  6. #6456
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Прегледах 1вите отводки направени в началото на месеца. Още има неоплодени майки 1 месец лошо време и не могат да се оплодят, може би 50% са се оплодили само. Ако не вали духа силен вятър.
    Може и да са се оплодили, но да не бързат със снасянето. Но това е до няколко дни.

  7. #6457
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може и да са се оплодили, но да не бързат със снасянето. Но това е до няколко дни.
    Разбира се, но не видя ли яйца не я отмятам за оплодена.

  8. #6458
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, какво да е след седмица? Пак същото. Не че ти го пожелавам, но мерките, които си предприел са закъснели.
    Да, ама не, на пук на всяка логика и лошото време няма роево вече. Започнах да прехвърлям отводките и 13 нямаха майки, започнах да търся за роево, понеже нямам готов стартер а ми трябват маточници, но не и не. Цялия пчелин преминах и нищо и отварям последния кошер който е с млада майка и нямаше никави симптоми за роево и опааа радост. На новпизградени рамки нахвълряли едни хубави маточници като по поръчка

  9. #6459
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да, ама не, на пук на всяка логика и лошото време няма роево вече. Започнах да прехвърлям отводките и 13 нямаха майки, започнах да търся за роево, понеже нямам готов стартер а ми трябват маточници, но не и не. Цялия пчелин преминах и нищо и отварям последния кошер който е с млада майка и нямаше никави симптоми за роево и опааа радост. На новпизградени рамки нахвълряли едни хубави маточници като по поръчка
    Да, ама не, не, ама да, са изрази, които не се свързват пряко с логиката, още повече пчеларска. Проследявайки хронологията, установявам, че са минали не една, а две седмици.
    А дали тези, за които казваш, че са без майки е така.

  10. #6460
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разбира се, но не видя ли яйца не я отмятам за оплодена.
    Не само не я смятам за оплодена,но и не и се полага порция сироп в хранилката.На самотек и самоиздръжка до първо яйце работническо.Видя ли го,казана до нея и наливам порциона.

 

 
Страница 646 от 676 ПърваПърва ... 146546596636644645646647648656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 33 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 33 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •