Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 645 от 676 ПърваПърва ... 145545595635643644645646647655 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,441 до 6,450 от общо 6760
  1. #6441
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Ники, аз не съм убеден, че е рапица. Примерно при мен сега си тече мед и даже имат почти по цял незапечатан и подложих. Върби, глог, по поляните има буренчета, глушина, не е като да няма варианти. Днес ще пална колата да огледам и на по-далече от селото да не ме изненада някой жълт блок ама този мач е даван и съм спокоен, че при мен не е рапица.
    Рапица е ходих сутринта да я видя. И тамън е цъфнала, ще се дублират с акацията. Слагам 2ри магазин сега и след 10 дена ще видя как е. За сега само 5 в роево та направих 50 отводки.

  2. #6442
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Как от 5 направи 50?

  3. #6443
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Как от 5 направи 50?
    От тях звех по 10тина рамки с маточници и разбих и няколко по слаби семейства. Тези дето не се бяха качили в магазините, убих майките и ги резхвърлях по отводките. Не търпя калпави майки.

  4. #6444
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Как от 5 направи 50?
    Що се учудваш, навремето в едно погранично село имаше лепнат един лозунг:"Тук всяка къща е застава и всяко животно е граничарско куче."

  5. #6445
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Що се учудваш, навремето в едно погранично село имаше лепнат един лозунг:"Тук всяка къща е застава и всяко животно е граничарско куче."
    "Всяко дърво меч е, всякой камък - бомба, всяко нещо - удар, всяка душа - плам".

  6. #6446
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Що се учудваш, навремето в едно погранично село имаше лепнат един лозунг:"Тук всяка къща е застава и всяко животно е граничарско куче."
    По принцип ако правиш отводка по на 1 рамка пило и 1 мед, от 5 кошера ЛР на 2 корпуса можеш да направиш 50 отводки дори и повече ако бройм и голия рой на старата майка. Аз ги правя по 2 пило и 1 мед и след акацията ще и придам по още една рамка пило да отслабя малко кошерите. 5 в роево и още 7 за донори общо от 12 кошера направих 40те отводки.

  7. #6447
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Стига да си неуморно луд и захарния завод да работи за теб са възможни всякакви рокади, аз в началото на сезона, като теглих чертата бяха десет, а към момента вече са 32. Дали ще вадя мед е друг въпрос, обаче отводки има наволя. Днес прегледах четири от тях - майките са се излюпили, застрахователните маточници прегризани и до няколко дни ги чакам да пронесат, после ударни дози сиропче на ръба на задръстването и ноември месец пчела на 12 плодникови пити, осем от които пълни със запечатан "мед", демек готови да ме вкарат в същия роеви ужас още края на април следващата година. Ама не са познали... за догодина ще ги изненадам с корпусна технология на 12 рамки ДБ, стига да ми удържи кръста. Възможни са всякакви манипулации - единия кошер реших че няма да му дам да изрои и в първата десетневка на април като видях пчели на три реда върху 12те рамки и 10 пити с пило, започнанах през три дни да чупя чашки и да разширявам във втори корпус върху първия. Да, ама не - майкта се оказа магарица и малко преди великден втория корпус беше запълнен и пилото беше общо на 18 рамки, заедно с огромно количество маточници, ха познай колко отводки излязоха само от този кошер. Няма да си признавам колко захар и инверт съм налял домомента...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  8. #6448
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Стига да си неуморно луд и захарния завод да работи за теб са възможни всякакви рокади, аз в началото на сезона, като теглих чертата бяха десет, а към момента вече са 32. Дали ще вадя мед е друг въпрос, обаче отводки има наволя. Днес прегледах четири от тях - майките са се излюпили, застрахователните маточници прегризани и до няколко дни ги чакам да пронесат, после ударни дози сиропче на ръба на задръстването и ноември месец пчела на 12 плодникови пити, осем от които пълни със запечатан "мед", демек готови да ме вкарат в същия роеви ужас още края на април следващата година. Ама не са познали... за догодина ще ги изненадам с корпусна технология на 12 рамки ДБ, стига да ми удържи кръста. Възможни са всякакви манипулации - единия кошер реших че няма да му дам да изрои и в първата десетневка на април като видях пчели на три реда върху 12те рамки и 10 пити с пило, започнанах през три дни да чупя чашки и да разширявам във втори корпус върху първия. Да, ама не - майкта се оказа магарица и малко преди великден втория корпус беше запълнен и пилото беше общо на 18 рамки, заедно с огромно количество маточници, ха познай колко отводки излязоха само от този кошер. Няма да си признавам колко захар и инверт съм налял домомента...
    Постоянната ротация на поколенията е скъпо удоволствие.

  9. #6449
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Стига да си неуморно луд и захарния завод да работи за теб са възможни всякакви рокади, аз в началото на сезона, като теглих чертата бяха десет, а към момента вече са 32. Дали ще вадя мед е друг въпрос, обаче отводки има наволя. Днес прегледах четири от тях - майките са се излюпили, застрахователните маточници прегризани и до няколко дни ги чакам да пронесат, после ударни дози сиропче на ръба на задръстването и ноември месец пчела на 12 плодникови пити, осем от които пълни със запечатан "мед", демек готови да ме вкарат в същия роеви ужас още края на април следващата година. Ама не са познали... за догодина ще ги изненадам с корпусна технология на 12 рамки ДБ, стига да ми удържи кръста. Възможни са всякакви манипулации - единия кошер реших че няма да му дам да изрои и в първата десетневка на април като видях пчели на три реда върху 12те рамки и 10 пити с пило, започнанах през три дни да чупя чашки и да разширявам във втори корпус върху първия. Да, ама не - майкта се оказа магарица и малко преди великден втория корпус беше запълнен и пилото беше общо на 18 рамки, заедно с огромно количество маточници, ха познай колко отводки излязоха само от този кошер. Няма да си признавам колко захар и инверт съм налял домомента...

    Килата шикер ти си ги знаеш,по интересно ще бъде колко от новите каторжници ще отупат койрука следващата зима.Гледането на пило и преработването на захарта ги изтощава.

  10. #6450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Килата шикер ти си ги знаеш,по интересно ще бъде колко от новите каторжници ще отупат койрука следващата зима.Гледането на пило и преработването на захарта ги изтощава.
    Ако сега ги форсираш, до слънчогледа са си сила и зимната пчела няма да е амортизирана. Правил съм го преди години, но вече не храня ако няма нужда, много работа и пари. Като ги направя сега не ги пипам, оправят се сами. Вярно не хващат слънчоглед, но за зимата нямат проблем, а пролетта са пушка.

 

 
Страница 645 от 676 ПърваПърва ... 145545595635643644645646647655 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •