Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 528 от 677 ПърваПърва ... 28428478518526527528529530538578628 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,271 до 5,280 от общо 6761
  1. #5271
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Не само поведението на майката е важно,а и любопитството на пчеларя......
    Люботството е в началото когато не знаеш какво правиш. Аз години не проверявам дали са приели майката защото знам какъв е резултата.

  2. #5272
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Люботството е в началото когато не знаеш какво правиш. Аз години не проверявам дали са приели майката защото знам какъв е резултата.
    А какъв е? Или е приета или не е.

  3. #5273
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Когато се придава майка,НЕ всички пчели са съгласни с избора.И когато любопитството надделее отваряме и....създаваме стресова ситуация,която усилва конфронтацията м/у приелите и не съгласните с новата майка.А светлината,шума....кара младата майка да "тича" от пита на пита,като по тоз начин,без да иска,напуска групата на приелите я и попада в....между шамарите.Всъщност,една от причините да казваме,че майката достига връха си през втората година е именно наличието на тез две групи-на приели майката и не съгласните с тоз избор......

  4. #5274
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А какъв е? Или е приета или не е.
    Приета или приета! От като започнах да работя с мрежата преди години съм на 100%.

  5. #5275
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    При мен картината продължава да е притеснителна. Пълзенето го имаше до преди седмица и малко. Семействата не ми харесват много, даже по-скоро влизат слабички в зимата. На тези с повечето пчели и магазини отгоре съм сложил хербастрип, а за слабичките варостоп.
    Най-важният извод за годината е, че повече няма какво да отричам и да се чудя, явно ситуацията с пчеларстването в моя район се е променила и ще трябва да се променям и аз. Да видим природата какво ще отсее след зимата и от там ще се създавам или ще се освободи повече място за чушки и домати. Добре че имам някакъв приличен пазар на дребно иначе тази година щеше да е директен КО.
    Медец

  6. #5276
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Колега,това което пишеш е доста претеснително.Не изкам да те плаша но аз това занятие го играх 2016 год.Пълзяща пчела и безкрили пчели.Силна инвазия и опаразитяване от акара.Третирах ги ама много късно.Преди това се подведох и използвах Пробиотик,но той не сваля акара.От 40 бр.МК.кошери останах с 1 бр.Не се сетих да събирам и обединявам семействата и ги оставих с надеждата за по мека зима,да ама не зимата беше студена и ветровита.Всичките ми семейства бяха слаби,а и в последствие много пчела е отпаднала,и не са могли да стигнат и затоплят храната и до там.За това събирай семейства или стеснявай силно и питки или пакети с храна над тях,през цялата зима и ги наблюдавай всеки месец през зимата.Успех и дано да не те настигне моята участ.Въстановявам се бавно но една грешка и се връщаш 3 год назад.Поздрави.

  7. #5277
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    То май доста колеги сме имали в пчелина си безкрили и пълзящи пчели включая и себе си. Само че при мен от 2014 почти нямам загубено семейство(изключва 1-2 отводки които си бяха заминали още преди зимата)Колега Митков вземи та им направи един тест за опаразитеност на твойте пчелички та да си изкараш една спокойна зима.

  8. #5278
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Късно е либе за китка,от тук нататъка и контрола да прави спасение няма,пчелата е овредена от акара нова няма шанс да произведе,маиките спират.Наличните пчели ще почнат да се топят по малко,половината няма да дочакат нова година другите ще загинат февруари-март.Дано да греша ,но натам отива работата,

  9. #5279
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Контролата и евентуално последно чистене касае не само зимната пчела! Първото пило ще събере акара и от там ще пукне една пролет та знае ли се. Кои ще оцелеят до тогава е въпрос с доста условности.

  10. #5280
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Контролата и евентуално последно чистене касае не само зимната пчела! Първото пило ще събере акара и от там ще пукне една пролет та знае ли се. Кои ще оцелеят до тогава е въпрос с доста условности.
    Румба чел съм, че акара не бърза да влезе в първото февруарско пило, а изчаква горе долу до появата на търтиево.

 

 
Страница 528 от 677 ПърваПърва ... 28428478518526527528529530538578628 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •