Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 526 от 676 ПърваПърва ... 26426476516524525526527528536576626 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,251 до 5,260 от общо 6760
  1. #5251
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Опит. 2017-та година късна самосмяна.Септември.Младат а майка, красавица, тича по питите, пчелите по нея.Пило няма.Ама и другите майки спират снасянето.Та дали майката е оплодена или не ? Загадка.Оставих я.На пролетта, още февруари идеално търтеево пило.И количество и качество супер.Ама търтей мед не носи. Кошерите с един по-малко.
    Сега подобен номер. В неделята в едно семейство никакво пило само 5 маточника.Майка няма. Втори опит няма да правя.Поръчах си майка.
    В тия случаи проблемни са не майките, а татковците.По това време никакви ги няма.А пчелното семейство не е джендерско и си е осъдено на неминуема гибел.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #5252
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Опит. 2017-та година късна самосмяна.Септември.Младат а майка, красавица, тича по питите, пчелите по нея.Пило няма.Ама и другите майки спират снасянето.Та дали майката е оплодена или не ? Загадка.Оставих я.На пролетта, още февруари идеално търтеево пило.И количество и качество супер.Ама търтей мед не носи. Кошерите с един по-малко.
    Сега подобен номер. В неделята в едно семейство никакво пило само 5 маточника.Майка няма. Втори опит няма да правя.Поръчах си майка.
    В тия случаи проблемни са не майките, а татковците.По това време никакви ги няма.А пчелното семейство не е джендерско и си е осъдено на неминуема гибел.
    Аз пък се надявам на такива, но няма, а ако е хубава пролетта тъкмо ще има налични търтей рано, рано.

  3. #5253
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз пък се надявам на такива, но няма, а ако е хубава пролетта тъкмо ще има налични търтей рано, рано.
    В зависимост от времето се появяват и търтеите. И да имаш рано търтеи, ако времето е като тази година освен за супа да си ги правиш, за друго няма да станат.

  4. #5254
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В зависимост от времето се появяват и търтеите. И да имаш рано търтеи, ако времето е като тази година освен за супа да си ги правиш, за друго няма да станат.
    Ако, ако, ми ако пак ми се налага в края на март да крада рамки и да правя отводки, за да не ми се роят какво правим?

  5. #5255
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако, ако, ми ако пак ми се налага в края на март да крада рамки и да правя отводки, за да не ми се роят какво правим?
    Явно не прочете поста ми както трябва. Ако/пак/ ако всичко си е както трябва ти ще имаш търтеи в тези рамки. И пак, ако при направата на тия отводки времето е лошо, както беше таз година какво правим - търтовки. Това за по ранен етап - майката да се оплоди още февруари. А това за което питаш. Края на март търтеи колко щеш.

  6. #5256
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Явно не прочете поста ми както трябва. Ако/пак/ ако всичко си е както трябва ти ще имаш търтеи в тези рамки. И пак, ако при направата на тия отводки времето е лошо, както беше таз година какво правим - търтовки. Това за по ранен етап - майката да се оплоди още февруари. А това за което питаш. Края на март търтеи колко щеш.
    Хм тази година търтей видях чак края на април.

  7. #5257
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хм тази година търтей видях чак края на април.
    Това, че ти не си видял не значи, че няма. А и така да е. Вадиш рамките края на март - колко време ще ти трябва докато майката излезе на брачен полет? 25-6 дни. Ако са заложени яйца на търтеи заедно с нея тъкмо ще са излезли и ще си потриват …….антенките за млади майки.

  8. #5258
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз пък се надявам на такива, но няма, а ако е хубава пролетта тъкмо ще има налични търтей рано, рано.
    Че да ти пратя бе - дар. Аз имам една такава, която ще я правя курбан, че запасните точно това чакат.

  9. #5259
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Опит. 2017-та година късна самосмяна.Септември.Младат а майка, красавица, тича по питите, пчелите по нея.Пило няма.Ама и другите майки спират снасянето.Та дали майката е оплодена или не ? Загадка.Оставих я.На пролетта, още февруари идеално търтеево пило.И количество и качество супер.Ама търтей мед не носи. Кошерите с един по-малко.
    Сега подобен номер. В неделята в едно семейство никакво пило само 5 маточника.Майка няма. Втори опит няма да правя.Поръчах си майка.
    В тия случаи проблемни са не майките, а татковците.По това време никакви ги няма.А пчелното семейство не е джендерско и си е осъдено на неминуема гибел.
    Подобен но странен случай имах преди няколко седмици.Силно семейство останало без майка,заложило свищеви,реших че е късно и придадох оплодена,приеха яя,но още не беше пронесла, в един момент спряха да взимат сиропа.Прегледах го-всички признаци на липса на майка,няма и пр.пило.Направи ми впечатление че в хранилката/мюлерова/има трийсетина удавени пчели,вгледах се внимателно и...майката там/убита,удавена или.../и що ще там...Нямам никакво обяснение.

  10. #5260
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Подобен но странен случай имах преди няколко седмици.Силно семейство останало без майка,заложило свищеви,реших че е късно и придадох оплодена,приеха яя,но още не беше пронесла, в един момент спряха да взимат сиропа.Прегледах го-всички признаци на липса на майка,няма и пр.пило.Направи ми впечатление че в хранилката/мюлерова/има трийсетина удавени пчели,вгледах се внимателно и...майката там/убита,удавена или.../и що ще там...Нямам никакво обяснение.
    Толкова са я приели. Всъщност е бягала от тях. Там са я притиснали и са я убили.

 

 
Страница 526 от 676 ПърваПърва ... 26426476516524525526527528536576626 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •