Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 86 от 677 ПърваПърва ... 3676848586878896136186586 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 851 до 860 от общо 6763
  1. #851
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    По колко мед оставихте след слънчогледа?
    Аз мисля да оставя по около 10кг. ливадата ще пусне още малко мед да съберат за зимата.
    При мен слънчогледа почти преминава и мисля след 5 дена да въртя каквото има.

  2. #852
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    при мен много пило и не толкова мед.Мисля на варианта на най слабо запасилите се семейства да им помагам с инвентиран сироп.Но има още време ще му мисля след средата на август когато мисля да махам магазините.

  3. #853
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При мене слънчогледа ще е на партиди, след няколко дена ще прецъфти първата от тях (а се очертават поне още 3),така че края на август ще видим какво е положението. Иначе и тези дето се роиха и те набират скорост, до сега са напълнили по 1/3 магазините.

    П.П. Да питам - направи ми впечатление, че наоколо въпреки обилната паша от слънчоглед, пчелите напират да влязат (и влизат по малко) в наредени на комин магазини с празни пити уж добре затворени, на какво се дължи това, някой знае ли?

  4. #854
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    При мене слънчогледа ще е на партиди, след няколко дена ще прецъфти първата от тях (а се очертават поне още 3),така че края на август ще видим какво е положението. Иначе и тези дето се роиха и те набират скорост, до сега са напълнили по 1/3 магазините.

    П.П. Да питам - направи ми впечатление, че наоколо въпреки обилната паша от слънчоглед, пчелите напират да влязат (и влизат по малко) в наредени на комин магазини с празни пити уж добре затворени, на какво се дължи това, някой знае ли?
    Това ще рече, че пашата е слаба

  5. #855
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Възможно е, въпреки уж благоприятното време приноса като че ли не е на нужното ниво ???

  6. #856
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2013
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Видинско далеч от Дунава
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    По колко мед оставихте след слънчогледа?
    Аз мисля да оставя по около 10кг. ливадата ще пусне още малко мед да съберат за зимата.
    При мен слънчогледа почти преминава и мисля след 5 дена да въртя каквото има.
    На ДБ долу не пипам.
    Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго че да ги направиш сам всичките.

  7. #857
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2013
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Видинско далеч от Дунава
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Възможно е, въпреки уж благоприятното време приноса като че ли не е на нужното ниво ???
    Приноса е мечта.Преди седмица вадих и в тази неделя ги погледнах... песен.Ако е рекъл бог и началника да бъда в отпуск август, Цеко ще ги карам някъде около теб(малко са няма да ти преча).Там има ниви със слънчоглед които ще цъфтят и след 10 август.
    Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго че да ги направиш сам всичките.

  8. #858
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Да, буквално в моя район масовия слънчоглед го чакаме да започне да цъфти след 15-ти август, дано времето само да е с нас...

  9. #859
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цеко, ти да не си в Германия? Шегата настрана за кой район става въпрос?

  10. #860
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Цитат Първоначално публикувано от plamenVd Виж публикацията
    На ДБ долу не пипам.
    Ти хубаво не пипаш ама поглеждаш ли какво е положението там? Аз имам два дето са напраскали всичките плодникови с мед, и отдолу два пръста място за пило. В магазините посредствена работа, ако не им взема някоя пита от гнездото, няма да изкарат зимата щото няма да остане армия.

 

 
Страница 86 от 677 ПърваПърва ... 3676848586878896136186586 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •