Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 76 от 677 ПърваПърва ... 2666747576777886126176576 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 751 до 760 от общо 6763
  1. #751
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Били са слаби, затова не си ги пипал, затова и не градят, както и мед. Иначе щяха и те да роят. Нормално.

  2. #752
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    След като си взел пилото, какво друго да правят при наличие на паша.

  3. #753
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Boro Виж публикацията
    Били са слаби, затова не си ги пипал, затова и не градят, както и мед. Иначе щяха и те да роят. Нормално.
    Ха, това как го разбра?!?
    И 5те семейства са много силни, не ставаш за пророк.
    Може да няма много мед, но с отвоодките върви много добре. Майките на 100% и вече на 7 пити от вчера почнах да ги храня и на слънчогледа ако е рекъл тоя от горе, ще са пълноценни.

  4. #754
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен пчелите от около седмица правят гроздове пред прелките,въпреки,че съм отворил изцяло долния(по цялата дължина на дъното) и горния вход.Работя с 10 рамкови ДБ с по два магазина.Като ги отворя не виждам да са прекалено на гъсто,но въпреки това се купчат на гроздове след 13.00 часа.Засега няма маточници,но ме притеснява,че до слънчогледа има поне 17-18 дни и за това време могат да се случат доста неща.Спомням си,че преди две години пак имаше доста дъждове и висока влажност и пак се купчеха така,след това като хваната жегите над 30 градуса и спря да вали и гроздовете на входовете исчезнаха.Как е положението при вас.

  5. #755
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Вероятно има връзка с влажното време /предполагам/ защото моите пък са с мрежести дъна и никога досега не ми се е случвало да има на входа пчели които да се грижат за вентилацията а в момента поне 20-30 има по прилетните дъски и така е от около седмица
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  6. #756
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера прегледах кошерите да видя как е положението с роенето.
    Тези който не изпаднаха в роево са супер, но останалите е мъка, семействата отслабнали.
    От 8 семейства само 2 имаха работещи майки(по 3 пити с яйца), останалите 6 никакво пило. Предполагам имат неоплодени майки но все пак им сложих им по 1 маточник да на станат търтовки и след 5 дена ако няма яица ще разформировам отводки и ще им придавам оплодени майки.

  7. #757
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Днес проверявахме и "скубахме" част от кошерите и открихме още няколко в роево състояние и с тях % стигна вече около 30, дали пък "Хидропрот" с който подхранавах пролетта вече не ни ми изиграва лоша шега? Хората ме предупредиха да внимавам с него, но ......

  8. #758
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Днес проверявахме и "скубахме" част от кошерите и открихме още няколко в роево състояние и с тях % стигна вече около 30, дали пък "Хидропрот" с който подхранавах пролетта вече не ни ми изиграва лоша шега? Хората ме предупредиха да внимавам с него, но ......
    Не е проблема само в хидропрота, аз подхранвах със захар и резултата е същия.
    Тази година е на роевете, така че споко..
    Като казвам роевете имам в предвид на роенето, а когато прилагаш необходимите мерки, в точното време, може да се каже, че е годината на отводките.

  9. #759
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера прегледах кошерите да видя как е положението с роенето.
    Тези който не изпаднаха в роево са супер, но останалите е мъка, семействата отслабнали.
    От 8 семейства само 2 имаха работещи майки(по 3 пити с яйца), останалите 6 никакво пило. Предполагам имат неоплодени майки но все пак им сложих им по 1 маточник да на станат търтовки и след 5 дена ако няма яица ще разформировам отводки и ще им придавам оплодени майки.
    Ако им сложиш по една пита с открито пило най-лесно ще разбереш имат или нямат майка и след това да предприемеш мерки според случая.
    Струва ми се нелогично, да слагаш маточници, за да не "станат търтовки" и 5 дни след това да присъединяваш отводки. Едната операция е напълно излишна.
    Апропо и първите два, които са само с ЯЙЦА, също са се "множили"

  10. #760
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Знам, че са се "множили" нали от 8 кошера направих 22 отводки, а може и да е избягал някой рояк.
    На мен ми се струва логично за това сложих маточник, няма време да слагам пита с яйца след месец е слънчогледа.
    Ще ги обединя и се надявам поне последната паша да е добра, че тази година в нашия край е много, много лоша.

 

 
Страница 76 от 677 ПърваПърва ... 2666747576777886126176576 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •