Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 75 от 677 ПърваПърва ... 2565737475767785125175575 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 741 до 750 от общо 6763
  1. #741
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    В сряда пазача ми звъни - Идвай че ти излезна рой, отидох хванах го и набързо ги погледахме магазините оказа се 1/3 са готови за втори магазини (сложих ме им го веднага) 1/3 почти са напълнили, но 1/3 почти не са се качили в магазина (ройлия се кошер се оказа от тях). Набързо направих справка в дневника и се оказа че е бил среден кошер,имам още 5-6 такива (средни но не са се качили в магазина) отворих два и се оказаха с маточници, предполагам че и с останалите е така. Днеска излезе втория рой (пак на същото дърво се хвана) пак ходих да го хвана. Моля само утре да няма роеве че вече нямам къде да ги слагам,(то и празните пити вече свършиха, а с магазинни не ми се занимава) дано да успея да довърша десетте нуклеуса до вечерта и почвам да се чудя дали да не започна нова серия, че както тръгна и както продължава аман от рояци.

  2. #742
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Всичко е ясно според мен,просто такава е годината-роелива,не че акацията няма нектар просто трябва да им мине нагона,както е казал народа"Такова им се, та две не види"

  3. #743
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не е така имам 13 кошера от които 5 не изпаднаха в роево състояние, при тях положението е същото.
    На 2 кошера им отнех всичкото пило на 100% за отводките и те имат най много мед.

  4. #744
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Напротив, така е защото имаш само 13 семейства. Ако са 30-40 или повече и си ходиш през няколко дни на пчелина, други колеги и веднъж в седмицата , какво правиш тогава?

  5. #745
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Boro Виж публикацията
    Напротив, така е защото имаш само 13 семейства. Ако са 30-40 или повече и си ходиш през няколко дни на пчелина, други колеги и веднъж в седмицата , какво правиш тогава?
    13 + 22 отводки Не те разбрах какво имаш в предвид, горе бях написал, че има малко мед и в тези семейства които не са изпаднали в роево.

  6. #746
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Ако акацията отделяше нормално нектар, пчелите щяха да се втурнат да го събират, вместо да мислят за глупости...
    До тук резултатът за сезона е много пчели, малко мед...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  7. #747
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Казвам, че малкото на брой семейства лесно се гледат, ако живееш и при тях още по-лесно. Всеки ден можеш да ги ровиш. Има хора ги гледат по над 100 км. Аз април бях отпуска, то по цяла седмица дъжд, само се ядосвам. На отводките какво има да им гледаш освен дали се е оплодила майката и да храниш, както и да разширяваш. Те няма да роят. Ако са за лично ползване, а не за търговия догодина ще ти е по-трудно. Колкото до нектароотделянето при мен по два магазина. Лошото е , че омешаха рапица и акация. Два дни на работа, два дни въртя. Многокорпусните са по на 2 пило и 2 мед но запечатването там става по-бавно. От всичките по една отводка, от по-силните сега след акацията ще взимам запечатано пило за подсилване на отводките. Зле върви обаче работата с оплождането на майките в мининуклеусите. Вече писах за това, страшна фира тая година.

  8. #748
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това е от ясно по ясно. Явно не си разбрал моя коментар.
    Имам 5 семейства който успях да ги задържа в работно положения и 8 който изпаднаха в роево.
    И при 13те семейства положението с меда и градежа е много слабо въпреки хубавия цъвтеж на акацията и хубавото време.

    ПС: При първото зареждане на отводките и при мен страшна фира, но при второто 100% се оплодиха.

  9. #749
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Хубаво съм те разбрал. От 13 семейства си направил нови 22 отводки, отнел си и пилото с младата пчела. Искаш и градеж, искаш и мед. Как да стане всичко това едновременно? =D

  10. #750
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не друго имам в предвид, 5 семейства не съм ги пипал и имат по малко мед от тези които ги разбих, но няма значение.

 

 
Страница 75 от 677 ПърваПърва ... 2565737475767785125175575 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •