Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 596 от 676 ПърваПърва ... 96496546586594595596597598606646 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,951 до 5,960 от общо 6760
  1. #5951
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Момчета, върти ми се в главата, че някъде бях чел, че можеш да дадеш восък при Матеев за основи, но не помня къде съм го видял. Някой давал ли е и? Ако може малко подробности за начина на свързване и условията.
    0888314550 - това е телефона му, а подробности и условия след като му звъннеш. Нямаш ли обаче 100 килограма восък - не му звъни.

  2. #5952
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен активността е клоняща към 0, сутрин малко летят и после идва ескадрилата от пчелояди и всичко приключва. Пило почти няма, дадох им няколко хранилки сироп, но ефекта е никакъв. Преди дни ходеха по гроздето и сливите, но вече не, и на поилката няма никой.

  3. #5953
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Минах кошерите за последно и в магазините имаше по някоя питка с медец. Повечето беше кристализирал и така си остана в питите ама капна и в няколко кофи. Кошерите, които стесних на 9 пити, отчетливо имаха повече мед в магазините, говорим за повече от пълна плодникова пита. Като имаше единични бройки с доста мед и ми се ще, че или са някакви шампиони, или са крадци. Тези стесните съм ги записал към "Патронажа" и няма да гладуват.
    Сложих хербастрипа на всички кошери и на тези с мрежестите дъна видях паднали единични акарчета. Говоря за преглед на следващият ден. Миналата година при преглед на другия ден на табличката бяха като песък То си каже напролет.
    Да се изкажа и аз по темата с пчелоядите. Верно има някакво затихване на пчелите като летят тея прингорци + от баща ми знам, че преди години е убил едно и го вързал на пчелина, а пчелите веднага го нападнали, та явно се познават. Последните 2 дни намаляха писъците и просто се вижда, че пчелите се активизират, даже на летеж ми прилича. Пообиколих да видя какво пък толкова може да цъфти като всичко е на пепел от 20 дена и по поляните я има, я няма по 1-2 бодилчета на дка, само около едни лозя някоя туфа с годжи бери ги лъже.
    За догодина стана ясно, че ще имам рапица та сега на дневен ред е да намеря липови магазинни рамки.
    Медец

  4. #5954
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес не чувам пчелояди и пчелите си летят и носят прашец. Тия гадове направо съсипват пчелите, повръщат от преяждане и пак ядат. Вече са хиляди, много голями ята и спират в едни високи дървета на километър от мен.

  5. #5955
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес не чувам пчелояди и пчелите си летят и носят прашец. Тия гадове направо съсипват пчелите, повръщат от преяждане и пак ядат. Вече са хиляди, много голями ята и спират в едни високи дървета на километър от мен.
    Ники, тия гадове не спират да ядат, но не от тази и миналата година. Проблема с тях на практика е нерешим. Зайците в гората още ги има, въпреки лисиците и чакалите - природа бе човек. За бездействието на пчелите обаче не са виновни пчелоядите, колкото и да се натяква и втълпява това като причина. Причината е по-скоро в липсата на нектар и прашец. Суша, суша, суша!
    Както Моридин каза в другата стая - утре пчелите ще се остържат по прелките и няма да имаме проблеми с акара. Егати пчелите, пазят се от пчелояда, а не могат да се справят с акара. Нарочно ни правят .

  6. #5956
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ники, тия гадове не спират да ядат, но не от тази и миналата година. Проблема с тях на практика е нерешим. Зайците в гората още ги има, въпреки лисиците и чакалите - природа бе човек. За бездействието на пчелите обаче не са виновни пчелоядите, колкото и да се натяква и втълпява това като причина. Причината е по-скоро в липсата на нектар и прашец. Суша, суша, суша!
    Както Моридин каза в другата стая - утре пчелите ще се остържат по прелките и няма да имаме проблеми с акара. Егати пчелите, пазят се от пчелояда, а не могат да се справят с акара. Нарочно ни правят .
    Съгласен съм със теб, но също смятам че пчелите усещат опасността и имат едно на ум. То пчела ме може да се върне като се съберат ятата и се подготвят за отлитане. Няколко седмици е обсада, пчелите имат друго поведение, вчера беше коренно различно а сушата е тотална.

  7. #5957
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Съгласен съм със теб, но също смятам че пчелите усещат опасността и имат едно на ум. То пчела ме може да се върне като се съберат ятата и се подготвят за отлитане. Няколко седмици е обсада, пчелите имат друго поведение, вчера беше коренно различно а сушата е тотална.
    Аз в централния южен забелязах в събота същото нещо: Предната седмица пчелите бездействаха, пушалка ми не трябваше почти! А сега в събота суша, но пчелите излизат!

  8. #5958
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Аз в централния южен забелязах в събота същото нещо: Предната седмица пчелите бездействаха, пушалка ми не трябваше почти! А сега в събота суша, но пчелите излизат!
    Цъфна брашляна и затова се раздвижиха.

  9. #5959
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Цъфна брашляна и затова се раздвижиха.
    Пчелоядите ги нямаше! Бръшляна дори прецъфтява.

  10. #5960
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Пчелоядите ги нямаше! Бръшляна дори прецъфтява.
    Моите си движеха през цялото време, без значение, че пчелоядите уркаха/кряскаха всеки ден. При мен друго забелязаха колеги. Облитане на по-голяма височина или цялото количество пчели по дъските отвън.

 

 
Страница 596 от 676 ПърваПърва ... 96496546586594595596597598606646 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 29 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 29 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •