Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 582 от 676 ПърваПърва ... 82482532572580581582583584592632 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,811 до 5,820 от общо 6760
  1. #5811
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Леко изненадващо потече яко нектар и сутрин пчелина мирише на мед. Ако и липите решат да пуснат ще стане добре. Ама много жилят, ръцете ми са като игленик. Както каза баща ми: "А, те тава вече е летеж. Ще има мед! Както ги беше подкарал все едно гледаш бомбуси - само опрашване, без мед."
    Глобих по-силните кошери с по 1-2 пити затворено пило и ги стеснявам на 9 пити в плодника.
    Медец

  2. #5812
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Леко изненадващо потече яко нектар и сутрин пчелина мирише на мед. Ако и липите решат да пуснат ще стане добре. Ама много жилят, ръцете ми са като игленик. Както каза баща ми: "А, те тава вече е летеж. Ще има мед! Както ги беше подкарал все едно гледаш бомбуси - само опрашване, без мед."
    Глобих по-силните кошери с по 1-2 пити затворено пило и ги стеснявам на 9 пити в плодника.
    А каква е целта на отнемането на пило и стесняването?

  3. #5813
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А какво целиш с отнемането на пило и стесняването?
    Съжалявам, не мога да премахна дублирането.
    Когато ги стесни в плодника, те щат не щат ще се качат в магазина. Пилото може би е за отводки, или майките са много харни и няма какво друго да извади.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #5814
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А каква е целта на отнемането на пило и стесняването?
    Леко стеснявам плодника и ще проверя как ще реагират и дали ще поограничат майката. Отделно имат яко пчели и тази пита вместо да виси на брада отива да помогне на рояци и отводки.
    Медец

  5. #5815
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Леко стеснявам плодника и ще проверя как ще реагират и дали ще поограничат майката. Отделно имат яко пчели и тази пита вместо да виси на брада отива да помогне на рояци и отводки.
    Аз пък правя точно обратното, преди паша давам пчели на силните семейства да събират мед. Точно тези висящи пчели работят за нас.

  6. #5816
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз пък правя точно обратното, преди паша давам пчели на силните семейства да събират мед. Точно тези висящи пчели работят за нас.
    Зависи от пашата.
    При мен благата ситуация от преди години е променена и опитвам леко да подпипвам системата та за това проверявам различни варианти да видя кой до какво ще доведе. Миналата година, където ги оставих на 10 пити си се шириха и майката си снасяше все едно е април-май. В кошерите на по 9 пити бяха по-добре нещата, имаше повече събран мед в магазините.
    Медец

  7. #5817
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Ако ще се отнеме нещо преди главната паша,то трябва да е откритото пило и яйцата.

  8. #5818
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Отнемане на яйца да, стеснява на плодника да, но отнемане на летяща пчела не преди паша.

  9. #5819
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега ми се въртят 3 въпроса в главата, аз имам своите отговори, но да видя какво мислите!
    1 Как ще е по добре, да обединя кошер с отводка или да си оставя кошерите да работят а да обединя по 2 отводки.
    2 На майка и счупих средния крак без да искам дали ще може да работи понеже е много хубава.
    3 Млада майка е заредила доста пило но е разхвърляно, дали ще е добра.

  10. #5820
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Ако ще се отнеме нещо преди главната паша,то трябва да е откритото пило и яйцата.
    Е, те точно тук е заровено кучето. Понятието "главна паша" при мен май остана в миналото. Потече и спре, потече и спре. Преди поне слънчогледа беше константа и щом започна и той да бяга по тъча значи нещата са сериозни. Това е при мен де. Ето защо първо разбираш какви са пашите и после идват системи и техники.
    Медец

 

 
Страница 582 от 676 ПърваПърва ... 82482532572580581582583584592632 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 31 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 31 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •