Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 580 от 677 ПърваПърва ... 80480530570578579580581582590630 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,791 до 5,800 от общо 6761
  1. #5791
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Е, тя истината не е права линия, да кажеш - ето, от там започва
    Преди седмица говорих с колега, който в момента е на 90 кг средно от кошер и се мръщеше, че изпуснал много от акацията, а пък днес, колеги от района на с. Крива бара/Хайредин се оплакаха, че в плодниците е сухо, а за магазини забрави.
    Да, истината има две лица. За 90 кг от кошер, към днешна дата е малко ... как да кажа - пресилено, но за сухотата в магазинаите - по- вероятно. Това не е следствие на пчеларя, а на природата, но човек, който не е страдал, той не би повярвал.

  2. #5792
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Е, тя истината не е права линия, да кажеш - ето, от там започва
    Преди седмица говорих с колега, който в момента е на 90 кг средно от кошер и се мръщеше, че изпуснал много от акацията, а пък днес, колеги от района на с. Крива бара/Хайредин се оплакаха, че в плодниците е сухо, а за магазини забрави.
    Колегата със среден добив 90 кг. на 11 юни пролет Господна 2019 г. психотропни вещества употребява ли.

  3. #5793
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Колегата със среден добив 90 кг. на 11 юни пролет Господна 2019 г. психотропни вещества употребява ли.
    Абе той да е само един... Както самият той се изрази - "много ти е силна пашата, ама нищо не може да се сравни с това тук"
    Помниш ли времената на пустеещите полета от края на миналия век? Питай някой пчелар от Златията да ти каже среден добив. Е, и в момента, в някой забутани кътчета на СЗ се е запазил по един такъв оазис. Прибави, че и най-обширното румънско блато ти е на 1,5км и ти е бекъп дори за най-голямата суша

  4. #5794
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Абе той да е само един... Както самият той се изрази - "много ти е силна пашата, ама нищо не може да се сравни с това тук"
    Помниш ли времената на пустеещите полета от края на миналия век? Питай някой пчелар от Златията да ти каже среден добив. Е, и в момента, в някой забутани кътчета на СЗ се е запазил по един такъв оазис. Прибави, че и най-обширното румънско блато ти е на 1,5км и ти е бекъп дори за най-голямата суша
    Колко семейства има и дали е на стационар.Иначе имам познат който вади 110 кг. среден добив в блата в Канада ама за сезон и бяха под 20 бр. вади се всичко пчелите мед ядът кога го преработват.Като вдигна бройката средния добив веднага падна на половина.
    Едни от най голямите легенди в Сибир говорят за100 кг. за година и то при много добра година за стационар говоря къде пчеларя живее на пчелина и лятото му пращат 2 ма общаци туи по времето на СССР.
    П.П. Но все пак пашата е най важния елемент ако я има всичко може.

  5. #5795
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Снимка отпреди няколко дни, тясна перспектива, но пък птичи поглед В далечината се виждат разливите, като спадне водата нямаш идея, какво ще тръгне там. Както се казва, на това мЕсто, може да вадиш монофлорен мед от аморфа до блатна мента. Там вече минаха няколко паши - рапица, акация, аморфа (количествата аморфа, особено по затоните в островите, е респектираща) и в момента вървят ранните бодили и трънье. И там вече много се накачулиха на клона, ама нека вадят колегите Та, Жоре, вярвай, брат, ако има пчеларско Елдорадо, в нашия край е
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_2.jpg
Прегледи:      137
Размер:	135.7 KB
ID:	10065

  6. #5796
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз имам на две места в Северозапада малко над 30 ина семейства / то па и едни семейства/ още мед не съм вадил тая година ама аз не съм фактор но от мойте познати още никой не е вадил с изключение на Данчо Друмев 3 и 1/2 буркана от коджа семейства ама бил много хубав.

  7. #5797
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Колко семейства има и дали е на стационар.Иначе имам познат който вади 110 кг. среден добив в блата в Канада ама за сезон и бяха под 20 бр. вади се всичко пчелите мед ядът кога го преработват.Като вдигна бройката средния добив веднага падна на половина.
    Едни от най голямите легенди в Сибир говорят за100 кг. за година и то при много добра година за стационар говоря къде пчеларя живее на пчелина и лятото му пращат 2 ма общаци туи по времето на СССР.
    Гоше, в България също са постижими подобни добиви с мед - средно 100 кг/кошер, но в идеална година. Имал съм такива добиви, но пак казвам при четири ИДЕАЛНИ паши. Да, рядко се случва, но е постижимо. За 155 кг., както дума Друмев или пък 90 кг., в средата на сезона си е малко...в сферата на фантастиката. Туй инверти, туй захари, туй и Месията да го казва в клиповете си, е само приказки от Шехерезада.

  8. #5798
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Колко семейства има и дали е на стационар.Иначе имам познат който вади 110 кг. среден добив в блата в Канада ама за сезон и бяха под 20 бр. вади се всичко пчелите мед ядът кога го преработват.Като вдигна бройката средния добив веднага падна на половина.
    Едни от най голямите легенди в Сибир говорят за100 кг. за година и то при много добра година за стационар говоря къде пчеларя живее на пчелина и лятото му пращат 2 ма общаци туи по времето на СССР.
    П.П. Но все пак пашата е най важния елемент ако я има всичко може.
    Чист стационар, там заставаш и не мърдаш, седиш като шумкарин в мандра, но нали ти казвам - много птички кацнаха на клончето, а братятя всеки ден режат акацията
    Значи остави го Сибир. Там има брутална паша, ама е само 3 месеца, а тук е 6+. Не се заклевам за тези 90 килограми, защото не съм му ги мерил, но човекът, който ми даде първите 2 кошера, се беше преселил от В. Търново, само заради пашата в този регион. От него знам, че имал ДБ кошери рекордьори достигащи до 180 кг на сезон и то в район много по-беден от този на снимката. Това за времената отпреди масовото земеделие. Човекът даже пише във форума, но може и да се е отказал. Приключиха го земеделците и разпродде всичко

  9. #5799
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Чист стационар, там заставаш и не мърдаш, седиш като шумкарин в мандра, но нали ти казвам - много птички кацнаха на клончето, а братятя всеки ден режат акацията
    Значи остави го Сибир. Там има брутална паша, ама е само 3 месеца, а тук е 6+. Не се заклевам за тези 90 килограми, защото не съм му ги мерил, но човекът, който ми даде първите 2 кошера, се беше преселил от В. Търново, само заради пашата в този регион. От него знам, че имал ДБ кошери рекордьори достигащи до 180 кг на сезон и то в район много по-беден от този на снимката. Това за времената отпреди масовото земеделие. Човекът даже пише във форума, но може и да се е отказал. Приключиха го земеделците и разпродде всичко
    3 м. ама нощи почти нямат ама зарежи ги Сибиряците вярно че не е нещо невъзможно за 90 кг. ама е малко трудно възприемащо се на фона на тая година а за сега не е добра на много места.

  10. #5800
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    3 м. ама нощи почти нямат ама зарежи ги Сибиряците вярно че не е нещо невъзможно за 90 кг. ама е малко трудно възприемащо се на фона на тая година а за сега не е добра на много места.
    Дунав е незаобиколим фактор, когато говорим за медонос, а когато имаме разливища и от двете страни на реката + острови + пустеещо поле + акациеви масиви и дори блокове с рапица и слънчоглед, просто си в космоса. Знам, какво говоря, но за киголграми на мед и риба - не споря

 

 
Страница 580 от 677 ПърваПърва ... 80480530570578579580581582590630 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •