Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 579 от 677 ПърваПърва ... 79479529569577578579580581589629 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,781 до 5,790 от общо 6761
  1. #5781
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това е положението на поилката една върху друга!
    Колега от къде си по точно (ако не е тайна де) че ми стана интересно с тая суша, при мен всеки ден вали но от това няма никаква файда, даже по лошо та пак се налага да храня едва ли не по три пъти на ден.....

  2. #5782
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен е трагедия с кошерите също, няма капка мед, въпреки храненето пилото паднало да 2-3 рамки а пчелите на 1 корпус - 2 максимум, в магазините се мотаят тук там заблудени пчели. Не иска да вали и нещата вече стават много сериозни може би ще трябва да ги местя. Един ден преваля малко и подбуди бурена но вече няма и помен от това а идват сухите месеци. Единственото хубаво при мен тази година е оплождането на майките, от 90 заложени 80 оплодени, 9 неоплодени и само една загубена. Ще продавам майки като няма друго, но трябва да ги давам на 3цифрена сума да избия загубите За отводките тази хранилка която им давам и е достатъчна и вървят много добре, но на кошерите не им стига.
    същото е и при мен ,вече се отказвам и да храня,не издържам финансово просто

  3. #5783
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега от къде си по точно (ако не е тайна де) че ми стана интересно с тая суша, при мен всеки ден вали но от това няма никаква файда, даже по лошо та пак се налага да храня едва ли не по три пъти на ден.....
    Близко съм до Монтана просто нямаме късмет. Гърми и трещи всеки ден и го разкара на някъде а аз нали съм късметлия взех та насадих и градина.

  4. #5784
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    същото е и при мен ,вече се отказвам и да храня,не издържам финансово просто
    То и аз така бях решил 1 тон и край, но се премислих и купих още 300кг. от Кауфланд на 98 ст. Лошото е че вече нямам мед и няма какво да продавам, ще си загубя и клиентите.

  5. #5785
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Дано всичко да се оправи колега,само да не вземеш да се откажеш!

  6. #5786
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Още малко устискайте, би трябвало слънчогледа да почне 15-20.06. Или бъркам?

  7. #5787
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Колеги най добре си сменете района!!!
    Какво означава да дадеш 1 тон захар Май и Юни?!?! Аз недоумявам! Аз съм на 600 м. надморска височина със съвсем малко селско стопанство и имам района ми за слаб-храня само подбудително и зима! Гледам колега ,че си от Монтана.За мен това е един от най медоносните краища на България.Жена ми е от там,тъста ми ме учи на пчеларство.Пчелина му е на около 15 км северно от Монтана.Там не има нектар, а тече сравнение с при мен. Като те слушам все едно пчеларстваш некъде по Анадола !

  8. #5788
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Колеги най добре си сменете района!!!
    Какво означава да дадеш 1 тон захар Май и Юни?!?! Аз недоумявам! Аз съм на 600 м. надморска височина със съвсем малко селско стопанство и имам района ми за слаб-храня само подбудително и зима! Гледам колега ,че си от Монтана.За мен това е един от най медоносните краища на България.Жена ми е от там,тъста ми ме учи на пчеларство.Пчелина му е на около 15 км северно от Монтана.Там не има нектар, а тече сравнение с при мен. Като те слушам все едно пчеларстваш некъде по Анадола !
    Светозаре, имаш основание за недоумение, но има и друга гледна точка, която ще обобщя накратко. В полупланинските и полувисоки части, грубо да кажем от 600 до 1000м, пашата е по-оскъдна, но доста по-стабилна. Там знаеш, че края на юни, началото на август, си прибрал по един магазин или каквото са събрали от ливадите. В различните години може да вземеш повече или по-малко, но големи девиации е рядкост да се случат. В равнината е друго, там жегите може да са смазващи. Първо, може да си зависим от наличието на технически култури, с всички произхождащи от това плюсове и негативи. Северозапад е обширна територия, в която наистина се намират най-медоносните райони в България - крайдунавските райони, части от Златията, всички влажни зони около блата, разливи и т.н., където пашата не секва, като се започне от акация, рапица, аморфа, липа, ливада, слънчоглед и се завърши с вадене на манов мед в края на Септември/Октомври (да, има такова място!), но в същото време, само на 20 км южно, често се разчита само на една или две технически култури (дори да си до река, като Огоста) и ако е само слънчоглед, а годината е сушава и липсва поддържаща паша до цъфтежа му, просто си чао. Така че не може да се генерализира пашата в Северозапад. Гледам няколко кошера и до Дунав и в Лакатник на 800м, ами няма база за сравнение. От планината взимаш най-ароматния букет на света, без капка химия. Едно магазинче да извадиш ти стига. Този мед няма цена, така че за любителски цели и лична консумация, няма по-добро от това

  9. #5789
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Светозаре, имаш основание за недоумение, но има и друга гледна точка, която ще обобщя накратко. В полупланинските и полувисоки части, грубо да кажем от 600 до 1000м, пашата е по-оскъдна, но доста по-стабилна. Там знаеш, че края на юни, началото на август, си прибрал по един магазин или каквото са събрали от ливадите. В различните години може да вземеш повече или по-малко, но големи девиации е рядкост да се случат. В равнината е друго, там жегите може да са смазващи. Първо, може да си зависим от наличието на технически култури, с всички произхождащи от това плюсове и негативи. Северозапад е обширна територия, в която наистина се намират най-медоносните райони в България - крайдунавските райони, части от Златията, всички влажни зони около блата, разливи и т.н., където пашата не секва, като се започне от акация, рапица, аморфа, липа, ливада, слънчоглед и се завърши с вадене на манов мед в края на Септември/Октомври (да, има такова място!), но в същото време, само на 20 км южно, често се разчита само на една или две технически култури (дори да си до река, като Огоста) и ако е само слънчоглед, а годината е сушава и липсва поддържаща паша до цъфтежа му, просто си чао. Така че не може да се генерализира пашата в Северозапад. Гледам няколко кошера и до Дунав и в Лакатник на 800м, ами няма база за сравнение. От планината взимаш най-ароматния букет на света, без капка химия. Едно магазинче да извадиш ти стига. Този мед няма цена, така че за любителски цели и лична консумация, няма по-добро от това
    Абе не е баш тъй, ама в голяма част от поста ти има истина.

  10. #5790
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Абе не е баш тъй, ама в голяма част от поста ти има истина.
    Е, тя истината не е права линия, да кажеш - ето, от там започва
    Преди седмица говорих с колега, който в момента е на 90 кг средно от кошер и се мръщеше, че изпуснал много от акацията, а пък днес, колеги от района на с. Крива бара/Хайредин се оплакаха, че в плодниците е сухо, а за магазини забрави.
    Този пост е редактиран от zx7r; 11.06.2019 в 20:31. Причина: Едит

 

 
Страница 579 от 677 ПърваПърва ... 79479529569577578579580581589629 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •