Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 575 от 676 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,741 до 5,750 от общо 6760
  1. #5741
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Вчера за първи път от както съм пчелар, видях нещо за което съм чел само. Пътувам с колата и гледам на един смърч "облак" с пчели. Викам си рой, да ама не: мана! По всички смърчове в града има мана и пчели. Гледам по клоните едни топчета, меки и при смачкване излиза "захарен" секрет. Някой ще вади БОРОВ мед!
    И аз тази година го видях на живо. Веднага смачках едно топче и го опитах Не беше много сладко ама яко занимава пчелите.

    Излязоха изследванията при проф. Вълчовски. От нозематозите установява само N. Ceranae, с множественост 345к/пчела. В тълкуванията ми е написал, че при установяване на множественост под 500к/пчела не се предприема третиране. Открива и следните вируси: BQCV, ABPV и CBPV.
    Сега ще се запозная малко по-подробно с въпросните нарушите и да видим какви мерки мога да взема.
    Мислех, че тази седмица ще е работна за пчелите и ще посъберат ама явно времето е било прекалено кофти. И 4-5 часа работа са им достатъчни за да събират, само че това явно се отнася за по-слабичките семейства, защото силните видимо са си яли. Кошери, които до преди месец и малко бяха с обърната пита и ги увивах да тръгнат сега имам чувството, че работят по-добре от тези с магазини от 2 месеца. В събота въпреки мръчкавото време летяха сериозно + идната седмица дават по-приятно време, та дано запечатат.
    Медец

  2. #5742
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Аморфата тръгна, но на този етап основно събират прашец.
    Прикачен файл 10030

  3. #5743
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Оправих кошерите от 50 само 20 в роево. Направих 80 отводки, ще падне обединяване след месец. Видях малко зор, денем на пчелина нощем на работа, но поне оправих всичко. Само се моля за дъжд, че ако продължи тази суша ще станат зле нещата. В момента много пчели малко мед и пило.

  4. #5744
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    При мен акацията пее лебедовата си песен, имах 3 в роево - може и да съм изпуснал някой от тях, но не можах да ходя миналата седмица. Две майки ми се излюпиха в ръцете от роевите, разцепих ги на две, че наближавам максимума на комфортната бройка кошери.
    На няколко бях сложил ханеманови, в единия майката беше в магазина - явно е някаква манекенка и се е мушнала - махнах решетката и засега ще забравя за тях. На другите два с решетки в магазините имаше най-малко нектар. Всички други, в които майките бяха се качили в магазините нямаше помен от роево, получиха по втори магазин.

  5. #5745
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Толкова много рояци не бях виждал до сега. За 2 дена 15 броя минаха над мен, като 6 акостираха в пчелина а другите продължиха към гората.

  6. #5746
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    От вчера акцията цъфна! В неделя когато гледах в магазините, нямаха почти нищо 90% от семействата. Друг път майката се качва и снася в тях, но поради липса на рапица тази година, това липсва!
    Този пост е редактиран от Вълчан; 22.05.2019 в 15:39.

  7. #5747
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Толкова много рояци не бях виждал до сега. За 2 дена 15 броя минаха над мен, като 6 акостираха в пчелина а другите продължиха към гората.
    Как ги накара да спрат при теб?

  8. #5748
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Как ги накара да спрат при теб?
    На дърветата около пчелина съм наслагал сандъци със стари рамки и на входовете памук напоен с лимонена трева и клеева тинктура. Всяка година ги слагам и до сега нищо, но тази година от 7, 6 вече са пълни и от със сериозни роеве 6-7 рамки пчели.

  9. #5749
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    такова чудо не вярвах че ще ме стигне,тотален глад май месец,5 отводки паднали долу и набити в килйките,останалите са без капка храна,а основните зли и дрънкащи,от утре започчвам спасително

  10. #5750
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    такова чудо не вярвах че ще ме стигне,тотален глад май месец,5 отводки паднали долу и набити в килйките,останалите са без капка храна,а основните зли и дрънкащи,от утре започчвам спасително
    А какво ще стане като изгори всичко?

 

 
Страница 575 от 676 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •