Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 527 от 676 ПърваПърва ... 27427477517525526527528529537577627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,261 до 5,270 от общо 6760
  1. #5261
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Толкова са я приели. Всъщност е бягала от тях. Там са я притиснали и са я убили.
    Разхождаше се спокойно по питата и я хранеха,поне така ми изглеждаше,вече не съм чак толкоз...ама нямам окото на старо куче...

  2. #5262
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Разхождаше се спокойно по питата и я хранеха,поне така ми изглеждаше,вече не съм чак толкоз...ама нямам окото на старо куче...
    В момента на приемането са в "разногласие" Едните са "за", другите "против". Които надделеят, а и майката има голямо участие в това. Как се държи и от какво качество са и феромоните.

  3. #5263
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз пък се надявам на такива, но няма, а ако е хубава пролетта тъкмо ще има налични търтей рано, рано.
    Да правим трампа!Да ти пратя по ЕКОНТ-а целия кошер? Хем ще се порадваш на 30 годишен Д.Б. , а може и на отводки да го разделиш с по няколко маточника. А ти прати един от твоите Фарари.Ама с повечко корпуси , че да има на къде да ги развивам.С моите 4 корпуса ми стигат , но с твоя тип може и да са ми малко.Да не се вържа нещо , де.
    П.П. Извън майтапа. Ако всичко върви по план и маточниците ми станат излишни, мога да ти ги пратя.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #5264
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В момента съм в същото състояние! Три стари майки: Единия търтовка, другия с излюпени маточници, майката не я видях, третия с нова самосменена майка две пити с яйца! Има още търтей по кошерите!

  5. #5265
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Това , че има търтеи при тебе, вдъхва оптимизъм.При мене търтеите ги "отвя вятъра".А след застудяването, направо никакви надежди. Опитът до сега показва , че без търтеи не става.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #5266
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Да правим трампа!Да ти пратя по ЕКОНТ-а целия кошер? Хем ще се порадваш на 30 годишен Д.Б. , а може и на отводки да го разделиш с по няколко маточника. А ти прати един от твоите Фарари.Ама с повечко корпуси , че да има на къде да ги развивам.С моите 4 корпуса ми стигат , но с твоя тип може и да са ми малко.Да не се вържа нещо , де.
    П.П. Извън майтапа. Ако всичко върви по план и маточниците ми станат излишни, мога да ти ги пратя.
    Нямаше да е проблем, но всичко ми е с млади майки оплодени(отводки), а колкото за кошера, нямам печка вече за да му се порадвам

  7. #5267
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В момента на приемането са в "разногласие" Едните са "за", другите "против". Които надделеят, а и майката има голямо участие в това. Как се държи и от какво качество са и феромоните.
    Болшинството надделява.Върху силно семейство,сложих корпус със слабо семество за 1нощ да уеднаквят миризмите и когато на другия ден махнах мрежата м/у мкорпусите,забелязах пропуснати маточници.Унищожих ги и веднага обединих.Основното семейство ,запази младата,снасяща от 2 дена майка. Поста е малко в страни от вашия диалог,за което се извинявам.

  8. #5268
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В момента на приемането са в "разногласие" Едните са "за", другите "против". Които надделеят, а и майката има голямо участие в това. Как се държи и от какво качество са и феромоните.
    Не само поведението на майката е важно,а и любопитството на пчеларя......

  9. #5269
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    и любопитството на пчеларя......
    Това е най - известното на всеки. Всеки го е изпитвал и изпитва.

  10. #5270
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е най - известното на всеки. Всеки го е изпитвал и изпитва.
    Е....де да беше така...

 

 
Страница 527 от 676 ПърваПърва ... 27427477517525526527528529537577627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •