Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 560 от 676 ПърваПърва ... 60460510550558559560561562570610660 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,591 до 5,600 от общо 6760
  1. #5591
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Вчера при прегледа на семействата установих силно семейство без майка. Установих и едно, което гнездото е било разделено и едната част са приключили, но майката с малко пчели оцелели. Реших да ги придам на силното осиротяло.... обаче установих, че не знам как се придава. Слабите на две рамки ги сложих при силните, спречкаха се нещо, след час се успокоиха но не намерих майката (може и да е оцеляла, нямаше я мъртва на дъното).
    Та въпроса ми е вие как придавате, поне да знам за в бъдеще.
    Майката в клетка с малко храна и ги зарязваш. Нали тя ти е важна? Те нека си мерят шпагите. Това им минава бързо по това време.

  2. #5592
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Майката в клетка с малко храна и ги зарязваш. Нали тя ти е важна? Те нека си мерят шпагите. Това им минава бързо по това време.

    Румба ти разбра ли какво написах аз?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5593
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба ти разбра ли какво написах аз?
    Да де, но реших да му отговоря директно на въпроса. Майката е приоритет по това време. Идеята е да се намали максимално риска. Сиропчето или разпечатан мед до нея помагат.

  4. #5594
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Вчера при прегледа на семействата установих силно семейство без майка. Установих и едно, което гнездото е било разделено и едната част са приключили, но майката с малко пчели оцелели. Реших да ги придам на силното осиротяло.... обаче установих, че не знам как се придава. Слабите на две рамки ги сложих при силните, спречкаха се нещо, след час се успокоиха но не намерих майката (може и да е оцеляла, нямаше я мъртва на дъното).
    Та въпроса ми е вие как придавате, поне да знам за в бъдеще.
    Една глава лук да беше счукал и поставил в кошера.

  5. #5595
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба ти разбра ли какво написах аз?
    Сто пъти и казах, че ти сам не можеш да се разбереш, а си тръгнал да питаш другите дали са те разбрали. Та така - преди да си пуснеш поста, спри, прочети го, плесни тук там по една запетая, точка. След това главна буква и ново изречение и т.н., и т.н...........ти правиш компот.

  6. #5596
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Вчера при прегледа на семействата установих силно семейство без майка. Установих и едно, което гнездото е било разделено и едната част са приключили, но майката с малко пчели оцелели. Реших да ги придам на силното осиротяло.... обаче установих, че не знам как се придава. Слабите на две рамки ги сложих при силните, спречкаха се нещо, след час се успокоиха но не намерих майката (може и да е оцеляла, нямаше я мъртва на дъното).
    Та въпроса ми е вие как придавате, поне да знам за в бъдеще.
    Доста е изписано тъдява относно придаването на майки. По това време на годината може би най лесно се придават майки, от гледна точка на приема им. Аз имах две осиротели семейства, на които бухнах запасни с пчели на по две-три пити. След една седмица имаше разнородно пило и яйца, а майките гордо си обикаляха челедта. Та придаването по това време го правя от слабо семейство към силно, без миризми и каквито и да е било допълнителни маниполации.

  7. #5597
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    След предаването облитаха ли също си им дал при вечер сироп/демек имитираха ли роене/?
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба ти разбра ли какво написах аз?
    Чета обява:
    "Мъж, 40 години търси жена за секс".
    Мисля си - изпусната запетая или житейска драма?
    Този пост е редактиран от julian103; 12.03.2019 в 08:01.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  8. #5598
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ........ти правиш компот.
    Чакай,чакай!И при компота си има ред.Чисти буркани,насипване на плод,захар,вода..и накрая,повтарям,накрая капачката...

  9. #5599
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Чакай,чакай!И при компота си има ред.Чисти буркани,насипване на плод,захар,вода..и накрая,повтарям,накрая капачката...
    Ха,ха.....имах предвид плода/плодовете. Насипва от всички с опашките и семената.

  10. #5600
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    След предаването облитаха ли също си им дал при вечер сироп/демек имитираха ли роене/?
    А може и така:
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/53419677_385293298958183_6682899504041033728_n.jpg ?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=ae3fabbbd144e5acbf4ec5a13f246fd6&oe=5D1609 70
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 560 от 676 ПърваПърва ... 60460510550558559560561562570610660 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •