Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 567 от 676 ПърваПърва ... 67467517557565566567568569577617667 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,661 до 5,670 от общо 6760
  1. #5661
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Преди месеци един познат ме пита дали храня с захар, защото илскал да си купи за детето мед. Аз му казах, да но пролет и есен когато не събират мед, но той каза че знаел че щом се дава захар меда не е хубав и ще си купи от един дядо на селото му който хранел само с мед, негово право. Звъни ми след няколко дена и ме пита дали може човек да се натрови с мед понеже детето след като е яло от меда на дядото го е закарал в спешното и там са му казали че е от меда. Аз му казах че не съм доктор и няма как да знам, но се замислих и му казах да попита дядото, как съхранява рамките от молеца щом не позва нищо вредно. Оказа се че ползвал Райд за молци, като прочетох колко отрови има в него ми настръхна косата. Не зная дали това е пречината, но такъв "био" мед не бих го ял и без пари да ми го дават.


    Детето на колко години е?А това е вярно за меда ако се дават на пчелите сахари и инверти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5662
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    За подсилка! Преди около 15г. една баба в аптеката искаше да си купи тетраолеан, да ги подсили напролет- пчелите след зимуването!
    Ако тогава имаше кой да снима клипове, сега щяхте да гледате как Калинка препоръчва ползването им профилактично, така, както третираме за акар..

  3. #5663
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Детето на колко години е?А това е вярно за меда ако се дават на пчелите сахари и инверти.
    Около 10 годишно е, старите хора не вярвам да дават инверти, но знае ли човек. Преди години имах зеленчукова градина и продавах а до мен беше една баба, която слагаше изкуствена тор с чували. И след това някой приятел като каже, аз си купувам от бабите на пазара понеже знам че е истинско му се чудя на акъла. Ще гледа истински зеленчуци при 150 лв. пенсия и ще ги продава без пари, няма такъв филм.

  4. #5664
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Кошерите са екстра и съм много доволен. И по-слабичките вече са се съвзели, по-силните работят активно и като цяло всичко е ток. Лошото е само тоя ветрец, който постоянно подвява и заформилата се суша. За мед още е рано да се каже дали ще има ама пчели излизат за страх.
    Медец

  5. #5665
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Кошерите са екстра и съм много доволен. И по-слабичките вече са се съвзели, по-силните работят активно и като цяло всичко е ток. Лошото е само тоя ветрец, който постоянно подвява и заформилата се суша. За мед още е рано да се каже дали ще има ама пчели излизат за страх.

    Това е лесно,нашите след последната подредба работят на 6-7 рамки само в единия край.Много колеги може да ме изкарат лъжец или пияница,но в момента доизграждат крайни рамки.Брата каза,че няма да мой да ги удържим на акацията ако продължаваме така.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5666
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това е лесно,нашите след последната подредба работят на 6-7 рамки само в единия край.Много колеги може да ме изкарат лъжец или пияница,но в момента доизграждат крайни рамки.Брата каза,че няма да мой да ги удържим на акацията ако продължаваме така.
    Ако не лъжеш е много прав. Има още 39- 40 дни до акацията.

  7. #5667
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако не лъжеш е много прав. Има още 39- 40 дни до акацията.

    За какво да лъжа.Колегите виждат в тяхните какво става.Интересно е защо не искат да минат тия рамки.Да не стане,че не съм разбран.Покритието е 9-10 рамки,но работят само в тия.Забравих да спомена,че рамките побеляха дет са вика готови за магазини са.Брата каза,че било заради 200гр. дето им дадох.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5668
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Модернизаторе,възможно ли е това да да се случва при нас,защото им смених входа?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5669
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Модернизаторе,възможно ли е това да да се случва при нас,защото им смених входа?
    Защо да не е възможно? При теб винаги се случват невероятни неща, но не, че се случват - ти си ги пресъздаваш така.

  10. #5670
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Забравих да спомена,че рамките побеляха дет са вика готови за магазини са.
    Споко Друмев, не сте само вие. По план-програма мислех да слагам магазин този уикенд, ама ми пропадна ходенето, но следващия определено ще си го получат, ако видя това което очаквам де.

 

 
Страница 567 от 676 ПърваПърва ... 67467517557565566567568569577617667 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •