Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 604 от 676 ПърваПърва ... 104504554594602603604605606614654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,031 до 6,040 от общо 6760
  1. #6031
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Ходих да сложа на 20-тина кошера по малко храница отгоре и за сега всички са живи. Това ми се случва за първи път като до сега винаги е имало по някой отпаднал есента или ранната зима. Доста от кошерите са с по-малки кълбенца отколкото ми се иска ама от миналата година видях, че с обгрижване и си стават идеални семейства за пашата, а и не вярвам да има някакъв нереален студ и сняг.
    Питките тази година ги правих с "открадната" идея от Ангел Йосифов, който беше пуснал снимка на питка увита в марля. Екстра става и най-накрая се отървах от тези пликчета. Подлагаш едно парче амбалажна хартия, отгоре парче марля, слагаш медец, поразнасяш го и още една марличка отгоре.
    Поразходих се из района и ми направи впечатление, че е имало много повет миналата година. Дървета и храсти направо са отрупани и това ни е единствения сняг. Незнам дали и другите години е имало и просто от снега е падал ама това го виждам за първи път. Така и не можах да разбера това дава ли мед или само прашец.

    Май само прашец го дават, но и това никак не е малко.

  2. #6032
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Здравейте, какво е положението по вашите пчелини??? Готвите ли се за подхранване???
    Един познат миналата събота слагал питки...викам му спасително ли? Той: Не...да имат.
    Аз дотук съм с една жертва от 8 зазимени. Един ДБ е сдал багажа...третирал съм всички еднакво...вътре ни една пчела камо ли умряла.
    Как е при вас положението? Има ли отписани?

  3. #6033
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Аз дотук съм с една жертва от 8 зазимени. Един ДБ е сдал багажа...третирал съм всички еднакво...вътре ни една пчела камо ли умряла.
    Как е при вас положението? Има ли отписани?
    Някакви предположения за жертвата,последното гледане на коя дата беше?
    При мен,всичко е налице.На по-силните,зазимени на 12-14рамки ЛРв втория к/с има по 10-ина мъртви пчели,изглежда там е свършил земния им път,а времето не подходящо за чистене.,,Гнездото" в/у горните летви на долния к/с.

  4. #6034
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Последно към началото на ноември движеха, после захладня.
    Според мен кърлежа ги е напънал въпреки третирането...не си го обяснявам по друг начин...мед много пчели няма даже умрели.
    Подозирах за злата му участ заради осите...кръжеха около кошера. Викам си тука нещо става и започнах да слухтя на всеки кошер и да почуквам- на този нито звук.
    Много ме хвана яд защото този беше с най добрата майка за мен...много спокойни пчели, подпушвах ги само като отлепя таблата веднъж дваж и ровех из него необезпокояван...съдба, но дано другите са налични.
    Естествен подмор и при другите има, но нормално.
    При моите многокорпусни не мога да споделя, нищо повече освен че са на позиция като твоите и корпуса отгоре е пълен с мед.
    Като цяло засега зимата е топла...по прогноза ще си остане така до края на месеца дневни до 5-6 нощни -5, -6 градуса.
    Не е голям студ.

  5. #6035
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Получиха и моите по една питка 2-3кг. запасите са нормални около 10кг. Семействата са много силни, масово 7-8 междурамия ще има на рояци.ком и тази година. Искам да ги намалявам на половина поне и не ми трябват повече отводки. Подбиха ми всички пазари, в нашия край пчеларите за 3.50лв. и д**е дават а по скоро бих се отказал отколкото да го дам на тази цена.

  6. #6036
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Получиха и моите по една питка 2-3кг. запасите са нормални около 10кг. Семействата са много силни, масово 7-8 междурамия ще има на рояци.ком и тази година. Искам да ги намалявам на половина поне и не ми трябват повече отводки. Подбиха ми всички пазари, в нашия край пчеларите за 3.50лв. и д**е дават а по скоро бих се отказал отколкото да го дам на тази цена.
    Това 7-8 рамки е относително, зависи от температурата на въздуха. Инак тия пусти програми и ламтене за пари, доведоха пчеларството до това дередже в наш`то НРБ.

  7. #6037
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това 7-8 рамки е относително, зависи от температурата на въздуха. Инак тия пусти програми и ламтене за пари, доведоха пчеларството до това дередже в наш`то НРБ.
    Така е, кълбата са по рехави в тази топла зима, но си личи силното семейство!

  8. #6038
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    7-8 междурамия покрити по това време,колкото и рехави да са,си е много силно/здраво семейство.Дай боже на всекиму такива.
    Колега,а с колко мед си ги зазимил и на колко са били разположени септември/октомври?

  9. #6039
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Инак тия пусти програми и ламтене за пари, доведоха пчеларството до това дередже в наш`то НРБ.
    Щом го докарваш до рима,значи има още оптимизъм!

  10. #6040
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Щом го докарваш до рима,значи има още оптимизъм!
    Не мисля, че е оптимизъм. Има една мисъл, забравих личността, която я е "произвел" - "Оптимизъм!? По-скоро липса на информация". В момента всички пчелари сме в стойка партер и чакаме да ни оцне някой. През годините до сега винаги е имало някаква светлинка, но сега е пълен мрак.

 

 
Страница 604 от 676 ПърваПърва ... 104504554594602603604605606614654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •