Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 144 от 677 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,431 до 1,440 от общо 6763
  1. #1431
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2013
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    пущинак
    Това не е ли бутрак?

  2. #1432
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    На една отводка от рояче на 8 рамки в началото на месеца като вадих меда и сложих един от центрофугираните магазини за да го обере. В същото време си я похранвам със сироп горе-долу през ден по 500 мл(200 гр захар в него). Тези дни при прегледа установих, че са започнали да трупат запасите в магазинните рамки.
    Извода за мен е, че семейството вече е добре организирано и вместо да трупа долу и да задръства майката използва магазина за момента, и по-нататък ще свали меда долу, когато майката намали снасянето.
    Ще му сложа още 2 изградени рамки в края за да има още повече място за запаси.

  3. #1433
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пчелите няма да свалят меда долу.Възприемат го като медова шапка и ако оставиш магазина горе в плодниковите рамки венеца ще е малък.Подхранвай до края на август,а в началото на септември свали магазина отдолу.Ако не можеш да го свалиш от долу,отдели го с платно и остави малка дупка.Може и така да зимува,но вероятността майката да започне осеменяване в магазина е доста голяма.

  4. #1434
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Да, задължително ще сваля магазина отдолу в началото на идния месец. Така ми зимуват семействата.

  5. #1435
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от Кънев Виж публикацията
    Може би е това:
    http://www.guenther-blaich.de/pflsei...bs=pflla&lan=D

    http://www.guenther-blaich.de/pflsei...pflfmast&lan=D

    Рогачица -Xanthium strumarium или Xanthium albinum
    Да, точно това е.

  6. #1436
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Приключих с ваденето на мед, 35кг. средно от слънчогледа и закръглих на 1 тон за годината. Добра година в нашия край, да си пожелаем следващата да е още по добра .

  7. #1437
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Евала, Ники, аз тепърва отивам за центрофуга до Ботевградско, за 8 магазинни рамки, от царско време!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  8. #1438
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз да рапортувам.Среден добив малко над 50кг.Доволно дори пре-доволно,като се има в предвид,че ако времето беше по благосклонно,резултатите щяха да са по високи.От два месеца пчеличките са като агънца.Дори днес почти не използвах пушалка.
    За сега само отводките подхранвам.Най вероятно от другата седмица ще започна подхранване и на основните.Прави ми впечатление,че още не са подгонили търтеите.Миналата година по това време пред кошерите имаше не малко пълзящи-безкрили пчели,а тази липсват......

  9. #1439
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    И аз да рапортувам.Среден добив малко над 50кг.Доволно дори пре-доволно,като се има в предвид,че ако времето беше по благосклонно,резултатите щяха да са по високи.От два месеца пчеличките са като агънца.Дори днес почти не използвах пушалка.
    За сега само отводките подхранвам.Най вероятно от другата седмица ще започна подхранване и на основните.Прави ми впечатление,че още не са подгонили търтеите.Миналата година по това време пред кошерите имаше не малко пълзящи-безкрили пчели,а тази липсват......
    Браво колега, много добър резултат! Аз ще репортувам след седмица когато врътна и последната центрофуга за годината. Едва ли ще стигна среден добив от 50 / сем, но ако прехвърля 40 ще се радвам. Поне до миналата седмица пашата при мен продължаваше, като имаше цъфнал слънчоглед около 500-600 дка. След 8-9 дни ще знам крайния резулат. Какъвто и да е той, за мен годината ще е успешна, не само заради добива, но и поради това че ще успея да си вдигна бройката на семействата двоино, а така също и за това, че пчелина които през миналата есен започнах да изграждам от нулата, ще е почти готов!
    Keep Walking...

  10. #1440
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Всички ревем , всички мрънкаме че са ни отровили пчелите , че е много жега и всичко изгоря и все пак вадим по 50 кг. мед . В момента експериментирам с нов вит пчели и очаквам добив от по 125 кг. от кошер но не съм преключил .

 

 
Страница 144 от 677 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •