Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 343 от 677 ПърваПърва ... 243293333341342343344345353393443 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,421 до 3,430 от общо 6763
  1. #3421
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Пак се обаждаш неподготвен ,тази рапица е срам за арендатора много е рядка,нормата е 25-30растения на кв.м тука са не повече от 5-6 отделно не е наторена както трябва а почвата е слаба и няма да пусне почти нищо ,може би малко прашец едно нещо като не го разбираш по-добре си мълчи и никои няма да разбере колко си бос.

    При тия температури до края на месеца каквато и да е рапицата вероятността да пусне нектар клони към нула.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  2. #3422
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    За слизане слизат, ако горе няма празна килийка вече. Преди седмица ротирах само половината семейства за да го проверя лично. Майките осеменяват на средните 1-2 пити и веднага пак нагоре на първите освободени от пило рамки. Сега ротирам пак половината от останалите, като настоявам само заради идеята да проверя дали ще се развият сами или ще забоксуват спрямо първите.
    При мен прашеца е в повече и за първа година пробвам прашецоуловители. Забелязах как се учат пчелите - първия ден бях доволен колко прашец се събира, а на втория гледам как пчелите влизат към прашецоуловителя и след това го заобикалят марширувайки по прелката и влизат през разстоянието което съм оставил заради търтеите. Варианта който обмислям е да ги слагам само докато съм на пчелина или да местя прашецоуловителя наляво-надясно за да сменям мястото на изхода за търтеите.
    Има един вариант с маркучета от страни, но няма да могат да се пробират търтеите. Може да го направиш на половината кошери

  3. #3423
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За 2 дена 16 кошера ротирах, ама не давам зор да не стане беля. Обаче миналата година съм се олял в запасите или е имало солиден принос есента защото на всички 1вия корпус пълен с мед, по 10 кг. средно в кошер, само в 1вия корпус. За 5 дена ще съм готов с това темпо и чак есента следващата ротация

  4. #3424
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Направена е на 1 км въздушно от пчелина. От дясно на този блок има още един с една трета по малко площ от този. А в далечината има подобен блок по големина който не е толкова далече. Даже ми се струва, че и Ачката ще намаже от него.
    Само,че на Ачката пчелите от миналата седмица вече не са там,където знаеш.Е,оставих си 2 слабака(в химията) за гъдел,а на 200метра има рапица,акация,аморфа,липа и др.......

  5. #3425
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Може да го направиш на половината кошери
    След експериментите дето все деля семействата на две равни групи ми останаха нечетна бройка за делене на две и ми е трудно за изпълнение. Я ми кажи събираш ли прашец и дали и при тебе са такива хитреци да заобикалят. Иначе за тази година прашеца не ми е приоритет, само за ориентиране в подробностите на добива се занимавам. Друго дето ще пробвам е няколко кошера на рапица с плътни прашецоуловители, плодник на един ЛР с ханеманова и отгоре магазинни надставки колкото искат. Така майката не би трябвало да излезе при евентуално роене, а и ще проверя дали въобще имат желание за залагане на маточници.

  6. #3426
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    След експериментите дето все деля семействата на две равни групи ми останаха нечетна бройка за делене на две и ми е трудно за изпълнение. Я ми кажи събираш ли прашец и дали и при тебе са такива хитреци да заобикалят. Иначе за тази година прашеца не ми е приоритет, само за ориентиране в подробностите на добива се занимавам. Друго дето ще пробвам е няколко кошера на рапица с плътни прашецоуловители, плодник на един ЛР с ханеманова и отгоре магазинни надставки колкото искат. Така майката не би трябвало да излезе при евентуално роене, а и ще проверя дали въобще имат желание за залагане на маточници.
    Аз прашец почти не събирам защото работя с отворен 2ри корпус. Иначе слагам прашецоуловителите на дъното, но пчелите не са глупави и повечето не минават от там. Но си събирам колкото за мен.

  7. #3427
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ето моите пчели как харесват глухарчетата и съм им ги наредил около кошерите да не ходят на далеко да не се загубят WP_20170411_09_55_16_Pro.jpg========
    WP_20170411_09_55_50_Pro.jpg

  8. #3428
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    През колко време косиш тревата и какво ползваш за косенето? Аз съм сял детелина, по принцип добре покрива и тревата покривка стои ниско, но вчера ми се наложи да кося защото между детелината избуява и друга трева и взе да стига вече почти до колената.

  9. #3429
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миналата седмица косих около кошерите с ел косачка.Нито една пчела не ме навести,но това се дължи на пашата.Ако нямаха занимавка,сигурно с мен щяха да се занимават

  10. #3430
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    През колко време косиш тревата и какво ползваш за косенето? Аз съм сял детелина, по принцип добре покрива и тревата покривка стои ниско, но вчера ми се наложи да кося защото между детелината избуява и друга трева и взе да стига вече почти до колената.
    Със коса на ръка, все не стигат пари за хубав тример.

 

 
Страница 343 от 677 ПърваПърва ... 243293333341342343344345353393443 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •