Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 340 от 677 ПърваПърва ... 240290330338339340341342350390440 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,391 до 3,400 от общо 6763
  1. #3391
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Хех . Няма да стане .

  2. #3392
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Ник, при мен не искат да слизат сами. Ако ти си ги научил, моля да споделиш как го правиш (ще черпя, квото ти е на сърце) и без това си един от малкото обективни колеги, та си сверявам часовника по тебе когато не съм ги проверявал.
    Давам им от ония бутилки дето не се търкалят и после правят каквото им кажа
    Сега сериозно, и моите не искат да слизат на долу, но тази година така се стекоха нещата (много преломи) че нямам време да ги оправя а и нарочно стартирах работа с закъснение да влезна на време в пашата. За това написах че няма кой да им помогне, имат цял празен корпус на долу да се оправят сами. Ама като видях какъв е блокаж, няма да се учудя ако някой силен от зор е слезнал и на долу или пък ще правя рано рано отводки.

  3. #3393
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Давам им от ония бутилки дето не се търкалят и после правят каквото им кажа
    Сега сериозно, и моите не искат да слизат на долу, но тази година така се стекоха нещата (много преломи) че нямам време да ги оправя а и нарочно стартирах работа с закъснение да влезна на време в пашата. За това написах че няма кой да им помогне, имат цял празен корпус на долу да се оправят сами. Ама като видях какъв е блокаж, няма да се учудя ако някой силен от зор е слезнал и на долу или пък ще правя рано рано отводки.
    Това с отводките е по-вероятно, ала нека, то много хора се оплакват от зимна смъртност. Иначе Сър Йосифов е прав(както винаги), че ще се качат ако ротирам, ама при варианта ЛР с магазини ми трябва цял корпус за пилото без прашец и нектар в него и стоков мед в магазините нагоре (миналата година стигнаха до 3-ти магазин с пило).

  4. #3394
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Това с отводките е по-вероятно, ала нека, то много хора се оплакват от зимна смъртност. Иначе Сър Йосифов е прав(както винаги), че ще се качат ако ротирам, ама при варианта ЛР с магазини ми трябва цял корпус за пилото без прашец и нектар в него и стоков мед в магазините нагоре (миналата година стигнаха до 3-ти магазин с пило).
    Три магазина с пило и един ЛР корпус.Защо се оплакваш от такива майки? Тъкмо си се доближил до възможностите на майката(според мен така трябва да развиваш всяко семейство преди главната паша), слагай после още четири магазина за мед и готово. Пък ако ти се свидят магазините не дей се оплаква после, че си изкарал само по 30 кила.

  5. #3395
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има и нектар и то не малко и нещат захаросания слънчоглед/то това си е нормално/ в надставките бяха изградили далаци пълни с нектар много ароматен ама горчив май е от /тука му викат булюви гащи/.
    Вчера и аз опитах новия мед в далаците горчи яко,какви са тези булюви гащи,ако може да качиш снимка на това растение.

  6. #3396
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Вчера и аз опитах новия мед в далаците горчи яко,какви са тези булюви гащи,ако може да качиш снимка на това растение.
    Да не би да е това? convolvulus-povetica.jpg

  7. #3397
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Май има предвид Лесичина...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #3398
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Вчера и аз опитах новия мед в далаците горчи яко ....
    Да не е от химията в сиропчето.

  9. #3399
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    У нашия край още не са цъфнали тези фунички .Още им е много рано .Не е това ,,гащите,,

  10. #3400
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На северозапад всичко е Нормално.Само липата да не ни изненада.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0442.jpg‎  

 

 
Страница 340 от 677 ПърваПърва ... 240290330338339340341342350390440 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 13 гост (и))

  1. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •