Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 536 от 676 ПърваПърва ... 36436486526534535536537538546586636 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,351 до 5,360 от общо 6760
  1. #5351
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Виждал съм на пчелина на брат ми. Атанасов е болен случай, той дори и с очите си да види пак ще каже, че не е вярно, ще изтъкне измама
    Не ми отговори на първия въпрос. Атанасов го остави.

  2. #5352
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не ми отговори на първия въпрос. Атанасов го остави.
    Какво да ти отговоря, затварял съм ги за един ден, няма проблеми.

  3. #5353
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не ми отговори на първия въпрос. Атанасов го остави.
    Я да се разберете без да се чекате на болния ми .....

  4. #5354
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ангеле, септември слагайки мишипредпазителя на единия кошер съм го завъртял обратно и съм затворил входа нацяло. Семейството беше много силно оставяно да си произведе майка. Дъното ми е изцяло отворено и почти всичката пчела се беше направо забила в отворите на дъното, запушвайки ги. Измрелите пчели запълваха целия долен магазин, но след 10 дена като го видях имаше две шепи пчели и новоизлюпена млада майка. Мисля, че е добре да имат още един отвор от.горе със мрежа. Меда и той беше изяден почти всичкия.
    Янчо,знаеш ли разликата м/у твоето затваряне и моето.Веднага ти казвам-30С*.Около 20 октомври и аз забравих една отводка затворене,за 2 седмици.Никакъв проблем.Сега затворих нормални семейства.Незнам какво ще се случи,но съм оптимист...
    А,и още нещо.Затварянето със сигурност ще ги смути и определено ще вдигнат температурата в кошера......-един вид термообработка против вароа.Демек с един крушум 3 заека....

  5. #5355
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ХААРП-? Да знаеш четенето трябва да е с мярка. Аз от четене се сдухах.
    А какво ще кажеш за локалите бури в Средиземно море.Едва ли някой знае колко мигранти е потопило.Тъй де,по евтино излиза да си купят буря,отколкото издръжката.Но,покрай сухото гори и мокрото,няма как....

  6. #5356
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А какво ще кажеш за локалите бури в Средиземно море.Едва ли някой знае колко мигранти е потопило.Тъй де,по евтино излиза да си купят буря,отколкото издръжката.Но,покрай сухото гори и мокрото,няма как....
    Толкова харч за някакви чернилки в Европа. Едва ли. Виж ако стане потоп на Мексиканската граница, може да има нещо.

  7. #5357
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Янчо,знаеш ли разликата м/у твоето затваряне и моето.Веднага ти казвам-30С*.Около 20 октомври и аз забравих една отводка затворене,за 2 седмици.Никакъв проблем.Сега затворих нормални семейства.Незнам какво ще се случи,но съм оптимист...
    А,и още нещо.Затварянето със сигурност ще ги смути и определено ще вдигнат температурата в кошера......-един вид термообработка против вароа.Демек с един крушум 3 заека....
    За това се сетих и сам, но затова допълних, че и меда го нямаше никакъв~30 кг. Все още се чудя дали поради голямото количество пчели им е трябвало вода и това да е предизвикало измирането им нищо, че при изяването на меда се отделя влага, все пак си беше жега.

  8. #5358
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не заради пчелите,а най вече заради откритото пило,за което е необходимо хранене и поддържане на определена влага и температура.При затворен кошер,няма от къде другаде да вземат вода,освен от меда и от вкарания нектар от предните дни.
    п.п."Очите на страха са големи" 30кг= 6л вода...

  9. #5359
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За това се сетих и сам, но затова допълних, че и меда го нямаше никакъв~30 кг. Все още се чудя дали поради голямото количество пчели им е трябвало вода и това да е предизвикало измирането им нищо, че при изяването на меда се отделя влага, все пак си беше жега.
    Абе ще се сетиш, но по - добре да ме беше питал за това, а не да ме режеш и да ми ходатайстваш за Друмев. Както и да е.

  10. #5360
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Не заради пчелите,а най вече заради откритото пило,за което е необходимо хранене и поддържане на определена влага и температура.При затворен кошер,няма от къде другаде да вземат вода,освен от меда и от вкарания нектар от предните дни.
    п.п."Очите на страха са големи" 30кг= 6л вода...
    Прочети пак, нямах открито пило. Бях дръпнал старата майка и ги оставих да си произведат нова. Прелките им ги сложих след близо 14 дена. За страха не си прав, претръпнах преди време, но ми е яд за измрялат пчела, на око беше към 3 кг, а сам разбираш какво означава това през 20 август.

 

 
Страница 536 от 676 ПърваПърва ... 36436486526534535536537538546586636 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •