Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 531 от 676 ПърваПърва ... 31431481521529530531532533541581631 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,301 до 5,310 от общо 6760
  1. #5301
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    В събота времето беше много хубаво, пчелите се облитаха и реших да проверя 2-3 кошера ей така, за инфо. И с голяма изненада открих, че по-голямата част от запасите са се стопили. Проверих всички кошери и навсякъде положението беше едно и също - останал е малко мед. При положение, че преди около месец имаха много мед - и венци и цели пити с дебел слой мед - как така за толкова малко време тези запаси свършиха. Нападение не е имало, семействата са добри, има много пчели навсякъде.
    Наслагах на всички мед тъй като нямам готовност с питки, още не съм купувала защото смятах, че няма да ми трябват скоро. Бях оставила една тенекия с мед и смятах да ги подхранвам с него през пролетта, но се наложи да го използвам още сега. Ще има много хранене тази зима

  2. #5302
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    По тоз начин,продължаваш да ги стимулираш и ако имат пило,ще продължат да осеменяват.

  3. #5303
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    В събота времето беше много хубаво, пчелите се облитаха и реших да проверя 2-3 кошера ей така, за инфо. И с голяма изненада открих, че по-голямата част от запасите са се стопили. Проверих всички кошери и навсякъде положението беше едно и също - останал е малко мед. При положение, че преди около месец имаха много мед - и венци и цели пити с дебел слой мед - как така за толкова малко време тези запаси свършиха. Нападение не е имало, семействата са добри, има много пчели навсякъде.
    Наслагах на всички мед тъй като нямам готовност с питки, още не съм купувала защото смятах, че няма да ми трябват скоро. Бях оставила една тенекия с мед и смятах да ги подхранвам с него през пролетта, но се наложи да го използвам още сега. Ще има много хранене тази зима
    Днес накапах с ОК, семействата са много силни но запасите са паднали значително и при мен, а запасните майки са изяли направо всичко. Изглежда тази година ще хапнат по 5кг. храна. Ходих накапах още на няколко колеги кошерите и при тях е така.

  4. #5304
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Спрямо кога, са намалели силно запасите?Иначе казано кога ги гледа и ти харесаха запасите ?

  5. #5305
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Няма какво да се чудите!Аномалиите стартираха активния сезон-месец по рано,така и отложиха зазимяването с месец.Демек,многото пило през август и началото на септември,беше поколението пчели(междинно),което ще отгледа зимните пчели.И съвсем нормално е,с оглед на сушата,хранителните запаси да намалеят......

  6. #5306
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За това питам кога са оценявани последно запасите?

  7. #5307
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    По тоз начин,продължаваш да ги стимулираш и ако имат пило,ще продължат да осеменяват.
    Пило няма в нито един кошер, последното излезе още средата на октомври някъде, нямам дневника си сега и не мога да проверя и да бъда по-точна. Сложих им мед, защото ги оставям за по-дълго, а нямам питки, да не вземат да умрат в това хубаво време без храна.
    Същото се отнася и за последната проверка на запасите, пак някъде тогава проверявах по-обстойно, около месец.
    Сега положението е: пчели много, запаси - малко.

  8. #5308
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Спрямо кога, са намалели силно запасите?Иначе казано кога ги гледа и ти харесаха запасите ?
    Спрямо началото на септември когато ги зазимих (тогава оставих 13-15кг.). В момента при поглед от горе изглежда че има по няколко празни рамки, предполагам е пренесен част от меда на място на излюпеното пило, но според мен са намалели запасите, не съм ги преглеждал но така е по усет.

  9. #5309
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    От това което се чете тук, какъв логичен извод да се направи? Много пило, силни семейства, липса на почти никаква паша от месеци, а при пило знаете, че пчелите търсят усилено нектар и прашец. В случая хем хранят от запасите, хем и вземат от тях при излитането си от кошера, а не внасят нищо. Което ни довежда до извода, че в кошера няма да има мед/запаси.

  10. #5310
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    От това което се чете тук, какъв логичен извод да се направи? Много пило, силни семейства, липса на почти никаква паша от месеци, а при пило знаете, че пчелите търсят усилено нектар и прашец. В случая хем хранят от запасите, хем и вземат от тях при излитането си от кошера, а не внасят нищо. Което ни довежда до извода, че в кошера няма да има мед/запаси.
    Осите
    Дигат разхода и буквално и преносно.

 

 
Страница 531 от 676 ПърваПърва ... 31431481521529530531532533541581631 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •