Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 260 от 677 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,591 до 2,600 от общо 6763
  1. #2591
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Блажени са вярващите. Беше толкова грозна гледка, че не снимах-явно е трябвало.Пиша за топлата зима 2014--2015г.
    Аз до сега не съм виждал молец в моя пита в която не е гледано пило. Иначе съм страшно доволен от комините. Това е останало към момента, вчера не ги сложив всичките защото някой нямаха нужда. Преди да тръгна на морето ще ги наредя.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри wp_ss_20160704_0001.png‎   wp_ss_20160704_0002.png‎  

  2. #2592
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2011
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е..ех Валко ,Валко ! Освен че си неграмотен ,но си и много дебелоглав .Искам да ти помогна ,момче . Един неграмотник винаги става за посмешище на всички .Обещах ти , да те ограмотявам Ще спазя обещанието си .Това ще е полезно не само на теб.Да започнем –Последният ти пост е съставен от 14–16 ОТДЕЛНИ изречения ,а си използвал само 3 главни букви. Трябва да знаеш –ВСЯКО НОВО ИЗРЕЧЕНИЕ ЗАПОЧВА С ГЛАВНА БУКВА ! Написал съм вариативно броя на изреченията ти защото последните 2 реда на блудкавото ти словоизлияние е просто неразбираемо –това е резултат от неграмотността ти . Сега още нещо свързано с твоята неграмотност –неграмотния индивид не може да направи разлика между граматика ,български език и литература .Трите неща са различни по само себе си ,но са взаимно свързани . Разбираш ли това което ти пиша / питам те ,защото от предходния на този ти пост ,разбирам, че ти не знаеш значението на думите мелез ,катър и т.н. и затова словоизлиянията ти остават неразбираеми и за най–добрия лингвист./ Валко ,не съм бил учител по литература /във форума има учител ,от Варна ,но не зная по какво преподава .Независимо от това ,научи се да уважаваш учителите –те наливат с фуния знание и грамотност на такива неграмотници ./ Всичките ми образования са технически .Просто правописа ,правоговора ,синтаксиса го правя интуитивно . Е...е до 8 клас ,разбира се попивах всичко още в часа, защото имах само 1 тетрадка от 100 листа. Нямаше пари за втора.Сега имате пари за всичко ,но останахте неграмотни и донякъде неуки .Обърни внимание –не казвам прости ,а неграмотни и неуки . Всички които посещават или пишат във форума са умни , но много от тях /макар и с висше образование ,а някои и с 2 / са неграмотни .Да Валко ,чета РУСКА ЛИТЕРАТУРА .обожавам я !!!Може да не съм точен ,но 45 % от световната класика е от руски автори .Ти прочел ли си нещо от Достоевски, Толстой ,Гогол /не аз/М.Горки ,Висоцки /за мен и той е класик/,но защо ли да ги изреждам като ти не си чувал нищо за тях ,а камо ли да си чел . Не ВАЛКО ,аз не съм велик и ни най –малко искам да се правя на такъв .Просто искам да поставя такива като теб /всезнайковци/ на мястото им.От многото бъркане в кошера има само вреда–и това ли не го знаеш ?Твоите приятели от Ямболско може да са ти пуснали кьор –фишек ,пък може при тях нещата да са добре.Хленченето не ми е присъщо ,освен ако приемаш споделянето за хленчене.
    ДА Валко ,роден съм в село ,първите 4 години съм расъл на село ,селянче съм и се гордея.За мен'' селянин '' не е обида .Има селянчета ,които са много по– грамотни от ''гражданчета '' като теб /дядо ти и баща ти ,кой знае от коя секия са / Пази боже ,сляпо да прогледа ./Н.П./Валко, опитах се да ти отговоря на всички не досмислени въпросчета в не досмисления пост. Продължаваме с ограмотяването .

    Модератор: Благодаря за направените заблележки, НО това е работа на модераторите. Моля, без мнения, които могат да бъдат възприети като обидни. Моля, въздържайте се от мнения, които създават конфликт.
    Виждам, че разбирате от граматика, литература и български език. Преполагам по назнайвате малко и от "синтаксис", но като гледам поста Ви колко нови редове започват с препинателен знак се вбесих. Преди препинателен знак не се постава "интервал"!

  3. #2593
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Преди препинателен знак НИКОГА не се слага интервал, а след препинателен знак ВИНАГИ се слага интервал. Така е не само във Българската, но и в Руската литература, а и във всички останали латинско-пишещи езици и литератури. Не е необходимо човек да го знае това, защото ако наистина много чете, би трябвало подсъзнателно това елементарно правило да се е набило в главата му.

    ПС: Нека тези "уж полезни" спам мнения на тема правопис да останат ден-два във форума, а после някой модератор да ги замете под килима, защото там им е мястото.

  4. #2594
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    Интервал (шпация) се поставя винаги пред тире, "", (), []. Тирето се отделя винаги от двете страни. Останалите двойни знаци се използват така, както съм написал в първото изречението. Моля ерудитите да отварят и по някой правописен речник (и не само).

  5. #2595
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Написаното от мене се отнася за следните препинателни знаци:
    точка (.), запетая (,), въпросителна (?), удивителна (!), многоточие (…), точка и запетая ( и двоеточие (.
    Те се слагат веднага след текста и след тях винаги има интервал или нов ред.

    За останалите препинателни знаци интервала трябва да се слага пред тях:
    кавички („…”) и скоби – главно кръгли скоби (), но има и квадратни ([ ]), ({ }) и ъглести (< >).

    Тиретата са по-специални - в зависимост от контеста може както да има, така и да няма интервали от двете им страни. Вижте как оформих предишното изречение - в него ги има и двата случая.

    Справка:
    Препинателни знаци: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...B0%D1%86%D0%B8
    Пунктуация: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...86%D0%B8%D1%8F

    На когото му е сложно да запомни всички правила, просто трябва да чете малко повече книжки, и правилата сами ще влязат в неговата глава. Всъщност тази дискусия се разрази именно защото Гогол твърди, че е чел много книги, а 100-те грешки в написаното от него показват, че не е чел нищо. Перфектен правопис и в същото време 100% грешки при употреба на препинателните знаци - наистина странна комбинация, освен ако не е направена нарочно.

  6. #2596
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от vikel Виж публикацията
    Интервал (шпация) се поставя винаги пред тире, "", (), []. Тирето се отделя винаги от двете страни. Останалите двойни знаци се използват така, както съм написал в първото изречението. Моля ерудитите да отварят и по някой правописен речник (и не само).
    Сериозно ?
    А , как се пише по-малко ? Къде е интервалът ?
    Как се пише ДАЛЯН или ТАЛЯН ?
    А , как се произнася от простолюдието или властимащите ?

  7. #2597
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Това е форум за пчеларство , а вие сте го обърнали на БФ .
    Какво сте се захванали с Гогол или Валко ?
    А , колко други трябва да критикуваме?
    Моля Матеев , на всички да промени имената на български език .
    Моето е Петър Иванов .

  8. #2598
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rdrrumen Виж публикацията
    Виждам, че разбирате от граматика, литература и български език. Преполагам по назнайвате малко и от "синтаксис", но като гледам поста Ви колко нови редове започват с препинателен знак се вбесих. Преди препинателен знак не се постава "интервал"!
    Благодаря за уведомлението. На моя телефон си изглежда така, както трябва. Никъде преди запетая няма използван интервал. Когато имам време ще хвърля едно око как изглежда на PC и ще направя корекции.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #2599
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Това е форум за пчеларство , а вие сте го обърнали на БФ .
    Какво сте се захванали с Гогол или Валко ?
    А , колко други трябва да критикуваме?.....
    Не можем от всички да искаме перфектен правопис, а и това е невъзможно. Всеки греши повече или по-малко - важното е да се разбира какво е написано. В случая с Гогол обаче аз просто не можах да изчета целия текст до края, защото ми се налагаше да го сричам като първолаче. Още на втория ред се отказах и така и не разбрах какво е искал да напише.

    Не го обвинявам, но и не мога да му изчитам постингите му до края. Нека да не ми се сърди .....

  10. #2600
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Вече май всички спамят барабар с модератори и администратори! Време е да си припомните името на темата, а и на форума!
    Ако умът ми може да си го представи, а сърцето ми да го повярва, то аз мога да го постигна!!!
    -Мохамед Али

 

 
Страница 260 от 677 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 10 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •