Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 617 от 676 ПърваПърва ... 117517567607615616617618619627667 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,161 до 6,170 от общо 6760
  1. #6161
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не че на снимката се виждат яйцата, но ги има
    Не ,че са 100% изградени.Не ,че е за един ден.Важното е, че са изградили и осеменили.Това с процентите и времето за изграждане малко "рибарско", ама няма да му връзваме кусур.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #6162
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не ,че са 100% изградени.Не ,че е за един ден.Важното е, че са изградили и осеменили.Това с процентите и времето за изграждане малко "рибарско", ама няма да му връзваме кусур.
    Да, това исках да кажа още от 1вия коментар, че за няколко дена е изградена и майката работи на нея, което ме интересува. Но тук всичко се чете буквално и за всеки ред те слагат под ножа
    Вера разпечатах по една пита с мед в надставките да има с какво да се занимават в лошото време и като се оправи времето ще ги стягам за акакцията. Искам да бутна няколко майки в 1ви корпус да видя какво ще стане, винаги го правя след акацията за да не вкарват меда в 2рия корпус, но сега ще пробвам с 10 кошера сега да видя какво ще стане.

  3. #6163
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Колеги, имам чувството, че пчелина ми е преместен в друг район и то не по-добър, а доста по-тегав. Суша и вятър. По това време при мен тече мед ама тази година няма да е точно така. Отпадат различни медоноси един след друг и пак добре, че нещо прикапва за да държи около кантара на пилото. Честно казано незнам какво да правя в тази ситуация и хвърлям зара и ги оставям така както са, пък да видим дали верно "април дере кожи". Присвих част от кошерите на 9п, че пуснах и едни експериментални на 8 и или ще хвана някоя пита в магазина, или ще хващам рояци. За сега прогнозата за времето около акацията е добра и може пък от там да излезе нещо + някой треволяк.
    Така беше и август и се чудех какво да правя като реших, че повече ще ги объркам ако тръгна нещо да подхранвам, храня или ръчкам и пак търкулнах зарчето. Тогава съмнението ми беше дали тези юнско-августовски пчели ще успеят да отгледат новата пчела и топлата зима + малко помощ с питки ме покриха и кошерите оцеляха, та даже и ме изненадаха колко пило направиха. Явно пчелите са си знаели. Дано и сега да си знаят, защото аз определено незнам.
    Медец

  4. #6164
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако е суша,задължително захарен сироп.В пчеларството "зарът" не работи.Повтарям,ако имаш очаквания от акацията,трябва да подхранваш,за да се доразвият.В противен случай ще оползотворят акацията за развитие.....а след това...

  5. #6165
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ако е суша,задължително захарен сироп.В пчеларството "зарът" не работи.Повтарям,ако имаш очаквания от акацията,трябва да подхранваш,за да се доразвият.В противен случай ще оползотворят акацията за развитие.....а след това...
    Хубаво е да поясня, че това хвърляне на зара е в топ район, който в последните години взе да прави номера и това, което аз наричам тегаво някой колега може и да подскача и да му се радва. За това не давам сироп, че нито знам кога, колко и защо, нито има къде да го налея. Сега се бях засилил да давам пликчета с по 500 мл ама ми се видя безмислено упражнение за 100 кошера и сложих само на най-критичните. Най-много да ги объркам вместо те да се регулират според природата. Ако не беше този вятър и ако имаше малко повече влага и за 4-5 дни се обръщат нещата.
    В кошерите има пчелица и като излезе пилото ще са добри ама меда им е на минимум или липсва и по това време такова нямане за първи път виждам. И за това ги присвих за да могат по-лесно да се оправят долу и да започне работа в магазина.
    Медец

  6. #6166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А какво мислиш за евентуално отделяне на "химия" в пчелните продукти? Как реагира полистирола с лекарствата?А с дима от пушалката?
    "Химия" отделена откъде? Ако имаш предвид самия полистирол все си мисля, че са направени много тестове преди да започнат да ги произвеждат. Хиляди такива кошери се използват по целия свят от години, предполагам, че нямаше да е така, ако се намереха химически замърсители в пробите.

    Лекарства? Не използвам лекарства. Есен и пролет давам Нозевит+, есен използвам АпиЛайф Вар, който си е предимно тимол.

    Пушалка почти не използвам. Отварям кошерите рядко и обикновено не ги опушвам. Ако върху рамките има твърде много пчели, когато затварям капака и ще ги смачкам, тогава ги прибирам с четка или ги пушна само 1 път. Използвам някакви пелети Apicalm от Lega, за които се твърди, че отделят безвреден дим. Надявам се, че е така, но забелязах, че дима от тези пелети изобщо не мирише.

    Разбрах, че пчеларите в село имат големи загуби тази зима. Един дори е с 90% смъртност. Защо ли е така? Някои предполагат, че е от някакви турски ленти, които са използвали. Дали са били стари или фалшиви, или по начало не си струват - не разбрах, но много са ги използвали и сега имат загуби. Не се знае точно каква е причината за тази смъртност. Аз имам 1 загубен още в Декември, предполагам, че по някое време е останал без майка. Но сега тези са ми добре и съм много доволна от развитието им.

  7. #6167
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    "Химия" отделена откъде? ...
    Благодаря.Като физически параметри тоя тип кошери са примамливи.Събирам информация.
    Турските ленти са си "менте".Използвах ги.Изгризват ги много бързо и така "лечебния" им ефект е краткотраен.Силно казано, лечебен.Не са "еко" както ги рекламират.Съдържат флуметрин.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #6168
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Колеги при вас акацията пуска ли шушулките,че при мен направи листа ма нещо за цветовете се чуди?

  9. #6169
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Не се чуди.Попарена е от слана.

  10. #6170
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Лоша работа, акацията тази година не цъфна До сега никога не съм виждал нещо подобно, направо изби листа без да цъфти. Само лоши години напоследък.

 

 
Страница 617 от 676 ПърваПърва ... 117517567607615616617618619627667 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •