Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 358 от 677 ПърваПърва ... 258308348356357358359360368408458 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,571 до 3,580 от общо 6763
  1. #3571
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И аз заради витамините на един приятел от Варна трябваше да размивам една разпечатка,но им я давах разумно вечер по 100гр.Виждал съм нападения на пчелина ми сега съм усвоил противодействито на чужди атаки и то благодарение на един приятел който ме светна,че може пчелите да се дресират.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 27.05.2017 в 01:01.

  2. #3572
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Пак точно казано.Никой няма как да знае колко пчели има в кошера.Бай Захари ми учеше че по 100грама стигали сироп на ден за стимулиране на майките.Ти ако имаш друго мнение споделиго с гадаещите.

  3. #3573
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Избягвам да храня защото искам меда да е чист. Давам и сироп само когато ножа опре на кокъл, в момента на част от кошерите запасите са под 5 кг. и няма на къде. Така че съм сигурен че няма да складират нищо.
    Колега като те четем обръщаш досга внимание на пчелите и се стараеш, но според мен за да постигнеш целите които преследваш (чист мед) трябва да обърнеш по сериозно внимание на твърдата храна (особенно при нужда в такива крайни случай).....

  4. #3574
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Пробвал съм колега и със суха захар в хранилката по това време.Бих казал,че може да послужи за сверяване на часовника,но при поява на паша не я барат най много мравки да си докараш/не се заяждам просто споделям/.

  5. #3575
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    най много мравки да си докараш/не се заяждам просто споделям/.
    И захарта/сиропа/ ги привлича, но друго ги привлича повече.

  6. #3576
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега като те четем обръщаш досга внимание на пчелите и се стараеш, но според мен за да постигнеш целите които преследваш (чист мед) трябва да обърнеш по сериозно внимание на твърдата храна (особенно при нужда в такива крайни случай).....
    Аз си бях направил сметка, ама излезна без кръчмар. Имах 80 и повече медови пити и направих надставки за хранане, но не съм очаквал толкова лоша година. В момента остана само 1 всико друго изядоха. Годината започна със суша, после застудяване, градушка и пак лошо време. 2ма пчелари местят пчелините от района а мен ме е яд че вкарах толкова много пари в къщата и мястото.

  7. #3577
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз си бях направил сметка, ама излезна без кръчмар. Имах 80 и повече медови пити и направих надставки за хранане, но не съм очаквал толкова лоша година. В момента остана само 1 всико друго изядоха. Годината започна със суша, после застудяване, градушка и пак лошо време. 2ма пчелари местят пчелините от района а мен ме е яд че вкарах толкова много пари в къщата и мястото.
    Няма да е все така!

  8. #3578
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от plamen22 Виж публикацията
    Няма да е все така!
    Това е така, проблема е че няма паши в района. Един слънчоглед и ако е ГМО разчитам само на бурени. Ама вината си е моя, но в началото не съм се интересувал от това. А това е най важното.

  9. #3579
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега съм направил сиропа и чакам да спре да вали и ровя из телефона, ама изгледи няма

  10. #3580
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес след дъжда пристигнах на пчелина и бяха полудели

    https://www.youtube.com/watch?v=ErXTVOyQPAM
    Keep Walking...

 

 
Страница 358 от 677 ПърваПърва ... 258308348356357358359360368408458 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •