Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 622 от 676 ПърваПърва ... 122522572612620621622623624632672 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,211 до 6,220 от общо 6760
  1. #6211
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Ми ако има беше подрязъл крилата щяха да си ги сменят сами...
    И бъди сигурен,те знаят какво правят ..........
    Точно такива с подрязани криле исках да сменям, че ми омръзна да ги чакам. Миналата година май месец им ги рязах, но не ги смениха. Отдавна съм се отказал от този метод, че не действа кой знае колко, но направих опит да ги оставя с по - дълъг период, но явно не ги изтраях.

  2. #6212
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Ми режи ги Април, а и си докарай зетковци от други места ...
    Аиде от самосмяните не сме доволни били,ама на роевите какъв им е кусура,отделно маточници ли няма май месец ......... ?
    Абе общо взето все те са ни виновни

  3. #6213
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ник, версии хиляди има, просто Трендафил споделя една от тях.
    Ето и аз да споделя нещо актуално - правя отводка, излиза майка в определените дни не снася - няма я. ОК, не се е върнала - проверено. Придавам Нук с майка и пило, всичко точно два дена. Днес гледам бият майката, заложили маточника на нейното пило. Спаих я как да е. Приспах ги с райски газ, унищожих маточниците, дадох майката в клетка, докато пчелите бяха на кома - пак не искат да я "вземат". Яд ме хвана, млада майка, редовна в нука, а осиротяла добра отводка не я иска - а де? Турих им зрял маточника и да се оправят. Мислех магазин да има за липата, ама те не искат. Та мисълта ми е, че ние - пчеларите мислим едно, но пчелите понякога не са с нашето мнение.
    При мен същата работа, правих две отводки в събота, с оплодени майки от нукове. Снощи си ходих и едната беше неприета, заложили свещеви маточници.Другата приета, но все още нямаше яйца.И аз се чудя каква е логиката.

  4. #6214
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Точно такива с подрязани криле исках да сменям, че ми омръзна да ги чакам. Миналата година май месец им ги рязах, но не ги смениха. Отдавна съм се отказал от този метод, че не действа кой знае колко, но направих опит да ги оставя с по - дълъг период, но явно не ги изтраях.
    Действа, действа. Отрежи и е преден крак да се кьопа по питите и залагат до месец.

  5. #6215
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Ми режи ги Април, а и си докарай зетковци от други места ...
    Аиде от самосмяните не сме доволни били,ама на роевите какъв им е кусура,отделно маточници ли няма май месец ......... ?
    Абе общо взето все те са ни виновни


    Не знам някой е недоволен от самосменни, на мен пък майките от самосмяна са ми фаворит.

  6. #6216
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Действа, действа. Отрежи и е преден крак да се кьопа по питите и залагат до месец.

    Ха, ха...остава да и резна и главата и да я пусна да снася. До месец, ако се премахне напълно ще се оправи кошера и без тези садистични манипулации. Ще заложат още на деня както се казва, а с рязането месец и още месец докато се излюпи другата и се оплоди. И това, ако я сменят, но има някои си карат с изрода много повече. И преди съм го казвал - трябва радикални мерки.

  7. #6217
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Действа, действа. Отрежи и е преден крак да се кьопа по питите и залагат до месец.
    Аз съм на друго мнение. Един силен кошер ще направи много по качествени свещеви майки от самосмяна на слаб кошер. Качеството прави качество.

  8. #6218
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм на друго мнение. Един силен кошер ще направи много по качествени свещеви майки от самосмяна на слаб кошер. Качеството прави качество.


    Не ми се е случвало свищева да е наравно със самосменна по развитие до този момент, било то и от силен кошер, а не съм от скоро пчелар. Може да тръгне добре, но си няма потенциал. Прави плътно пило , но не усвоява напълно рамките и трудно прави медовик.В моя пчелин свищевите майки са "забранени", ти като ги харесваш си ги ползвай, но аз съм предубеден към тях. Ако направят по някаква причина свищева майка в мой кошер, при първа възможност я сменям.С други думи- доказано калпави
    Успех!

  9. #6219
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не ми се е случвало свищева да е наравно със самосменна по развитие до този момент, било то и от силен кошер, а не съм от скоро пчелар. Може да тръгне добре, но си няма потенциал. Прави плътно пило , но не усвоява напълно рамките и трудно прави медовик.В моя пчелин свищевите майки са "забранени", ти като ги харесваш си ги ползвай, но аз съм предубеден към тях. Ако направят по някаква причина свищева майка в мой кошер, при първа възможност я сменям.С други думи- доказано калпави
    Успех!
    Зависи как ги правиш свещевите. То свещеви не е точно казано, защото осиротялия стартер не бърза за никъде защото има голяма сила. Подготвиш ли си добре стартера стават уникални майки, много по добри от самосмяна и роеви. Така също си подбираш и ген и всичко. Пробвах и Демари с наличие на майка, но не ми допадна.

  10. #6220
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    То всеки метод за правене на майки е основан на това семейството да усети липсата на майка да заложи маточници. Дали с йентеров апарат или с друго са пак "свещеви"

 

 
Страница 622 от 676 ПърваПърва ... 122522572612620621622623624632672 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •