Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 537 от 677 ПърваПърва ... 37437487527535536537538539547587637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,361 до 5,370 от общо 6761
  1. #5361
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Абе ще се сетиш, но по - добре да ме беше питал за това, а не да ме режеш и да ми ходатайстваш за Друмев. Както и да е.
    Не вървиш, отговора ще ти е за стандартен дървен ДБ

  2. #5362
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не вървиш, отговора ще ти е за стандартен дървен ДБ
    ОК. Както кажеш.

  3. #5363
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Прочети пак, нямах открито пило. Бях дръпнал старата майка и ги оставих да си произведат нова. Прелките им ги сложих след близо 14 дена. За страха не си прав, претръпнах преди време, но ми е яд за измрялат пчела, на око беше към 3 кг, а сам разбираш какво означава това през 20 август.
    Нама как да стане август нормално семейство се нуждае от 300-400мл.вода дневно дори да е наполовина че няма пило пак няма как да стане едвали ще изядът повече от 200гр. мед а за кристализирал мед и суха захар без вода фокуса не става /не че август имат кристализирал мед/.

    В живота на всеки жив организъм водата играе огромна роля. Това е важен елемент, който осигурява нормалното функциониране на жизнените процеси на тялото. Пчелите не са изключение, те не могат да живеят дълго без вода. Тялото на насекомото се насища с вода - 75-80% се съдържа в мускулите и до 90% в кръвта

    Рано напролет много кошери остават без летящи поради липса на вода а пчелари се чудят кой им е натровил пчелите де се е дянала летящата пчела а тя загина в снега и в локви в калта.

  4. #5364
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дали всички тези теории от знайни и незнайни автори са верни -Ъ. Случка : -- зареждам мининуковете и запушвам входа с парче дунапрен ( отдолу имат отвор с мрежа ). На втория ден отварям, виждам дали се е излюпила майката ( по маточника ) и махам тапичката. Около 8-10 дни по-късно проверявам оплождането. Вдигам на едното отделение капачето и пчелите почват масово да излитат.Почти веднага разбрах, че се облитат и изчаках да се приберат. Установих, че отвора е запушен, явно съм сложил две парченца дунапрен, а съм извадил само едното. Та как изкараха -8 дни само с половин кофичка ( 200мл) домашна питка.??Без вода от-около 25.05 до 5.06.

    пп. Пчелите си бяха наред, не бяха изяли всичко, майката в последствие се оплоди успешно.

  5. #5365
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Значи,някой от вас е пропуснал нещо да каже.

  6. #5366
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Значи,някой от вас е пропуснал нещо да каже.
    Що бре? Аз го разбрах ясно. Ако ги затвориш умишлено умират, ама ако не е умишлено, да речем забравиш да ги отвориш, оцеляват

  7. #5367
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Що бре? Аз го разбрах ясно. Ако ги затвориш умишлено умират, ама ако не е умишлено, да речем забравиш да ги отвориш, оцеляват
    Като ти разкажа още една случка и ще излезе, че си хванал истината. Та : на 25.07 една отводка (от т. н. резерви ) я използвах по предназначение. Кутията остана празна ,а имах майка в мини нук. Викам си -що не спретна една бърза отводка ( иначе майката отпада). Слагам две рамки с пило и пчели, още пели от2 или 3 рамки, майката в клетка и затварям ( отдолу има отвор с мрежа ). На другият ден трябваше да ги отворя, но се отказах уж да останат повече млади пчели. При отварянето на втория ден ( дали не беше трети ) от прелката никакво движение. Брях ,ко тана, вдигам капака и ужас . Всичко мортус и мирис на изпържена отводка. Не бях отчел че е на слънце ( уж фибран-я ).

    пп. малее , какви дълги постове взех да пиша, нацяло съм се сдухал.

  8. #5368
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дали всички тези теории от знайни и незнайни автори са верни -Ъ. Случка : -- зареждам мининуковете и запушвам входа с парче дунапрен ( отдолу имат отвор с мрежа ). На втория ден отварям, виждам дали се е излюпила майката ( по маточника ) и махам тапичката. Около 8-10 дни по-късно проверявам оплождането. Вдигам на едното отделение капачето и пчелите почват масово да излитат.Почти веднага разбрах, че се облитат и изчаках да се приберат. Установих, че отвора е запушен, явно съм сложил две парченца дунапрен, а съм извадил само едното. Та как изкараха -8 дни само с половин кофичка ( 200мл) домашна питка.??Без вода от-около 25.05 до 5.06.

    пп. Пчелите си бяха наред, не бяха изяли всичко, майката в последствие се оплоди успешно.
    Атанасов искрено уважение и симпатия де се подържате с градския.
    Вашата всеобща борба с вашата практика срещу руските знаини и незнайни теории искрено ме впечатлява.
    Но по съм склонен да приема тяхната чудата версия от колкото вашата.
    Защото ако 3кг. пчели изедът 30кг. мед /спора в теорията е колко ядът годишно в рамките от 50 до 100кг.мед/ ,
    доде излезе младата майка и накрая умрът от какво ще е ако не от жажда, от глад явно не е, от топлинно прегряване пак явно не е щото са изяли тоя мед /кошера нали е затворен/.А и говорим за летни пчели както и в твоя случай а те са с анатомия различна от зимните пчели.
    Ако искаш може и да разчепкаме цикълът на Кребс при меда лятно време и при домашните питки без вода.

  9. #5369
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Атанасов искрено уважение и симпатия де се подържате с градския.
    Ако искаш може и да разчепкаме цикълът на Кребс при меда лятно време и при домашните питки без вода.
    Брях, ти моето лудо писане така ли го разбра. Сащисън съм, аз да подкрепям градския в някаква епична борба срещу руски теории . Не знам той каква теория има, но аз нямам никаква, споделих само две случки от практиката.

    Тоя Кребс не съм го чувал, да не е някой руски евреин.

  10. #5370
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Брях, ти моето лудо писане така ли го разбра. Сащисън съм, аз да подкрепям градския в някаква епична борба срещу руски теории . Не знам той каква теория има, но аз нямам никаква, споделих само две случки от практиката.

    Тоя Кребс не съм го чувал, да не е някой руски евреин.
    Не германски
    https://www.bb-team.org/articles/4511_cikal-na-krebs

    Името идва от първия откривател на въпросния процес – Ханс Кребс, разгледал процеса през 1937 г. Цикълът на Кребс представлява катаболитна верига от реакции, в която става пълно разграждане на верига от вещества до СО2 и Н2О, при което се отделя енергия за нуждите на клетката и метаболизма.Цикълът на Кребс е универсален. Това означава, че той е общ път за разграждане на въглехидрати, липиди и протеини едновременно. Това изключително много улеснява енергийното обезпечаване на организма.


 

 
Страница 537 от 677 ПърваПърва ... 37437487527535536537538539547587637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •