Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 637 от 677 ПърваПърва ... 137537587627635636637638639647 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,361 до 6,370 от общо 6761
  1. #6361
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Кило пчели,са си супер за пролетен старт.Стига да са здрави и акация ще хванат.
    Сега е момента,на пролет да подмениш поне половината рамки.
    Ще я прегледам пак тази технология. Рамките са ми един от проблемите и със сигурност ще му обърна внимание.
    Аз така или иначе пререждам пчелина и намалявам бройката и един откос на по-малко приспособимите може да се окаже от полза.
    Медец

  2. #6362
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Щом кълбото е в долната част на питите и още не се вижда ,нещата не са толкова зле.На такива кошери ,поне 30- 40 дни може нищо да не се прави,стига пчелите да не са прекалено малко.И май, доста колеги се надяваме да ни спаси мека зима.
    Мани ти кошер с кълбо дето се взирам 2 минути да видя некви пчели. Леден съм с такива ама такива имам в момента. Аз си знам как е било преди, когато имаше зима и не ползвах найлони, пити и питки, такива семейства най-спокойно си ги отписвах като непригодни. Да де, ама бяха 2-3-4 и то често объркани нещо или някоя късна отводка. Може и аз да съм още с разбиранията за старото пчеларство, а то да си е заминало без да съм разбрал.
    Медец

  3. #6363
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Мани ти кошер с кълбо дето се взирам 2 минути да видя некви пчели. Леден съм с такива ама такива имам в момента. Аз си знам как е било преди, когато имаше зима и не ползвах найлони, пити и питки, такива семейства най-спокойно си ги отписвах като непригодни. Да де, ама бяха 2-3-4 и то често объркани нещо или някоя късна отводка. Може и аз да съм още с разбиранията за старото пчеларство, а то да си е заминало без да съм разбрал.
    Тоше,Тоше сопри се малко.Било е по–студено и затова са били най –долу на питата,дето са празните килийки за кълбото. Това не е отчайващо. Важното е тези 3 междини пчели да не са изтощени.А на пролет ще ти покажат възможностите си. НЕ съм съгласен с последното ти изречение.Успешно иззимуване,Тоше.

  4. #6364
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Тоше,Тоше сопри се малко.Било е по–студено и затова са били най –долу на питата,дето са празните килийки за кълбото. Това не е отчайващо. Важното е тези 3 междини пчели да не са изтощени.А на пролет ще ти покажат възможностите си. НЕ съм съгласен с последното ти изречение.Успешно иззимуване,Тоше.
    Здравей, бай Георги Дано да греша и от незнание да съм направил лоша преценка. Най-много ще се радвам аз, че хем ще са останали кошери, хем ще съм и научил нещо.
    Мислех си да разровя 1-2 да видя верно ли няма пчели, не виждам ли, не разбирам ли, какво става тук ама се отказах. И да ги видя, че са малко какво, най-много да напиша тук "Видях ги, верно са 20 пчели" или да го кажа на някой колега. Това няма да помогне на животинките. За това храната отгоре, одеалото и догодина повече.
    Медец

  5. #6365
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Здравей, бай Георги Дано да греша и от незнание да съм направил лоша преценка. Най-много ще се радвам аз, че хем ще са останали кошери, хем ще съм и научил нещо.
    Мислех си да разровя 1-2 да видя верно ли няма пчели, не виждам ли, не разбирам ли, какво става тук ама се отказах. За това храната отгоре, одеалото и догодина повече.
    E,те това вече е приказка вярна за това време.Щом се съмняваш и имаш неспокоен сън заради съмнението "имат ли,нямат ли?" хвърли им една питка от кило върху рамките и към неделя /при нас го дават до 14*/ ще ги видиш в пликчето да принасят надолу.Но ако празните килийки са кът,няма да носят. Бях писъл някъде ,че на моите им напълних по една хранилка /720 мл./ със захаросан мед,ей така,да го имат.Преди да се застуди вдигнах капаците за проверка какво е останало от меда–бяха взели не повече от две супени лъжици. Февруари ще коментираме по твоите опасения .

  6. #6366
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ... Бях писъл някъде ,че на моите им напълних по една хранилка /720 мл./ със захаросан мед,ей така,да го имат.Преди да се застуди вдигнах капаците за проверка какво е останало от меда–бяха взели не повече от две супени лъжици....
    Сложи им го в пликче директно върху рамките и виж дали има разлика в консумацията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #6367
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Сложи им го в пликче директно върху рамките и виж дали има разлика в консумацията.
    Разликата я знам Зуница.Когато е върху рамките ,те го приемат като тяхно право и чувстват задължението да го приберат там където те смятат да бъде.Но не това ми е идеята и замисъла при моите.Това го правя от много години.Служи ми като барометър за състоянието на семейството при зазимяването без да ги отварям. Но това е друга раздумка.

  8. #6368
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Аз тупам топката. В това време няма какво да се прави. Нито е студено, нито е достатъчно топло. Оправям стойки, боядисвам кошери, топя восък и се старая да не ги пипам, въпреки че имам още няколко кошера, които чакат обърната пита. Отписах 2 преди 10-тина дни, обаче другите започват да ми харесват и съм малко по-спокоен какво ще остане за напролет. Тук правя уточнения, че зимата още не е дошла и мача още е на полувремето.
    Медец

  9. #6369
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Аз тупам топката. В това време няма какво да се прави. Нито е студено, нито е достатъчно топло. Оправям стойки, боядисвам кошери, топя восък и се старая да не ги пипам, въпреки че имам още няколко кошера, които чакат обърната пита. Отписах 2 преди 10-тина дни, обаче другите започват да ми харесват и съм малко по-спокоен какво ще остане за напролет. Тук правя уточнения, че зимата още не е дошла и мача още е на полувремето.
    Напротив,сега му е времето защото позволява. Сега ако не ги подхраниш ,слаби ще си излезнат който изкарат до април. Вземай прашец/заместител и им давай в корита,другия вариант е да правиш протейнови питки с него.

  10. #6370
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Напротив,сега му е времето защото позволява. Сега ако не ги подхраниш ,слаби ще си излезнат който изкарат до април. Вземай прашец/заместител и им давай в корита,другия вариант е да правиш протейнови питки с него.
    Не съм фен на тази практика с коритата. Каква ти е идеята с такова подхранване в този момент? Да направят пчела сега? Да не останат без храна при студ?
    Иначе добре ме подсети за една питка с някакви 478474 съставки, която прехвърлям от 2 години и ще взема да я сложа на един по-слабичък да видим дали ще има ефект.
    Медец

 

 
Страница 637 от 677 ПърваПърва ... 137537587627635636637638639647 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •