Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 635 от 676 ПърваПърва ... 135535585625633634635636637645 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,341 до 6,350 от общо 6760
  1. #6341
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Разковничето е в подвижното пчеларство, вярно изискват се сериозни инвестиции, но откакто го практикувам без да се хваля нямам лоша година, под 30 кг от семейство не падам, но от 1 април до 15 август не ползвам почивни дни и работата е от изгрев слънце до здрач ( в някой случай и до по късно на мощни фенери)...

  2. #6342
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Мисля,че всичко като принос и поддържаща паша е на път да приключи.Очертаващата се суша ще съсипе Кандилчето и другите тревички.Фалопията прецъфтя,но когато цъфна към 20 август,пчелите се пренесоха при нея,не че имаха голям избор.но май я предпочитаха повече и от Маргарита.Имаше добър летеж и спестих подхранването.За разлика от няколкото кошера на 3 км нагоре в планина, които други години не съм подхранвал ,сега сами не могат да се справят.Трудна ,шантава година.Но ,една или няколко лоши години нямат шанс да ни откажат,както се надяват някои.Защото колкото и де се подиграват и подценяват любовта към пчелите ,точно тя ни дава сили и изпълва с нови надежди.

  3. #6343
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Днес мислех да сложа от хербастрипа за втори път ама ми се видя, че е късно за тази операция и спрях. Имам доста кошери с малки кълбенца и ситуацията става с една степен по-притеснителна. Понеже държа поне по един магазин върху кошерите ще ги махам за да мога да реагирам с питка. Това ще стане след седмица като дозастудее. Леда изтънява ама вярвам, че няма да се спука. От последното вадене до сега съм с 4 жертви, което е приемливо.
    Медец

  4. #6344
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Днес мислех да сложа от хербастрипа за втори път ама ми се видя, че е късно за тази операция и спрях. Имам доста кошери с малки кълбенца и ситуацията става с една степен по-притеснителна. Понеже държа поне по един магазин върху кошерите ще ги махам за да мога да реагирам с питка. Това ще стане след седмица като дозастудее. Леда изтънява ама вярвам, че няма да се спука. От последното вадене до сега съм с 4 жертви, което е приемливо.
    Ще слагаш питка щото са малки кълбенцата или защото нямат запаси?

  5. #6345
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Понеже държа поне по един магазин върху кошерите ще ги махам за да мога да реагирам с питка.
    Пробвай с хранителна надставка 3-4 см, лесно се прави от сачак например и после още по лесно се подават питките, кеф ти от предната страна на кошера, кеф ти от задната, без да сваляш капаци, само леко надигаш магазина и мушкаш питката....

  6. #6346
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ще слагаш питка щото са малки кълбенцата или защото нямат запаси?
    Проверявам ги и повечето кошери са тежички, което го броя за има мед. Гледам и пити де. Пояснявам, че есента рядко пререждам плодника и приемам каквото са си направили. Откакто видях предимството на найлона се пускам и с питките. Иначе тази година щях да съм доста изтръпнал и да гриза нокти докато дойде март месец. За мен захлупени ли са отгоре с една 500 гр питка ще ги бъде. Ще изчакам и още 2-3-4 години за да ми е по-представително проучването и да се види има ли смисъл тези да се спасяват или просто се отлага неизбежното. Уча се в движение и то ще си каже накрая.

    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Пробвай с хранителна надставка 3-4 см, лесно се прави от сачак например и после още по лесно се подават питките, кеф ти от предната страна на кошера, кеф ти от задната, без да сваляш капаци, само леко надигаш магазина и мушкаш питката....
    Мислех да си правя такива и добре, че нещо все отлагах та не стигнах до тях. Понеже сменям сандъци и махам възглавниците вече напълних един навес с дървения, която ми е жал да изгоря и само те ми липсват да се чудя какво да ги правя.
    Просто тази година са по-лабавки и ми се ще да е изключение, а не да става всяка година така.
    Медец

  7. #6347
    Наблюдател
    Регистриран
    03.12.2019
    Мнения
    5
    Колегата Цеко е прав че хранителни наставките са си необходимост.Работя с тях 6-та или 7ма година .Миналата години понеже ми останаха около 200 -та запечатени и не изцентруфугирани магазинни пити та ги ползвах за подхранване на семействата. Но сравнение с питките , храненето с цели магазини пити ми се стори страшна хамалогия.

  8. #6348
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Viktor_55555 Виж публикацията
    Колегата Цеко е прав че хранителни наставките са си необходимост.Работя с тях 6-та или 7ма година .Миналата години понеже ми останаха около 200 -та запечатени и не изцентруфугирани магазинни пити та ги ползвах за подхранване на семействата. Но сравнение с питките , храненето с цели магазини пити ми се стори страшна хамалогия.
    Колега, тази година ако имаш пак такива пити и не сваляш магазините през зимата, през пролетта пробвай следния вариант, разпечатвай по една пита през седмица и я поставяй направо в магазина където и е мястото, ще се увериш че действа по добре от всякакъв друг вид подхранване с цел стимулация....

  9. #6349
    Наблюдател
    Регистриран
    03.12.2019
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега, тази година ако имаш пак такива пити и не сваляш магазините през зимата, през пролетта пробвай следния вариант, разпечатвай по една пита през седмица и я поставяй направо в магазина където и е мястото, ще се увериш че действа по добре от всякакъв друг вид подхранване с цел стимулация....
    Тази година такива не изцентруфугирани пити не останаха! А тези който бяха останали миналата година- просто реших да не ги подарявам на Пастили , с които имах договор та останаха за пчеличките! Може колега да си прав за подхранването с пити,но нямам толкова много време да ги темперирам питите и след това да храня! А и тази дето минава година се уцели топла,но не ми се мисли при -15градуса как ще разпечатя тази пита!

  10. #6350
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Viktor_55555 Виж публикацията
    Тази година такива не изцентруфугирани пити не останаха! А тези който бяха останали миналата година- просто реших да не ги подарявам на Пастили , с които имах договор та останаха за пчеличките! Може колега да си прав за подхранването с пити,но нямам толкова много време да ги темперирам питите и след това да храня! А и тази дето минава година се уцели топла,но не ми се мисли при -15градуса как ще разпечатя тази пита!
    Колега чети малко по внимателно постовете, ако искаш да научиш нещо полезно! Писах че питите се разпечатват и подават на пчелите през пролетта, а тогава поне аз не съм засичал температури от минус 15 градуса (поне за сега)! Успех!

 

 
Страница 635 от 676 ПърваПърва ... 135535585625633634635636637645 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •