Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 118 от 677 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128168218618 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,171 до 1,180 от общо 6763
  1. #1171
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Наистина возкресе !Засилвай,ако майките работят

  2. #1172
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    NIK_M прав си но ме съмнява да си имал на 8 март излюпени търтеи ?Майки от къде??Ако си купиш честито ?За да направиш нощните температури трябва да са повече от 10 градуса .

  3. #1173
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Днес и аз прегледах моите кошерчета с цел да ги разшря с по някоя изградена пита.първо отворих най силният,отгоре изглеждаше много добре корпуса бе пълен с пчели.Но щом повдигнах рамките на 4-5 от тях маточници ,поогледах се за майката но не успях да я открия и започнах да развалям маточниците. Като ги гледах и се поразмислих и маи може да бяха и свищеви гледах и за прясно пило но нямаше по малко от навито на кравайче на дъното на килийката
    Помислих си че може да е станало нещо с майката и затова може да има маточници но вече ги бях разрушил всички.
    Сложих още един корпус с празни пити и затворих,какво ще стане незнам но много ме е яд този мие най силният кошер и от него чаках най много мед тази година а май го изстървах.

  4. #1174
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Ми що разруши маточниците да беше сложил една пита с яйца от друг кошер та да си направят майка или давай резервна ако имаш.

  5. #1175
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Имам един много слаб кошер който си има маика но нещо не върви стои си на 3-4 рамки и не загива но и не се развива дали да не ги обединя двата но първо да изчакам една седмица да видя какво ще стане

  6. #1176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    Имам един много слаб кошер който си има маика но нещо не върви стои си на 3-4 рамки и не загива но и не се развива дали да не ги обединя двата но първо да изчакам една седмица да видя какво ще стане
    Няма какво да чакаш обединявай ги. От слабия я вземеш нещо я не. Силният ако сега му заложиш прясно пило да си произведе майка тя ще пронерсе след месец а това силно семейство за месец не можеш го позна. Обединявай ги и в последствие ако тази майка не се представя добре ще вземеш мерки.

  7. #1177
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Така ще направя но другата седмица,тъкмо да видя дали няма да има прясно пило.
    Може аз нещо да се бъркам за майката.

  8. #1178
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    NIK_M прав си но ме съмнява да си имал на 8 март излюпени търтеи ?Майки от къде??Ако си купиш честито ?За да направиш нощните температури трябва да са повече от 10 градуса .
    Това май не се отнася за мен!?

  9. #1179
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Бяха ми останали слабите кошери да ги прегледам, днес направих и това и направо ме застреляха. Отварям и очаквам да е зле, да ама не по 3 пити запечатано пило (на 15 март имаше една длан пило), ама така наредени направо за снимка. Няма да се наложи никакви инжекции с пило, даже се замислям за акацията дали да не ги оставя на 1 корпус и да има сложа по 1 магазин да видя дали ще сложат нещо. Да отбележа - никакво стесняване, в корпуса си има 10 рамки и 3 междурамия пчели.
    Даже и този който избяга есента и зимува на 1 междурамие пчели и той ще се оправи, вече има почти 1 пита с пило само да не го нападнат.
    Бях казал че няма да стане нищо от тях и vanHanegem се оказа прав като каза да не бързам с изказванията, ама съм си такъв казвам каквото мисля, и много пъти не съм прав.

  10. #1180
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Бяха ми останали слабите кошери да ги прегледам, днес направих и това и направо ме застреляха. Отварям и очаквам да е зле, да ама не по 3 пити запечатано пило (на 15 март имаше една длан пило), ама така наредени направо за снимка. Няма да се наложи никакви инжекции с пило, даже се замислям за акацията дали да не ги оставя на 1 корпус и да има сложа по 1 магазин да видя дали ще сложат нещо. Да отбележа - никакво стесняване, в корпуса си има 10 рамки и 3 междурамия пчели.
    Даже и този който избяга есента и зимува на 1 междурамие пчели и той ще се оправи, вече има почти 1 пита с пило само да не го нападнат.
    Бях казал че няма да стане нищо от тях и vanHanegem се оказа прав като каза да не бързам с изказванията, ама съм си такъв казвам каквото мисля, и много пъти не съм прав.
    Е то на 15 март няма как всичките да са силни и аз имам едни къде ги водим слаби че не си вдигаха сиропа навреме, но гледам че започнаха да се съвземат лека полека.

 

 
Страница 118 от 677 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128168218618 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •