Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 587 от 677 ПърваПърва ... 87487537577585586587588589597637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,861 до 5,870 от общо 6761
  1. #5861
    Наблюдател
    Регистриран
    12.07.2019
    Мнения
    2
    Привет коллеги, смотрю вы тоже не довольны своими ценами на мед, но посмотрите на наши Украина, у нас подсолнечник 1.5 лева, и меда нету очень плохой урожай.

  2. #5862
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от рома Виж публикацията
    Привет коллеги, смотрю вы тоже не довольны своими ценами на мед, но посмотрите на наши Украина, у нас подсолнечник 1.5 лева, и меда нету очень плохой урожай.
    Європа руйнує її, купуючи нашу продукцію за нульові гроші, і з яким розумінням ви її наполягаєте, людина дивується.

  3. #5863
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Європа руйнує її, купуючи нашу продукцію за нульові гроші, і з яким розумінням ви її наполягаєте, людина дивується.
    Яяя, градският прописал на украински.

  4. #5864
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    :
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В Странжа до сега има колеги, които не са извадили и сигурно и няма да извадят нито кг мед, само хранят.
    Е , чо ке прайм със специалното наименование? Дъбови кори немали вече?

  5. #5865
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Майтап с пчелите и природата човек не трябва да си прави. Още се чудя от къде дойде толкова мед. Да вадиш мед с кофа за далаци - нямам думи. Бях оставил плодникови пити през магазина и сега замазани + отдолу по далак с мед и тук-таме с търпеево пило. И да се знае, че стесниш ли кошер на 9 пити в плодника, а вземе да се излее нектар, пчелите си пускат далаци от рамките в магазина и ги не интересува какво си ограждал.
    Определено се усеща липа и може и да направя партида липов ама пак не идва сметката. И слънчоглед е засят сравнително малко за такива количества. Дано този блокаж да не ми излезе през носа, въпреки че си има още месец и нещо да може да се посъберат пчели за зимата.
    Медец

  6. #5866
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    При мен; Рапицата не покълна, изораха. Акацията изкапа поради дъжда и студа. Очаквах от слънчогледа, ама заради честите превалявания и не високите температури, вадих страхотен билков мед, от къде излезе? Дано и слънчогледа даде!

  7. #5867
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    И моя като го въртях в центрофугата ухаеше на липа повече. То така е и по-добре, май.
    Миналата година ми дадоха един буркан с мед от магарешки бодил/мащерка и много ми хареса и сега като гледам около селото "плантациите" с магарешки бодил и бял трън се надявам до есента да се посъбере и такъв мед.

    И един въпрос имам. През уикенда прегледах плодниците и са доста запълнени със запечатан мед и перга. Нямам допълнителни изградени плодникови пити и си мисля, ако надраскам по 2 пити в кошер дали ще качат меда в магазините за да се освободи място за пило.

  8. #5868
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Отдолу нагоре,не качват обратното става.

  9. #5869
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ... И един въпрос имам. През уикенда прегледах плодниците и са доста запълнени със запечатан мед и перга. Нямам допълнителни изградени плодникови пити и си мисля, ако надраскам по 2 пити в кошер дали ще качат меда в магазините за да се освободи място за пило.
    Пробвай!Във всички случаи ще ги принудиш да се заемат с разпечатаното.Ако го консумират, а внасяния нектар отива в магазините пак печелиш място.Но ако пашата е приключила и нищо не внасят и ти нищо не печелиш.Пробата според мене ще е меродавното.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #5870
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Излязоха изследванията на меда и слънчогледа е оцапал пробата. Има ли дори малко слънчоглед поленовия анализ не върши работа. Чао на партида липа
    Медец

 

 
Страница 587 от 677 ПърваПърва ... 87487537577585586587588589597637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •