Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 586 от 677 ПърваПърва ... 86486536576584585586587588596636 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,851 до 5,860 от общо 6762
  1. #5851
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    В Козлодуйско, времето що годе е добро, но сега от няколко дена жега и приноса намаля. Моите силните са с по 3ти магазин а другите с по 2ри, но надали ще ги напълнят целите...много сушаво и жеги по 36 градуса.
    Но и тук само слънчогледа ще е за тази година, акацията я прецака дъжд, студ и вятър...тъкмо търках ръчички и като заваля 3 дена...после 2 дена ураганен вятър и всичкия цвят долу на земята.
    Аморфата не успяха да докачат, че пак нещо се прецака, липата мноого слабо.
    След слънчогледа има някаква паша...миналата година вадих един много тъмен мед, но си нямам идея от какво е бил и дали тази година ще има нещо.

  2. #5852
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колегите които пчеларстват в 'златията' вече 6ти магазин само от слънчогледа, казват чр това е най добрата година за тях.

  3. #5853
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Бях увесил нос и не виждах от къде ще дойде мед ама това, което видях преди малко, направо беше усмивки от старите ленти. Задръстени кошери с мед, чак още не мога да повярвам та дори е и малко притеснително. И продължава да тече от слънчогледа. Другата седмица ще мина да ги освободя от по някоя пита. На едни среднички отводки бях оставял пити зад преградната да обират, а ги намирам пълни с нектар и много пчели. Още се чудя какво се случи.
    Сега, по пътеките е леш от умрели пчели ама съм виждал и по-страшни картини. Хубавото е, че в магазините има пчели, а на доста кошери и по сериозна брадица отпред. Та оркестъра продължава да свири.
    Медец

  4. #5854
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Колегите които пчеларстват в 'златията' вече 6ти магазин само от слънчогледа, казват чр това е най добрата година за тях.
    Ако са подвижни или е в непосредствена близост до тях...това 6 магазина е дар божи.
    Моите са на около 3-4 км от блоковете със слънчоглед, но и златията е голяма...най добре е да се застъпват няколко блока тогава дал Бог.

  5. #5855
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера гледам слънчогледа си отива, на поилката много пчели а 2рия магазин все още празен та проверих как е в корпусите. Яко блокиране на майката, само 1- 2 рамки пило а майката станала като пчела. Така че има нектар в кошерите, но почти няма запечатване. Не зная какво да очаквам дано има поне по 25кг. от кошер. Единия блок слънчоглед задържа повечко около 10 дена.

  6. #5856
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Ако са подвижни или е в непосредствена близост до тях...това 6 магазина е дар божи.
    Моите са на около 3-4 км от блоковете със слънчоглед, но и златията е голяма...най добре е да се застъпват няколко блока тогава дал Бог.
    Да, всички дето се хвалят са на подвижно, стационарните бутаме количките
    захар в Кауфланд.

  7. #5857
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Нали нямаше мед тази година!! Студена и дъждовна пролет, големи загуби на пчели в някои региони, болести и отравяния и какво ли още не.

    Пък сега гледам изкупните цени на Апитрейд. Ми те по-ниски от миналата година!! Био липа на цената на конвенционалната.
    А пък уж нямало мед таз година.

  8. #5858
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази година е много странна в едни райони трагедия в други тече меда. При мен това ще е най лошата година независимо какво извадя. Цента на меда направо не ми се коментира, всичко под 5 лева е подигравка, за съжаление някой колеги нямат избор.

  9. #5859
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Ами виж, Ник, за онези, които сами се оправят с пчеларството и нямат избор, направо ми е жал. Има и такива, за които не ми е жал.

    Аз на тези пари и 100гр няма да продам. По-добре да го раздам и да си оставя тенекии с мед, с които да си подхранвам пчелите идната пролет, както направих тази пролет.
    Не, че изкарвам кой знае колко мед от моите 15 кошера, ама цената на изкупвачите е обидна и направо подигравка. От мен нито грам на тази цена.

    А, иначе мед при нас има. След ужасната пролет - дъжд и студ, спасителни подхранвания - после пашата изведнъж тръгна - липа, каталпа, детелина, слънчоглед, ливада - всичко започна да цъфти и меда потече. Честно, за мен е много добра година откъм количество и качество на меда. Ще си го събирам - за приятели, роднини и пчелите.

    Успех на всички.

  10. #5860
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година е много странна в едни райони трагедия в други тече меда. При мен това ще е най лошата година независимо какво извадя. Цента на меда направо не ми се коментира, всичко под 5 лева е подигравка, за съжаление някой колеги нямат избор.
    В Странжа до сега има колеги, които не са извадили и сигурно и няма да извадят нито кг мед, само хранят.

 

 
Страница 586 от 677 ПърваПърва ... 86486536576584585586587588596636 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •