Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 585 от 677 ПърваПърва ... 85485535575583584585586587595635 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,841 до 5,850 от общо 6761
  1. #5841
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Днес направих първото вдене за сезона; акацията заради есенното време я изпуснах, от къде по тези ливади събраха този мед, а бе валя. От тази седмица почва слънчогледа та поразчистих за него место. Количеството ме изненада приятно, от както съм в този район ливадната паша почти липсваше за мен! Майките са се оплодили, но нещо което ми направи впечатление е: Имах няколко Майки на Матеев; поколението което се получи: Майките са някакви черни, такива никога не съм имал в пчелина. Моята селекция, която гледам никога не е вадила такъв цвят майки. Дори новите майки, които са си мой запазват цвета си!
    И аз забелязах нещо такова с майките, но го минах метър. А то имало нещо. А дано са някои много даващи мед.

  2. #5842
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Днес направих първото вдене за сезона; акацията заради есенното време я изпуснах, от къде по тези ливади събраха този мед, а бе валя. От тази седмица почва слънчогледа та поразчистих за него место. Количеството ме изненада приятно, от както съм в този район ливадната паша почти липсваше за мен! Майките са се оплодили, но нещо което ми направи впечатление е: Имах няколко Майки на Матеев; поколението което се получи: Майките са някакви черни, такива никога не съм имал в пчелина. Моята селекция, която гледам никога не е вадила такъв цвят майки. Дори новите майки, които са си мой запазват цвета си!
    Мани го цвета, другото е интеренсо, как се представят(с ясната уговорка, че следващите майки вече са Твои)
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #5843
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Интересно,при мен над 90% от "мойте" майки са черни или много тъмни. Това в сравнение със майките който купувам от майкопройзводители. Лично аз намирам разлика както в окраската така и в телосложението на майката и пчелите им.Другото което ми е правело впечатление е,че разликата изчезва след 2-то поколение обикновенно.

  4. #5844
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Слънчогледа почти премина за 6 дена предполагам заради сушата. Всичкия е насаден наведнъж което е лошо. Гледам има по 1 магазин от кошер и се надявам да има и плодника защото бяха пълни с запечатано пило, но нямам голями надежди. И сега идва най трудното защото всичко изгоря, все едно пчеларствам в пустиня Година и месец без хубав дъжд, няколко пъти прероси но за няколко часа изсъхне. Двумайчините семейства бяха с по 16 рамки запечатано пило и сага само 1 магазин мед а са стигали до 5 магазина предни години.

  5. #5845
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Абе то при мен се утрепа да вали пък положението е кофти. Слънчогледа почна да прецъфтява, а в магазините където има мед дори не са почнали да го запечатват. На теория условията са добри, но на практика нещата не са наред. Гледам търтейте скупчени по ъглите на кошерите. Странна работа. При нормални години по това време вече вадя мед, и слагам да напълнят магазините втори път.

  6. #5846
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Абе то при мен се утрепа да вали пък положението е кофти. Слънчогледа почна да прецъфтява, а в магазините където има мед дори не са почнали да го запечатват. На теория условията са добри, но на практика нещата не са наред. Гледам търтейте скупчени по ъглите на кошерите. Странна работа. При нормални години по това време вече вадя мед, и слагам да напълнят магазините втори път.
    И тук в момента вали яко, но кротко след жегите, но всичко е в застой. Изтекоха ми очите да надничам в магазините. И в тези които имаше започват да олекват. И летящата понамаля май малко. Страшно смотани години напоследък.

  7. #5847
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И тук в момента вали яко, но кротко след жегите, но всичко е в застой. Изтекоха ми очите да надничам в магазините. И в тези които имаше започват да олекват. И летящата понамаля май малко. Страшно смотани години напоследък.
    На много места летящата намаля, пълзащата се увеличава. Мечо Пух го е казал "колкото повече толкова повече", но не знаех, че има предвид колкото повече пчели толкова повече проблеми
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #5848
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен положението с кошерите е добре, но няма мед. Другото което гледам е че по слабите са събрали много повече от силните, шантава година.

  9. #5849
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен положението с кошерите е добре, но няма мед. Другото което гледам е че по слабите са събрали много повече от силните, шантава година.
    Защото силните се хранят повече и един ден да не съберат и са готови - гладни.

  10. #5850
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Така е, но защо висят на бради вместо да работят на слънчогледа. Днес гледам в Монтана слънчогледа цъфна 4 дена преди моя и още не е прецъфтял а при мен и листата се спариха.

 

 
Страница 585 от 677 ПърваПърва ... 85485535575583584585586587595635 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •