Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 74 от 677 ПърваПърва ... 2464727374757684124174574 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 731 до 740 от общо 6763
  1. #731
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    След дъжда идва аероплана.Ако успеем от него да ги опазим,ще бъде голям успех.

  2. #732
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Пак вали и то като из ведро и го дават до неделя да е така. Рапицата прецъфтя, прешеца, роевото настроение и 6-те тенекии мед (вече яко кристализирали) това ще ми остане от нея. Като гледам времето май и акацията ще я пропусна, дано поне роевите майки да се оплодят и върнат нормално .....
    Моите майки вече за излюпени, дано не вали още дълго защото няма да стане нищо.
    Имам 11 отводки и 5 семейства с неоплодени майки. Аз махнах майките където не ми харесваха и оставих хубави маточници.

  3. #733
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Колеги какво е положението,нещо се изгубихте.Ще идвам на 28 05 .Какво ще ме посъветвате да си нося -основи или центрофуга ?

  4. #734
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Няколко дена не бях ходил на пчелина защото нямах възможност.
    Колегите от района разправят че акацията не отделя нектар, вчера ходих до масива с акация и действително няма пчели.
    Отворих 3 семейства който трябваше да ги проверя за роево и гледам 3тия корпус сух само 1 още не се е отказа да рой.
    Единия даже нямаше никаква храна, там му сложих една пита с мед.

  5. #735
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Към колегата Търтея. Бих ти препоръчал да си носиш и сироп за всеки случай. Аз започнах да им наливам меден сироп. Вече ми опустошиха един кошер.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  6. #736
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    В Айтос има много акация в парка,но за съжаление не видях пчели по акацията.В Бургас на морската градина,положението е същото.Пчели имаше преди седмица,когато започна да цъфти.

  7. #737
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    В Айтос има много акация в парка,но за съжаление не видях пчели по акацията.В Бургас на морската градина,положението е същото.Пчели имаше преди седмица,когато започна да цъфти.
    Сега разбирам че АЙТОС и БУРГАС са в Северозападен регион.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  8. #738
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    То половината водачи на МПС-та бъркат ляво с дясно, пък ти за един регион си се зачудил.....

  9. #739
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    4 семейства ги бях осиротил, разширил много и за тях си мислех че като нямат майка ще прекратят роенето, да ама не.
    Днес отивам и единя излетя, хванах го и проверих останалите 3 и в 3те се излюпили майките и издават някакъв звук, предполагам се стягат за излитане.
    Поне ги намерих лесно по звука и направих още 3 отводки.
    Станаха 35 семейства и спирам, че са ми много вече.
    В някой кошери има мед, може и да извадя малко акация за мен поне.
    Проверих и отводките на който им придавах неоплодени майки, от 8 и 8те оплодени та ги маркирах.
    За сега съм доволен, но тепърва започвам да правя кошери защото 15 са във военни сандъци.

  10. #740
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги нарочно коментирах при вас факта,че акацията не отделя нектар.Не се водих от район,а просто го споменавам като явление.Не бъдете толкова праволинейни.

 

 
Страница 74 от 677 ПърваПърва ... 2464727374757684124174574 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 11 гост (и))

  1. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •