Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 607 от 676 ПърваПърва ... 107507557597605606607608609617657 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,061 до 6,070 от общо 6760
  1. #6061
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    така съм чел/слушал и затова като им правя сироп първо кипвам водата , махам от котлона и тогава слагам захарта, а това си е доста по-гъст разтвор (4:1 ако не се лъжа), та затова ми беше интересно какво се случва по-нататък
    Колегата "зуница" е обяснил много точно, кое е най-важното при приготвяне на "рецептата". Всичко друго е готварско майсторство. Смея се защото се сетих как приготвих първата си гостба, но за това ще напиша в друга тема!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  2. #6062
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    При нас няма пило,ама грам

  3. #6063
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Падна сняг днес, малко беше, но по добре от нищо
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 83193520_2666051593431071_5917656539438514176_o.jpg‎  

  4. #6064
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    В събота сутринта по хладно минах за 3-ти път да им подам храница. Ядат ли, местят ли - предните питки ги нямаше. Чудех се дали да не обръщам пити отгоре ама реших да пусна още една партида медени питки.
    Природата малко бавно ама тръгва и този път започва да ми хареса на къде отиват нещата + даже и валя, че и сняг натрупа. Лешниците бяха отвори реси покрай затоплянето ама ги няма онези гирлянди от преди, а по 15-20 ресички колкото да не объркаш какво е дървото.
    Медец

  5. #6065
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Днес минах транзитно през пчелина и вече има 4 отпаднали. Оказа се, че са били с малки кълбенца и не съм ги преброил за помощ. От тези, на които помагам ми се вижда, че може да паднат 2-3 и май това ще е. Дават времето да се затопли и другата седмица ще мина да видя всеки един как е и дали ще стартираме за 2020-та.
    Жълтата върба се кани да отваря и другата седмица като нищо ще цъфне. Изненада ме едно дърво, което май е някакъв клен, което бучеше от пчели. В първия момент си помислих да няма някой рояк в хралупа, че е голямко дръвце, ама не - пчелите са по клоните, нещо облизват или се търкат в едни лилави пъпчици. Не личеше да имат някакви топчета по краката. Ще изчакам да се появят листа, че така нямам идея как да го открия това дърво.
    Медец

  6. #6066
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Днес минах транзитно през пчелина и вече има 4 отпаднали. Оказа се, че са били с малки кълбенца и не съм ги преброил за помощ. От тези, на които помагам ми се вижда, че може да паднат 2-3 и май това ще е. Дават времето да се затопли и другата седмица ще мина да видя всеки един как е и дали ще стартираме за 2020-та.
    Жълтата върба се кани да отваря и другата седмица като нищо ще цъфне. Изненада ме едно дърво, което май е някакъв клен, което бучеше от пчели. В първия момент си помислих да няма някой рояк в хралупа, че е голямко дръвце, ама не - пчелите са по клоните, нещо облизват или се търкат в едни лилави пъпчици. Не личеше да имат някакви топчета по краката. Ще изчакам да се появят листа, че така нямам идея как да го открия това дърво.
    Да,това дърво е от рода на клена и цъфти първо.След прецъфтяване се показват и листата.При мен от седмица налитат в парка.Това е след прецъфряване
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 6184_1.jpg‎  

  7. #6067
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Дръвчето е ясен, а така изглеждаха лилавите пъпчици - https://bgflora.net/families/oleacea...celsior_1.html
    Медец

  8. #6068
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    При мен ситуацията със загубите е следната:
    -две от жертвите са се метнали от глад;
    -една нещо е имала проблем с майката и са се борили есента ама е нямало пчелар да им помогне;
    -четвъртата е залиняло семейство, останало е малко кълбо без храна около него и сайонара.
    На едното за първи път виждам какво означава да ударят тавана и там да загинат. Пчелите направо бяха като компресирани. Срамота. За малко да изпусна още 2 такива ама ги покрих с плодник с мед. Определено има кошери с малко мед и може би есента трябваше да рискувам да ги прегледам по-обстойно.
    Времето ми помага и пчелите са доста активни и по-често влизат такива с прашец. Цъфна дряна, теменужката и другата седмица очаквам да има цъфнали трънки, а от там вече нещата стават по-лесни.
    Медец

  9. #6069
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Вчера проверих кошерите. Нямам загинали семейства! Има пило във всички кошери. На по 2,3 до 5 пити с големина на капачка от буркан. Има принос на прашец. Започнах и подхранване за активизиране на пчелните семейства.
    Пчелите бяха спокойни.Температурата на пчелина беше около 20 С.Желая успешна година на всички!


    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  10. #6070
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера гледам кайсията и джанката са цъфнали и на тях е пчела до пчела. Отворих един кошер да му сменя таблата и гледам пчелите спокойни та си викам чакай да извадя последната рамка да видя как са запасите и гледам пълна с нектар. Или са пренасяли да направят място на майката да работи или от вън някъде. Не рових повече, на този етап не ме интересува пилото.

 

 
Страница 607 от 676 ПърваПърва ... 107507557597605606607608609617657 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 31 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 31 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •