Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 629 от 676 ПърваПърва ... 129529579619627628629630631639 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,281 до 6,290 от общо 6760
  1. #6281
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Какво желание при тази цена на меда! Няма начин, по скоро бих се отказал.
    Да си видял рибар, който винаги се завръща с трофейни риби у дома? Е, нещо такова е и нашето.Подготвени сме за трофеи.Пък каквото дойде.Пчеларството е страст!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #6282
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ние много зависим от времето няма ли принос на нектар е тегаво.

  3. #6283
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Пчеларската идилия е само на приказки (сложиш кошерче и вадиш мед и правиш пари), до сега съм сменил поне три района на пчеларстване в радиус от около 30 км около мен и поне три системи за работа. Омръзна ми да преправям кошери, да търся нови места и да пробвам различни технологии на работа, но ако искам да съм конкурентен в този бизнес (а за мен пчеларството е бизнес) трябва да съм готов да отреагирам адекватно на всички създали се ситуации, ако не мога или не ми се отдава, тогава пет кошера в задния двор за собствен кеф и се озъртам за подходяща оферта за работа ( които в нашия регион предполагам че ще ми задръстят имейла само да пиша че търся работа ....)

  4. #6284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    При нас положението е трагично не само ,че нямаме мед в магазините но и плодниците са празни!Храним за да поддържаме семействата на всичкото отгоре някой напръска и ни отрови работната пчела точно сега преди слънчогледа! До сега от както съм пчелар поне от 20г такъв глад не е било Акацията не цъфтя рапица нямаше за липите вали постоянно,ливадите от студа не отделят нектар дано слънчогледа се отчете иначе не ми се мисли. Имам 250 семейства и ако се наложи да купувам инверт за зимата няма да мога да си го позволя.Региона е Враца. Ако има и други като мен споделете.

  5. #6285
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    И при нас е така регион Севлиево. Голям глад, но до акацията бяха добре и ги излъгахме и взехме малко акация.

  6. #6286
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    И при нас е така регион Севлиево. Голям глад, но до акацията бяха добре и ги излъгахме и взехме малко акация.
    След това даде ли им нещо?

  7. #6287
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    При нас положението е трагично не само ,че нямаме мед в магазините но и плодниците са празни!Храним за да поддържаме семействата на всичкото отгоре някой напръска и ни отрови работната пчела точно сега преди слънчогледа! До сега от както съм пчелар поне от 20г такъв глад не е било Акацията не цъфтя рапица нямаше за липите вали постоянно,ливадите от студа не отделят нектар дано слънчогледа се отчете иначе не ми се мисли. Имам 250 семейства и ако се наложи да купувам инверт за зимата няма да мога да си го позволя.Региона е Враца. Ако има и други като мен споделете.
    Бака, тази година е така в нашия район. С който съм говорил само за суша и глад говори. Тотален погром. И аз сега чакам слънчоглед, че има бая засят ама знам ли дали ще е от този, който пуска нектар. Принудих се да храня и аз. Давам им един стар мед и само на тези, които нямат пчели в магазина, което е около 1/3 от кошерите. За 30 години при мен не е имало такъв случай да се налага да се храни лятото. Попиват питките за един ден и ще минавам пак и пак. Който оцелее ще разказва.
    Медец

  8. #6288
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз пролет и есен не стеснявам, но сега махнах някоя рамка белким се качат в магазина

  9. #6289
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз пролет и есен не стеснявам, но сега махнах някоя рамка белким се качат в магазина
    Това с каква цел го правиш сега?

  10. #6290
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Това с каква цел го правиш сега?
    По добре да не казвам да не ми се смеете Правих един опит и не стана нищо и понеже бяха на 9 рамки а гледам поседнете празни викам няма да слагам 10та и сложих преградна дъска.

 

 
Страница 629 от 676 ПърваПърва ... 129529579619627628629630631639 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 27 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 27 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •