Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 603 от 676 ПърваПърва ... 103503553593601602603604605613653 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,021 до 6,030 от общо 6760
  1. #6021
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като махнеш това за бай мангал, кого виниш за проблемите си.
    Сам съм си виновен! Просто днес съм ядосан от всичката тази бъркотия.

  2. #6022
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Знам ли и аз какво търся...
    И други го търсим това незнайното, ето какво ми пасва на мен напоследък:

    „ Хората се отнасят към настоящия момент, сякаш е само спирка по пътя към някаква велика цел, която ще се осъществи в бъдеще. А после се изненадват, когато дългият ден наближи края си; поглеждат назад към своя живот и виждат, че нещата, които са оставили да отминат тъй незабелязано, дребните удоволствия, които са отхвърляли с такава лекота, всъщност са истинският смисъл на живота им — през цялото време тези неща са били великите и чудесни успехи и целта на тяхното съществуване.“
    Пол Хофман
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #6023
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Някой иска ли да си разделим по 300 рамки от http://www.pchelniramki-kozarevets.c...omo-prices.pdf
    около 600 ЛР рамки е едно пале 86лв. е доставката.

  4. #6024
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Привет колеги, да питам за мнение и съвет. Правих сборни отводки от ДБ и ЛР във военни сандъци, и така ги зазимих. Искам да ги направя само ЛР , но не ми се режат ДБ. Та мисълта ми е по време на акацията да сложа един корпус и два магазина. Изградените ЛР в плодника допълнен с основи а ДБ рамката в двата магазина на която ще има пило най вероятно, като постепенно да подменям плодниковата рамка с магазинна. Дъното ще го затворя плътно за да могат да топлят пилоти и по големият обем на гнездото. Да използвам ли ханеманова за да разделя плодника от магазините и да мога да подменям плодниковите пити при излизането на пилото, или да оставя пчелите да натиснат майката в плодника при евентуална паша?

  5. #6025
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    През април стесняваш ДБ и слагаш отгоре ЛР.Естествено,ако си пасват.До началото на акацията,ЛР корпуса ще е пълен с пило и пчели...ииии си ти..
    Вместо ЛР,може да ползваш и магазин.И в двата случая,като няма място долу, майката ще се качи да осеменява.

  6. #6026
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Привет колеги, да питам за мнение и съвет. Правих сборни отводки от ДБ и ЛР във военни сандъци, и така ги зазимих. Искам да ги направя само ЛР , но не ми се режат ДБ. Та мисълта ми е по време на акацията да сложа един корпус и два магазина. Изградените ЛР в плодника допълнен с основи а ДБ рамката в двата магазина на която ще има пило най вероятно, като постепенно да подменям плодниковата рамка с магазинна. Дъното ще го затворя плътно за да могат да топлят пилоти и по големият обем на гнездото. Да използвам ли ханеманова за да разделя плодника от магазините и да мога да подменям плодниковите пити при излизането на пилото, или да оставя пчелите да натиснат майката в плодника при евентуална паша?
    В случая ползвай ХР иначе майката гаранция ще се качи в магазините заради топлината, аз използвам подобен на този метод превантивно да избегна роенето или когато искам да правя масово отводтки, метода също е сред най успешните за придаване на майки - след като качиш горе запечатанато пило и го държиш изолирано с ХР докато имаш готови майки (не повече от седмица), махаш ХР и слагаш плътна преграда (найлон), отваряш нов вход на магазините и след 2 часа може успешно да придадеш младата майка в клетка.

  7. #6027
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Благодаря за отговора, но инвентара ме предава и ще бъде с ханеманова.

  8. #6028
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Ходих да сложа на 20-тина кошера по малко храница отгоре и за сега всички са живи. Това ми се случва за първи път като до сега винаги е имало по някой отпаднал есента или ранната зима. Доста от кошерите са с по-малки кълбенца отколкото ми се иска ама от миналата година видях, че с обгрижване и си стават идеални семейства за пашата, а и не вярвам да има някакъв нереален студ и сняг.
    Питките тази година ги правих с "открадната" идея от Ангел Йосифов, който беше пуснал снимка на питка увита в марля. Екстра става и най-накрая се отървах от тези пликчета. Подлагаш едно парче амбалажна хартия, отгоре парче марля, слагаш медец, поразнасяш го и още една марличка отгоре.
    Поразходих се из района и ми направи впечатление, че е имало много повет миналата година. Дървета и храсти направо са отрупани и това ни е единствения сняг. Незнам дали и другите години е имало и просто от снега е падал ама това го виждам за първи път. Така и не можах да разбера това дава ли мед или само прашец.
    Медец

  9. #6029
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Подлагаш едно парче амбалажна хартия, отгоре парче марля, слагаш медец, поразнасяш го и още една марличка отгоре..
    Обърни внимание,как братушките слагат захарен сироп със буркан-вместо капачка,2-3 ката марля и обръщат буркана в/у кълбото.Демек,хартията при питките е излишна!
    п.п.Обърнах внимание,че си писал-"медец",което не е питка.Хартията е наложителна.

  10. #6030
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Днеска сложих по 1 кг питка собствено производство, над 90 % от семействата нямаха нужда от нея (кълбото беше в предния край и под горните летви), но така и така съм ги направил вместо да седят в склада по добре да са на пчелите „над главата“, от опит не се притеснявам от преждевременно развитие...

 

 
Страница 603 от 676 ПърваПърва ... 103503553593601602603604605613653 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •