Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 677 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 6763
  1. #161
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Re: Какво е положението?

    Цитат Първоначално публикувано от simo
    Не завиждай! Питаш ли ме тоя сокак как съм го изривал днес .
    Не се оплаквай сам си си виновен.От снимката не личат следи къде е била каната с вино.Следващия път пълниш каната слагаш я 5м напред и почваш с лопатата.Като стигнеш до каната дърпаш два-три яки гълтока и пак я мастиш 5м напред.То зора е същия,но с каната по лесно се приема.Умната wink;

  3. #163
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61

    Re: Какво е положението?

    Днес 29.01.2012 г. външна температура -10градуса

    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Младене, изчисти снега от входовете на кошерите за да могат да дишат пчелите, че аз имах полузамръзнали входове, освен мед през зимата им трябва и свеж въздух.

  5. #165
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Младене, изчисти снега от входовете на кошерите за да могат да дишат пчелите, че аз имах полузамръзнали входове, освен мед през зимата им трябва и свеж въздух.
    Отдолу съм с отворено мрежесто дъно. А и снега все още е рехав и през него преминава въздуха. Поздрави.
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Е за дъното незнаех и исках да съм ти от помощ.Поздрави

  7. #167
    НА източната тераса на къщата ми в Белоградчик имам зазимена отводка на 4 ЛР пити в нуклеус изработен от фазер...засега въпреки ненормалните -20 градусови температури пчелите са живи и здрави....ако иззимеят така ще е много интересно.....нуклеуса има два слоя вестник под капака....никакво друго затопляне....дори има вентилационен отвор с мрежа в горния край ... тоест зимува на два входа....отводка - морж я наричам....

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Съвременното пчеларство изисква отворен мрежест отвор на дъното. Това вече е нормален начин на зимуване, така, че ако снега ги затрупа тотално, още по добре, ще ги пази от студовете и ветровете. А и ако семейството зимува на 2 корпуса, гнездото да е в горния корпус, а отдолу празен корпус - още по добре.
    Но... това може да се постигне единствено с новия вид кошери - модулните, които са с отделно дъно, а такива са повечето ЛР кошери, Фарар, Роже Делон и ... новите варианти на ДБ кошери с отделно дъно.

  9. #169
    Nic 59
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    НА източната тераса на къщата ми в Белоградчик имам зазимена отводка на 4 ЛР пити в нуклеус изработен от фазер...засега въпреки ненормалните -20 градусови температури пчелите са живи и здрави....ако иззимеят така ще е много интересно.....нуклеуса има два слоя вестник под капака....никакво друго затопляне....дори има вентилационен отвор с мрежа в горния край ... тоест зимува на два входа....отводка - морж я наричам....
    Амиии, може и да оживеят но това ще е пряко силите им и не намирам смисъл от тоя експеримент. За да помиришат пролетните цветя им трябват определени условия и натоварването е огромно за такова малко семейство. Хвърли поне нещо отгоре им за да не се натоварват толкова.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    При тези случаи е добре (аз така правя) кошерите да се изолират с стиропор или фибран от двете странични и задната страна. Така се запазва по-висока температурата в кошера и вероятността да оцелеят е по-голяма.

 

 
Страница 17 от 677 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 19 гост (и))

  1. kaloyanv

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •