Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 667 от 677 ПърваПърва ... 167567617657665666667668669 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,661 до 6,670 от общо 6763
  1. #6661
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Добра майка се получава от млада ларва, отгледана в изобилие от храна и здрава пчелна популация.
    Само този ред доказва, че съм прав. Иначе някой неща които си написал са така, други не. Виж ако имаш време, има нови проучвания и нещата не са точно така. Най добрите майки при мен винаги са правени от мен, самосмените са посредствени и вече ще ги убивам.

  2. #6662
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    По добре ги разцепи и да си направят нова. Това е мое мнение.

    Аз пък имам опит от миналата година. След като ги разцепих и махах маточници, явно не съм махнал всичките и излетя малък рояк. Това май месец някъде, впоследствие се разви много бързо и стана силен кошер до края на годината и даде мед.
    Този при който му оставих майката, която аз бях избрал от маточника, се оказа не особено добра. Интересно ми е да го видя тази година как ще се развие. Но това което видях като ги отворих, че пак ще стартира от слабо положение.

  3. #6663
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Само този ред доказва, че съм прав. Иначе някой неща които си написал са така, други не. Виж ако имаш време, има нови проучвания и нещата не са точно така. Най добрите майки при мен винаги са правени от мен, самосмените са посредствени и вече ще ги убивам.
    Този ред не доказва нищо. Най-вече твоето твърдение. Публикувах информацията за да се види, че няма как майката да предаде 25% гени както твърдиш.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #6664
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Този ред не доказва нищо. Най-вече твоето твърдение. Публикувах информацията за да се види, че няма как майката да предаде 25% гени както твърдиш.
    Други имах в предвид, че когато си направиш ти майките и осигуряваш това което си написал. За гените виж и прочети на д-р Каира, на Ранди Оливер или Боб Бийни, има много интересни неща. Основните гени като хигиенни навици (здравословен статус) се предават от майката. После на 1во поколение на F1 сe предавa голяма чат от линията. След това на F2 вече пада с 40% и F3 има съвсем малко. За търтейте си прав, че колкото по голямо генетично разнообразие получи при оплождане тях по добре. Но ако направиш силен стартер/отглеждач и дадеш 2кг. протеин и хранилката да е пъсна със сироп, те тогава стават добри майки.

  5. #6665
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... Но ако направиш силен стартер/отглеждач и дадеш 2кг. протеин и хранилката да е пъсна със сироп, те тогава стават добри майки.
    Какво имаш предвид под "2кг. протеин"?
    Ти какъв точно протеин даваш и как е разпределен във времето? (Ако ти се споделя, разбира се...)

  6. #6666
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Какво имаш предвид под "2кг. протеин"?
    Ти какъв точно протеин даваш и как е разпределен във времето? (Ако ти се споделя, разбира се...)
    На мен,това-2кг протеин,ми звучат,като 2кг протеинова питка..

  7. #6667
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    На мен,това-2кг протеин,ми звучат,като 2кг протеинова питка..
    И на мен за чист протеин ми звучи доста, ама знам ли... Затова и помолих за уточнение.

  8. #6668
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Други имах в предвид, че когато си направиш ти майките и осигуряваш това което си написал. За гените виж и прочети на д-р Каира, на Ранди Оливер или Боб Бийни, има много интересни неща. Основните гени като хигиенни навици (здравословен статус) се предават от майката. После на 1во поколение на F1 сe предавa голяма чат от линията. След това на F2 вече пада с 40% и F3 има съвсем малко. За търтейте си прав, че колкото по голямо генетично разнообразие получи при оплождане тях по добре. Но ако направиш силен стартер/отглеждач и дадеш 2кг. протеин и хранилката да е пъсна със сироп, те тогава стават добри майки.
    Ник, използвам само поста ти.
    Значи чрез генетиката в пчелите се предават много белези, но никой не го интересува за тях. Гледаме само хигиенното поведение на пчелното семейство!?!? А в какви точно граници трябва да е то? Някаква скала има ли, че да определяме дали е добро или не? Всички само за него се захващат, защото еди кой си го споменава. Чрез алелите, майката може да приеме различни белези, които пък от своя страна може да са доминантни или рецесивни. Примерно, можем да разберем кога една майка проявява даден белег, ако са и пъстри очите или пък друг, ако са и дълги краката...........и т.н. Това пак повтарям е само пример, като например белите котки с розови очи са глухи/което е истина/. Но всички гледаме все едно и също, което е написано от време оно и се преповтаря от все "известни" уж пчелари.
    Та, началната ми мисъл беше..., че много се задълбочаваме в материал, който не ни е познат и вместо да доставяме едни нормални условия на пчелите, ние си блъскаме главите в неща, достъпни до малък брой хора със специализирани знание по темата и необходимият инструментариум за достигане в дълбочина на генното инженерство.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #6669
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ник, използвам само поста ти.
    Значи чрез генетиката в пчелите се предават много белези, но никой не го интересува за тях. Гледаме само хигиенното поведение на пчелното семейство!?!? А в какви точно граници трябва да е то? Някаква скала има ли, че да определяме дали е добро или не? Всички само за него се захващат, защото еди кой си го споменава. Чрез алелите, майката може да приеме различни белези, които пък от своя страна може да са доминантни или рецесивни. Примерно, можем да разберем кога една майка проявява даден белег, ако са и пъстри очите или пък друг, ако са и дълги краката...........и т.н. Това пак повтарям е само пример, като например белите котки с розови очи са глухи/което е истина/. Но всички гледаме все едно и също, което е написано от време оно и се преповтаря от все "известни" уж пчелари.
    Та, началната ми мисъл беше..., че много се задълбочаваме в материал, който не ни е познат и вместо да доставяме едни нормални условия на пчелите, ние си блъскаме главите в неща, достъпни до малък брой хора със специализирани знание по темата и необходимият инструментариум за достигане в дълбочина на генното инженерство.
    В момента врах №1 е акара и за това всички се стремят към майки с по изразено хигиенното поведение. То помага също и за гнилцовите заболявания.

  10. #6670
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И на мен за чист протеин ми звучи доста, ама знам ли... Затова и помолих за уточнение.
    Да Ангел е прав, протеинова питка имам в предвид. С бирена мая, соево брашно и витамини.

 

 
Страница 667 от 677 ПърваПърва ... 167567617657665666667668669 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 17 гост (и))

  1. Tevion

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •